پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / عدم کاهش قیمت‌های فعلی خودروسازان؟

عدم کاهش قیمت‌های فعلی خودروسازان؟

ایران بها – اظهارنظرهای متناقض در مورد قیمت خودرو بار دیگر بازار را در بلاتکلیفی قرار داد. هر چند اعضای شورای رقابت، خودروسازان و دولتی‌ها در عدم کاهش قیمت‌های فعلی متفق‌القولند، اما به‌نظر می‌سد که افزایش یا تثبیت قیمت‌ها هم‌اکنون موضوع اختلاف آنها باشد.
حال در شرایطی که فرمول قیمت‌گذاری خودرو بار دیگر محل اختلاف‌نظر دولت و شورای رقابت شده، دلالان بازار دست به کار شده و با احتمال افزایش قیمت دست از فروش کشیده‌اند تا شاید بتوانند خودروهای موجود در بازار را طی هفته‌های آتی با قیمت بیشتری به فروش برسانند. در این زمینه یک فعال بازار عنوان می‌کند که طی دو روز گذشته قیمت‌ها روندی صعودی پیدا کرده؛ چراکه بازار بار دیگر بلاتکلیف شده است. وی تاکید می‌کند که برخی از فروشندگان این روزها با خودداری از فروش خودرو در بازار در انتظار نتیجه مذاکرات دولت و شورای رقابت هستند.در همین حال روز گذشته «ایسنا» نیز با اشاره به بلاتکلیفی بازار از قول یکی از فعالان بازار خودرو عنوان کرده که هم‌اکنون بازار در گیجی به سر می‌برد زیرا تا یکی از مسوولان خبر از افزایش قیمت می‌دهد مسوول دیگری آن‌را تکذیب می‌کند. این فعال بازار همچنین با بیان اینکه هم مصرف‌کنندگان و هم فروشندگان خودرو منتظرند تا ببینند تکلیف قیمت‌ها چه می‌شود، خاطرنشان کرده که قیمت رسمی خودروها به هر میزان افزایش یابد قیمت این محصولات در بازار آزاد نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت.
وی تصریح می‌کند که خودروسازان عرضه کافی به‌صورت فروش نقدی و تحویل فوری ندارند و همین موضوع باعث افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد خواهد شد. در هر حال بلاتکلیفی این روزهای بازار یادآور تصمیمات مقطعی مسوولان دولت دهم است که با سخنرانی در یک رونمایی قیمت‌ها را کاهش می‌دادند یا در مقطعی دیگر با کلی دلیل و منطق مبادرت به آزاد‌سازی قیمت‌ها می‌کردند.

همچنین ببینید

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

قربانیان نرخ غیرواقعی دلار – روزنامه دنیای اقتصاد در شماره چهارشنبه ۱۸ آذر در سرمقاله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *