خانه / خودرو / شرایط جدید فروش خودرو, فروش نقدی خودرو به‌صورت دوره‌ای؟

شرایط جدید فروش خودرو, فروش نقدی خودرو به‌صورت دوره‌ای؟

ایران بها – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با توجه به مشخص بودن سیاست‌ها، عرضه و تقاضای خودرو تعدیل خواهد شد، گفت: دستور کار جدید فروش خودرو پس از بررسی در شورای سیاست‌گذاری قیمت خودرو و با هماهنگی رئیس جمهور ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن صالحی نیا در حاشیه جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران گفت: دستور کار فروش خودرو به علت نیاز به بازنگری هنوز به طور رسمی به خودروسازان ابلاغ نشده است و بعد از بررسی در شورای سیاست‌گذاری قیمت خودرو و با هماهنگی رئیس جمهور ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه درباره پیش فروش‌ها و زمان آن، نحوه تحویل و شرایط عدم اجرای عقد قرارداد بازنگری می شود، اظهارداشت: روال قبلی تولید و فروش در مجموع همچنان پابرجاست و  بازرسی‌ها داخلی شرکت های سازنده وجود دارد و در ادامه مراجع نظارتی بر عرضه خودرو نظارت می کنند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت معدن و تجارت، شفاف نبودن قیمت خودرو را تایید نکرد و گفت: قیمت همانی است که خودرو سازان  اعمال می کنند.

وی با بیان اینکه ضریب تولید خودروسازان در مقایسه با پارسال بهتر است، اظهارداشت آنها تعهدات قبلی را انجام خواهند داد و می توانند معادل دو ماه تولید نیز تعهد پیش فروش داشته باشند.

معاون وزیر صنعتف معدن و تجارت با بیان اینکه هم اکنون سایت ثبت نام پیش فروش خودرو باز است، افزود: فروش نقدی با محدودیت‌هایی مواجه است و این روند با انجام تعهدات تعدیل خواهد شد.

صالحی نیا اعلام کرد: تعرفه وارادات انواع خودروها که در پایان سال گذشته تدوین و ابلاغ شده است، تا پایان امسال تغییری نخواهد کرد. این تصمیمی است که براساس تصمیم وزرای عضو کمیسون ماده یک در انتهای هر سال برای سال بعد گرفته می شود.

فروش نقدی خودرو دوره‌ای می‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو گفت: با تصمیمی که وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته است، اگر ارز مبادله ای به صنعت خودرو اختصاص یابد، می تواند در افزایش تولید موثر باشد.

هاشم یکه زارع افزود: با توجه به خودکفایی هایی که انجام شده، نیاز ارزی ایران خودرو و با توجه به میزان تولید ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار است که اختصاص آن می تواند کمک کند این ارز را امسال و سال گذشته از بازار تهیه می کردیم.

وی درباره اینکه آیا این ارز را دریافت کردید؟ گفت: اگر این قانون بخواهد اجرایی شود ۲ تا ۳ ماه طول می کشد و هرچه زودتر اختصاص یابد، موجب بالا رفتن تولید خواهد شد.

یکه زارع گفت: برنامه تولیدی که امسال داریم، حدود ۶۰۰ هزار دستگاه است و امسال سال خوبی برای مشتریان خودرو خواهد بود.

وی افزود: البته سایت فروش خودروی ما بسته نیست و با توجه به شرایطی که وجود دارد، سایت باز می‌شود. سایت فروش نقدی چند روز پیش باز بود، بسته شد و در مقاطع مختلف باز خواهد شد.

یکه زارع گفت: مشکل مردم در این باره به آرامی رفع خواهد شد زیرا هدف ما در ایران خودرو دادن محصول با کیفیت و مشخصات خوب، زمان تحویل بموقع و با قیمت مناسب است و اینها را حق مشتری می دانیم.

پیش از این، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تامین ارز مبادله ای برای مواد اولیه کارخانه ها و قطعات خودرو خبر داده بود.

بانک مرکزی اعلام کرده بود: با توجه به گشایش های ارزی پیرو توافق ژنو و امکان تامین ارز به صورت نامحدود برای واردات کالاهای اساسی و دارو از محل منابع آزاد شده و در نتیجه، تسهیل امکان استفاده از ارزهای در دسترس قبلی برای تامین سایر نیازهای موجود ، قرار شده است به منظورکاهش قیمت تمام شده تولید و در جهت تقویت رشد اقتصادی ورونق فعالیتهای تولیدی ،تخصیص وتامین ارز مورد نیاز برای مواد اولیه کارخانه ها و قطعات خودرو،از این پس از طریق مرکز مبادلات ارزی انجام شود.

همچنین ببینید

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو/ پرداخت از ۵ تا ۵۰ میلیون با سود مشارکت ۲۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.