پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خودرو / شوی فروش فوری خودروسازان؛ دست‌های خالی مردم و مسابقه دلالان

شوی فروش فوری خودروسازان؛ دست‌های خالی مردم و مسابقه دلالان

این روزها فروش فوری خودروسازان بیشتر به یک شوی تبلیغاتی تبدیل شده است در حالی که بسیاری از مصرف‌کنندگان اصلی خودرو موفق به خرید فوری نمی‌شوند و تعداد محدود خودروهای عرضه‌شده نیز بیشتر نصیب دلالان می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با وجود اینکه طبق مصوبه شورای سیاست‌گذاری خودرو، خودروسازان باید ۲۰ درصد محصولات خود را به روش فروش فوری به خریداران عرضه کنند، عرضه فوری خودرو از سوی خودروسازان بیشتر به یک شوی تبلیغاتی تبدیل شده است.

فروش محصولات ایران خودروX فروش محصولات ایران خودرو دیزلX فروش محصولات ایران خودرو در سال 93X فروش محصولات ایران خودرو دهه فجرX فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر 93X فروش محصولات ایران خودرو سال 93X فروش محصولات ایران خودرو با شرایط ویژهX فروش محصولات ایران خودرو به مناسبت دهه فجرX فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجرنمونه این مسئله را روز گذشته در فروش فوری محصولات ایران خودرو مشاهده کردیم، قرار بود برخی محصولات ایران خودرو شامل سمند، ۲۰۶، ۴۰۵، پارس و تندر به صورت فوری با موعد تحویل ۳۰روزه عرضه شود.

این خبر با عنوان فروش ویژه و گسترده محصولات ایران خودرو از سوی این شرکت خودروساز اعلام شد و از متقاضیان خرید خودرو خواستند تا از ساعت ۱۰ صبح روز یک شنبه ۲۱ اردیبهشت با مراجعه به سایت ایران خودرو و یا نمایندگی فروش این شرکت نسبت به خرید اقدام کنند.

این در حالی است که از همان ساعت ۱۰ صبح تنها پیغامی که در هنگام خرید خودرو بر روی سایت ایران خودرو نمایش داده می‌شد، وجود مشکل فنی در سایت و عدم امکان خرید بود.

به این ترتیب وجود نقص فنی هم بهانه دیگری بود برای عرضه قطره چکانی خودرو در تحویل فوری و اینکه مردم مدت بیشتری را در انتظار تحویل خودرو باشند و پولشان در شرکت خودروساز بلوکه شود.

مسئله دیگری که مطرح است، این است که مراجعه زیاد متقاضیان خرید باعث بروز نقص فنی در سایت فروش محصولات ایران خودرو شده است که این موضوع نیز نشان دهنده عطش بازار در پی عرضه محدود خودرو از سوی خودروسازان است.

در عین حال، نمایندگی های ایران خودرو نیز نسبت به تقاضای مردم برای خرید فوری خودرو پاسخ منفی می‌دادند. به تبع در شرایطی که اختلاف زیادی بین قیمت کارخانه و بازار خودرو وجود دارد، نمایندگی‌ها ترجیح می‌دهند برای خود و اطرافیانشان خودرو خریداری کنند و به همین دلیل دست رد به سینه خریداران می‌زنند. در این شرایط، جیب دلالان بازار خودرو نیز بی‌نصیب نمی‌ماند.

هرچند امروز خرید تعداد محدودی از خودروهای عرضه شده توسط ایران خودرو بر روی سایت این شرکت امکان پذیر است، اما تعدادی از متقاضیان از امکان خرید خودرو ناامید شده‌اند و مراجعه‌ دوباره‌ای به سایت این شرکت ندارند.

فروش محصولات ایران خودروX فروش محصولات ایران خودرو دیزلX فروش محصولات ایران خودرو در سال 93X فروش محصولات ایران خودرو دهه فجرX فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر 93X فروش محصولات ایران خودرو سال 93X فروش محصولات ایران خودرو با شرایط ویژهX فروش محصولات ایران خودرو به مناسبت دهه فجرX فروش محصولات ایران خودرو ویژه دهه فجر

بر اساس این گزارش خرید بسیاری از مدل‌های خودرو بر روی سایت ایران خودرو امکان پذیر نیست که این مسئله نشان دهنده تعداد محدود مدل‌های عرضه شده از سوی این شرکت است.

ارائه آمار خودروهای عرضه شده از سوی ایران خودرو می تواند پاسخی به ابهام‌های موجود باشد.

در این شرایط، متقاضیان خرید خودرو که ماه‌ها برای خرید با قیمت کارخانه و به دور از دلال‌گری منتظر مانده بودند، حالا باید برای خرید فوری خودرو در انتظار رفع نقض سایت و افزایش عرضه خودروسازان باشند.

در وضعیتی که بازار خودرو تشنه خرید است، تنها الزام خودروسازان به عرضه ۲۰ درصد از محصولاتشان به صورت فوری نمی‌تواند راهگشا باشد و ساماندهی بازار نیازمند نظارت بر عملکرد خودروسازان و نمایندگی فروش آنها است.

در عین حال، شرکت‌های خودروساز نیز باید با تقویت سایت فروش اینترنتی خود، این امکان را برای خریداران فراهم کنند که بتوانند خودروی مورد نظر خود را بدون وجود واسطه‌ها خریداری کنند.

همچنین ببینید

فروش قسطی خودروسازان با سود مشارکت بالا

دنیای اقتصاد نوشت:ماه رمضان در حالی به نیمه دوم خود رسیده که بازار خودرو همچنان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.