پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / صرف درآمد غیرقانونی برای توسعه مخابرات

صرف درآمد غیرقانونی برای توسعه مخابرات

معاون شرکت مخابرات از بازگرداندن مبالغ اضافه دریافت به مشترکین تلفن ثابت در یک دوره صورتحساب مربوط به سال ۹۲ خبر داد و گفت: مابقی اختلاف حساب‌های موجود در زمینه تلفن ثابت قرار است برای توسعه شبکه مخابراتی کشور هزینه شود.

مخابرات گویی سر سازگاری ندارد و نمی‌خواهد به حاتم‌بخشی خود پایان دهد در حالی که مبلغ ۵/۶ تریلیون ریال درآمد غیرقانونی کسب کرده و به مردم بدهکار است و مقرر شده بود تا این رقم را به مشترکین بازگرداند با چشم‌پوشی آقای وزیر و به گفته معاون شرکت مخابرات قرار است این رقم صرف توسعه مخابرات شود.! به نظر می‌رسد مخابرات نه‌تنها قصد بازگرداندن این رقم را ندارد بلکه با خرج کردن آن به بهانه توسعه مخابرات قصد پایان دادن به ماجرا را دارد.

به گزارش جهان صنعت، در مصاحبه‌ای که معاون شرکت مخابرات با یکی از خبرگزاری‌ها صورت گرفته شده به‌طور کاملا واضح خبر از خرج کردن این رقم عنوان شده است.
معاون شرکت مخابرات از بازگرداندن مبالغ اضافه دریافت به مشترکین تلفن ثابت در یک دوره صورتحساب مربوط به سال ۹۲ خبر داد و گفت: مابقی اختلاف حساب‌های موجود در زمینه تلفن ثابت قرار است برای توسعه شبکه مخابراتی کشور هزینه شود.

علی سپهری‌راد با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران هم‌اکنون هیچ بدهی به مشترکین تلفن ثابت ندارد، اظهار داشت: بدهی مخابرات به مشترکین مربوط به اضافه دریافتی دوره صورتحساب یک مرداد‌ماه تا یک مهر‌ماه سال ۹۲ بوده که براساس مصوبه «۱۶۴» کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مخابرات نرخ‌های تلفن ثابت مندرج در این مصوبه را برای مشترکین اجرایی کرد و پس از آن با دستور توقف اجرای این مصوبه، مقرر شد مخابرات مبالغ دریافتی به مشترکین را براساس صورتحساب‌های گذشته محاسبه کند و اضافه دریافت‌ها را بازگرداند.

وی با تاکید بر اینکه این مبالغ به صورت مبالغ بستانکاری در قبوض صورتحساب مشترکین تلفن ثابت اعمال شد، افزود: هم اکنون مخابرات به هیچ‌وجه به مشترکین بدهکار نیست.

معاون شرکت مخابرات ایران در مورد بدهی ۵/۶ تریلیون ریالی که گفته شده مخابرات به دولت دارد، خاطرنشان کرد: این مبلغ بدهی نبوده و اختلاف حسابی است که در پی اجرای مصوبه شورای رقابت در سال‌های ۹۱ و ۹۲ ایجاد شده است که در این زمینه نیز مخابرات طبق قانون عمل کرده و نرخ مکالمات را براساس دستورالعمل شورای رقابت محاسبه کرده است اما با توافق صورت گرفته مقرر شده اختلاف حساب باقی مانده صرف توسعه شبکه مخابراتی کشور شود.
سپهری‌راد تاکید کرد: براساس مصوبه «۱۸۳» کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مقرر شد تا مخابرات مبالغ اختلاف حساب با دولت را خرج توسعه شبکه مخابراتی کشور کند به این ترتیب مخابرات هیچ‌گونه بدهی به دولت نخواهد داشت.

جالب اینجاست که رقم یادشده نه رقم کم و ناچیزی است که قابل چشم‌پوشی باشد و نه درآمد دولت که آن را بذل و بخشش می‌کند بلکه سهم میلیون‌ها کاربری است که آن را به مخابرات پرداخت کرده‌اند و حالا به راحتی آب خوردن قرار است آن را صرف توسعه مخابرات کنند؛ توسعه‌ای که هیچ برنامه و هدف مشخصی برای آن ذکر نشده است و معاون شرکت مخابرات با بیان کلی تنها از توافق صورت گرفته برای خرج کردن رقم یادشده در توسعه مخابرات خبر دهد.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.