پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / عدم افزایش قیمت مسکن در سال ۹۳ ؟

عدم افزایش قیمت مسکن در سال ۹۳ ؟

ایران بها – قيمت مسكن و اجاره‌بها در سال آينده از مهم‌ترين موضوعاتي‌است كه اين روزها ذهن فعالان و متقاضيان اين بازار را به خود مشغول كرده است. برخي پيش‌بيني مي‌كنند كه قيمت مسكن در سال آينده ثبات خواهد داشت و ديگر با افزايش قيمت‌هاي سرسام‌آور روبه‌رو نمي‌شويم.
قيمت مسكن و اجاره‌بها در سال آينده از مهم‌ترين موضوعاتي‌است كه اين روزها ذهن فعالان و متقاضيان اين بازار را به خود مشغول كرده است. برخي پيش‌بيني مي‌كنند كه قيمت مسكن در سال آينده ثبات خواهد داشت و ديگر با افزايش قيمت‌هاي سرسام‌آور روبه‌رو نمي‌شويم. انبوه‌سازان ساختمان اما معتقدند كه اين امر در صورتي ممكن خواهد بود كه تورم بر نرخ ۲۵ درصد تثبيت شود. از همين‌رو مسئولان کانون سراسری انبوه‌سازان معتقدند اگر نرخ تورم در سال آینده ۲۵ درصد تثبیت شود، افزایش قیمتی در بخش مسکن نخواهیم داشت. همچنین با ادامه روند فعلی ساخت و ساز تا ۱۰ سال دیگر مشکل مسکن داریم و قیمت‌ها ۱۰ سال دیگر تعدیل می‌شوند.

عدم افزايش قيمت مسكن در سال ۹۳ ؟

ایران بها - افزايش قيمت مسكن, قيمت مسكن در سال 93, قيمت مسكن در تهران, كاهش قيمت مسكن, تحليل قيمت مسكن, پيش بيني قيمت مسكن در تهران, پيش بيني قيمت مسكن در سال آينده, پيش بيني قيمت مسكن تهرانبرزگر با گلایه از اینکه تاکنون وزیر راه و شهرسازی حتی لحظه‌ای به این کانون وقت مصاحبه نداده است، گفت: این درحالی است که وزیر راه و شهرسازی بارها در زمان اخذ رأی از مجلس یکی از برنامه‌های خود را بها دادن به بخش خصوصی اعلام کرد. رییس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن به مشکلات و چالش‌های کانون و مهندسان با سازمان نظام مهندسی اشاره و اظهار کرد: این سازمان برای ساماندهی جامعه تاسیس شده است نه این‌که بخواهد برای همه چیز نسخه بپیچد. به گفته وی در هیچ کشوری چنین نیست که سازمان نظام مهندسی در همه امور دخالت کند بلکه وظیفه سازمان نظام مهندسی سازماندهی،‌ رتبه‌بندی و… است.

وی با اشاره به ارائه راهکارهایی برای خروج مسکن از رکود گفت:‌ کانون انبوه‌سازان پیشنهاد داده است تا سقف وام مسکن روستایی به ۳۵ میلیون تومان، شهرهای زیر ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۵۰ میلیون تومان و شهرهای ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت سقف وام مسکن به ۸۰ میلیون تومان افزایش یابد. در ادامه ایرج رهبر رییس کانون سراسری انبوه‌سازان استان تهران با اشاره به مشکل پیش آمده از مسدود شدن حساب کانون و بیمه کارگران گفت: به علت یک روز تاخیر در پرداخت بیمه ۱۰ هزار مسکن مهر پردیس در فاز پنج، شرکت بیمه جلوی کار ما را گرفته است. وی با بیان این‌که حق بیمه هر مترمربع مسکن مهر ۵۲۰۰ تومان است، افزود: بیمه پس از یک روز اخطار در خصوص واریز مبلغ بیمه، از ادامه کار ما در پروژه‌های مسکن مهر جلوگیری کرد و اکنون حساب ما بسته است.

رییس کانون انبوه‌سازان تهران خاطرنشان کرد: با وجود همه پیگیری‌های صورت گرفته در دولت قبلی و دولت کنونی هنوز این برنامه به جایی نرسیده است. در ادامه اعضای کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به افزایش قیمت مسکن در سال آینده اظهار کردند که بازار مسکن در سال آینده با افزایش قیمت مواجه نخواهد شد. برزگر با اشاره به نرخ تورم در سال آینده افزود: درحالی که نرخ تورم در سال آینده ۲۵ درصد تثبیت شود، افزایش قیمتی در بخش مسکن نخواهیم داشت.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.