پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / سود کلان فروش اقساطی خودروهای خارجی

سود کلان فروش اقساطی خودروهای خارجی

ایران بها – این روزها که موضوع پرداختن یا نپرداختن وام خودرو از سوی بانک‌ها آن هم برای خرید خودروهای داخلی داغ است، برخی فروشندگان خودروهای خارجی به فروش اقساطی خودرو رو آورده‌اند. به گزارش آنا، در حالی که خودروسازان داخلی هم به دلیل شرایط نامناسب بازار خودرو از فروش اقساطی خودداری می‌کنند و در بهترین شرایط خودروهایشان را در دو قسط کوتاه‌مدت می‌فروشند، نمایندگان فروش خودروهای خارجی ترجیح می‌دهند خوردوهای خود را با سودهای بسیاری زیاد به صورت قسطی بفروشند.

یکی از مراکز کارگزاری فروش خودرو که مدتی تبلیغات آن بسیار شدت یافته بود و این روزها اثری از آن تبلیغات پر زرق و برق نیست، خودروهای داخلی و خارجی را به صورت قسطی به فروش گذاشته است. این مرکز هم اکنون خودروی سمند که قیمت نقدی آن ۳۲ میلیون تومان است را با شرایط ۱۸ میلیون تومان نقد و مابقی اقساط ارائه می‌کند.

سود سالیانه اسمی این اقساط ۲۴ درصد در ۱۸ ماه است، در حالی که قیمت نهایی این خودرو برای خریدار ۳۸ میلوین تومان محاسبه می‌شود.

همچنین فروش یک دستگاه خودرو کیا اسپورتیج با شرایط ۹۰ میلیون تومان نقد و ۲۴ قسط به مبلغ ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در این مرکز امکان‌پذیر است. در حالی که قیمت نقدی این خودرو ۱۴۰ میلیون تومان است که نشان می‌دهد فروشنده طی دو سال حدود ۳۹ میلیون تومان سود دریافت می‌کند.

یک نمایندگی خودروهای ب‌ام‌و نیز فروش اقساطی خودروهایش را آگهی کرده است. در این نمایندگی خودروی X1 که قیمت نقدی آن ۲۸۱ میلیون تومان است، با شرایط ۱۶۹ میلیون تومان پیش و ۲۴ قسط ۷ میلیون تومانی فروخته می‌شود.

به جز این ۱۰ میلیون تومان بابت کارمزد فروش و هزینه بیمه بدنه از خریدار دریافت می‌شود. در واقع هزینه پرداختی توسط خریدار ۳۴۷ میلیون تومان است که در یک فرایند دو ساله ۶۶ میلیون تومان سود نصیب فروشنده می‌کند.

در یک نمایندگی دیگر، در حالی که قیمت خودروی سانتافه ۱۸۶ میلیون تومان اعلام شده است، خرید اقساطی آن با ارائه ۶۶ میلیون تومان پول پیش ممکن است. در این مورد خریدار یک فقره چک ۳۲ میلیون تومانی ۲۰ روزه هم علاوه بر پول پیش به فروشنده پرداخت می‌کند. حدود ۱۵ میلیون تومان نیز مالیات بر ارزش افزوده خودرو است که به صورت نقدی دریافت می‌شود.

مابقی ارزش خودرو نیز در ۲۴ قسط چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی پرداخت می‌شود. با این روش فروشنده خودرو طی دو سال بیش از ۴۲ میلیون تومان سود دریافت می‌کند.

همچنین ببینید

بالاترين سوددهی، افزايش قيمت در سال ٩٧ در کدام بازارهاست؟

داشتن یک کسب و کار پرسود برای همه افراد جویای شغل یک دغدغه محسوب میشود، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.