پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزین

طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزین

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تشریح ماموریت‌های جدید بنزینی دولت یازدهم از ارسال سه سناریوی کاهش یا حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی برخی خودروها به کمیسیون زیربنایی دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مجتبی شفیعی امروز در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره آخرین تصمیم گیری دولت به منظور کاهش یا حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی برخی از خودروها گفت: در حال حاضر سه سناریو برای تغییر سهمیه یا کاهش سهمیه بنزین نیمه یارانه ای برای برخی خودروها تدوین شده است.

ماموریت‌های جدید بنزینی دولت

ایران بها - ماموریت‌های جدید بنزینی دولت, طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزین, رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت, حذف سهمیه بنزین 400 تومانی, سهمیه بنزین نیمه یارانه ای, افزایش قیمت بنزینرئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با تاکید بر اینکه براساس این سناریوها قرار بود سهمیه بنزین موتورسیکلت‌های فاقد پلاک ملی، وانت بارهایی که در خدمت حمل و نقل عمومی نیستند و آن دسته از خودروها و موتورهایی که به دلیل تخلفات در پارکینگ‌های پلیس توقیف شده اند کاهش یا حذف شود، تصریح کرد: بر این اساس مکاتباتی با پلیس راهنمایی و رانندگی انجام شد.

ایران بها – این مقام مسئول با یادآوری اینکه این اطلاعات در خردادماه سال جاری تکمیل و برای اجرا به دولت ارسال شد،اظهار داشت: با این وجود ، دولت دهم با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داشتیم اجرای این مصوبه را به دولت یازدهم واگذار کرد، اظهار داشت: هم اکنون طرح تکمیلی این مصوبه به کمیسیون زیربنایی دولت ارسال شده است.

طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزین

وی با بیان اینکه در صورتی که دولت یازدهم این مصوبه را اجرایی کند، سهمیه بنزین برخی خودروهای دیگر هم اصلاح خواهد شد، تاکید کرد: پیش بینی می شود با اجرای این مصوبه میزان مصرف بنزین کشور به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

شفیعی همچنین با بیان اینکه دولت فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، خاطر نشان کرد: از این رو پیش بینی می شود تا پایان سال جاری قیمت بنزین افزایشی نیابد.

همچنین ببینید

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

قربانیان نرخ غیرواقعی دلار – روزنامه دنیای اقتصاد در شماره چهارشنبه ۱۸ آذر در سرمقاله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.