پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خودرو / صف خریداران خودرو یا صف سوال‌کنندگان

صف خریداران خودرو یا صف سوال‌کنندگان

نام‌نویسی برای فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی از صبح امروز در نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز آغاز شد. مردم بیشتر سؤال‌کننده درباره شرایط خرید هستند تا خریدار. در طرحی که امروز برای فروش خودرو با پرداخت ۸۰ درصد ارزش خودرو به صورت وام بانکی با سود ۱۶ درصد اجرایی شده، مردم می‌توانند نسبت به خرید ۲۶ مدل خودروی سواری، ۱۸ مدل وانت و یا ۱۴ مدل تراکتور اقدام کنند.
 بانک مردم: نام‌نویسی برای فروش خودرو با تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی از صبح امروز در نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز آغاز شد. مردم بیشتر سؤال‌کننده درباره شرایط خرید هستند تا خریدار.در طرحی که امروز برای فروش خودرو با پرداخت ۸۰ درصد ارزش خودرو به صورت وام بانکی با سود ۱۶ درصد اجرایی شده، مردم می‌توانند نسبت به خرید ۲۶ مدل خودروی سواری، ۱۸ مدل وانت و یا ۱۴ مدل تراکتور اقدام کنند.

صف سوال‌کنندگان بجای صف خریداران خودرو

بررسی وضعیت مراجعه مردم به نمایندگی‌های شرکت‌های خودروساز نشان می‌دهد که بیشتر برای پی بردن به جزئیات شرایط فروش خودرو و تحویل آن کنجکاو هستند و فعلاً در این مورد پرس و جو می‌کنند، تا اقدام برای خرید.

علی مرادی، یکی از مراجعه‌کنندگان برای خرید خودرو  گفت: برای خرید خودرو باید چند فقره چک ارائه کنیم که تهیه این چک‌ها کار سختی است و کسی حاضر نیست این تعداد چک را به ما بدهد.

مسعود عظیمی، یکی دیگر از مراجعه کنندگان نیز می‌گوید: فکر می‌کردم قرار است خودرو با اقساط ۷ ساله عرضه شود ولی امروز که به نمایندگی مراجعه کردم متوجه شدم که این دوره بیشتر از ۴ سال نیست.

مونا میرکاظمی یکی دیگر از افرادی است که در حال سوال پرسیدن از کارشناسان یک نمایندگی فروش خودرو است، وی می‌گوید بهتر بود قیمت خودروها کمی کاهش می‌یافت و به اندازه‌ سود وام، از قیمت خودرو کم می‌کردند تا خرید نقدی می‌کردیم و نیازی به ارائه چک و ضمانت نبود.

طبق اعلام شرکت‌های خودروساز، متقاضیان برای خرید خودرو باید علاوه بر کپی شناسنامه و کارت ملی، تأییدیه بانکی برای برخورداری از تسهیلات را تهیه کنند و بسته به وضعیت فروش خودرو و شرایط آن نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر این اساس، مشتریان ابتدا اعتبارسنجی می‌شوند و پس از آن با هر کد ملی امکان خرید یک دستگاه خودرو را خواهند داشت.

به گفته معاون فروش ایران‌ خودرو، در فروش خودرو با وام بانکی، متقاضیان باید ۲۰ درصد مبلغ خودرو را به صورت نقدی به حساب شرکت خودروساز از طریق واریز اینترنتی در نمایندگی‌ها پرداخت کنند و ۸۰ درصد بقیه مبلغ خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان در دوره یک ساله، دو ساله، سه ساله یا چهار ساله قابل پرداخت است.

این در حالی است که دولت در ابتدا از دوره هفت ساله بازپرداخت وام خودرو خبر داد و چند روز پس از آن اعلام شد که بانک‌ها فقط تا چهار سال پرداخت وام را تضمین می‌کنند و خودروسازان می‌توانند این مدت را تا ۷ سال افزایش دهند، اما در نهایت شرکت ایران‌ خودرو این دوره را به همان چهار سال محدود کرده است.

شرکت ساپیا نیز محصولاتش را در دوره های یک، دو، سه و چهار ساله عرضه می‌کند.

در خرید اقساطی خودرو مشتریان می‌توانند با انتخاب دوره سه ماهه، چهار ماهه یا شش ماهه برای پرداخت اقساط خود به نمایندگی‌های فروش خودرو چک بانکی ارائه کنند.

کوتاه‌ترین زمان تحویل محصولات ایران‌ خودرو در این طرح با فروش فوری، ۳۰ روز پیش‌بینی شده است.

همچنین ببینید

فروش قسطی خودروسازان با سود مشارکت بالا

دنیای اقتصاد نوشت:ماه رمضان در حالی به نیمه دوم خود رسیده که بازار خودرو همچنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *