پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / رکود بازار مسکن تورمی است یا قیمت ها کاهش می یابد؟

رکود بازار مسکن تورمی است یا قیمت ها کاهش می یابد؟

تعلل خریداران و مقاومت برخی از مالکان در مقابل کاهش قیمت‌های بازار مسکن موجب شده که معاملات رونق چندانی نداشته باشد اما فعالان بازار مسکن معتقد هستند که این مقاومت سرانجام می‌شکند.

تعلل خریداران و مقاومت مالکان در بازار مسکن/ نرخ آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

احتکار مسکن, بانک مسکن, بنگاه مسکن, تسهیلات مسکن, ثبت نام مسکن ویژه, ثبت نام مسکن ویژه تهران, دور جدید ثبت نام مسکن ویژه, دور جدید ثبت نام مسکن ویژه تهران, قیمت مسکن, مالیات خرید و فروش مسکن, مسکن, مسکن مهر, مسکن مهر پردیس, مسکن ویژه, مسکن ویژه تهران, وام مسکن, پیش خرید مسکن, پیش فروش مسکن, کاهش قیمت مسکنبه گزارش مهر، آخرین اخبار از بازار مسکن شهر تهران حاکی از این است که آینده نامعلوم بازار مسکن و احتمال کاهش قیمت ها بازار را با رکود مواجه کرده است و برخی از مالکان پول لازم حاضر به کاهش بیشتر قیمت ها شده اند.

البته این وضعیت در شمال تهران بیشتر به چشم می خورد و این دسته از فروشنده ها، حاضر به کاهش بیشتر قیمت ها شده اند اما در مناطق مرکزی تهران، فروشنده ها در مقابل کاهش قیمت ها مقاومت نشان می دهند این در حالی است نرخ ارز در بازار نسبت به ماه گذشته کاهش بیشتری داشته است.

از سوی دیگر امیدواری مردم نسبت به سیاست های دولت جدید در بازار مسکن موجب شده است که خریداران به انتظار ارزانی مسکن باشند و اینکه نتیجه کاهش قیمت ارز و سکه چه تاثیری را بر بازار مسکن می گذارد.

در عین حال رکود در بازار مسکن همچنان ادامه دارد و تعلل خریداران و مقاومت برخی از مالکان در مقابل کاهش قیمت ها موجب شده که معاملات رونق چندانی نداشته باشد اما فعالان بازار مسکن معتقد هستند که این مقاومت سرانجام می شکند.

 

نرخ برخی از آپارتمان های زیر ۵۰ متر

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک واحد ۴۲ متری نوساز با آسانسور در خیابان کهن شهید مدنی با نرخ متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از سوی مالک به فروش گذاشته شده است و در پیروزی یک واحد ۴۲ متری نوساز با آسانسور و ۸ متر پاسیو ۱۶۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین یک واحد ۴۵ متری در نارمک با عمر یک ساله، ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در حسین آباد یک واحد ۴۵ متری و یکخوابه با پارکینگ و انباری و عمر ۷ ساله، ۲۷۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

یک دستگاه آپارتمان در مرتضوی با مساحت ۴۵ متر مربع متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و در انتهای جیحون تیموری یک واحد ۴۵ متری و تکواحدی با عمر ۱۴ ساله و انباری، ۱۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

مالک یک واحد ۴۱٫۵ متری با عمر ۱۵ ساله با انباری در خیابان مدنی خیابان محمودی هم با نرخ متری ۳ میلیون تومان واحد خود را به فروش گذاشته است و در نارمک گلستان یک واحد ۴۳ متری با عمر یکساله و پارکینگ و انباری با نرخ ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

یک واحد ۴۵ متری در پیروزی شیوا، یک خوابه با عمر ۸ ساله با شرایط ۹۱ میلیون تومان نقد، ۱۷ میلیون تومان رهن و ۱۸ میلیون تومان وام به فروش میرسد و ۴۲ متر در هاشمی رودکی با عمر ۱۵ سال با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان نقد و ۲۵ میلیون تومان رهن قیمت گذاری شده است.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *