خانه / خبر / عیدی بازنشسته ها بهمن پرداخت خواهد شد

عیدی بازنشسته ها بهمن پرداخت خواهد شد

ایران بها – مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: امسال عیدی نزدیک به دو میلیون بازنشسته و مستمری بگیر یک ماه زودتر ( بهمن ماه ) پرداخت می شود.

عیدی بازنشسته ها بهمن پرداخت خواهد شد

پرداخت عیدی بازنشسته ها بهمن ماه, عیدی بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی, مبلغ عیدی بازنشسته های تامین اجتماعی, افزایش مبلغ عیدی بازنشسته ها به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ˈ سیدتقی نوربخش ˈ، افزود: سال های گذشته پرداخت عیدی به بازنشستگان تحت پوشش این سازمان از اوایل اسفند ماه انجام می گرفت.

نوربخش اظهارداشت: هنوز رقم عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی تعیین نشده است اما این سازمان آمادگی دارد که پس از تعیین مبلغ عیدی ، پرداخت آن را براساس نوبت بندی حروف الفبا از بهمن ماه جاری آغاز کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که در حاشیه دیدار از روزنامه ایران در ادامه انتشار روزنامه ایران سپید را برای جامعه نابینایان کشور اقدامی ارزشمند و ماندگار دانست که مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران در حوزه فعالیت های فرهنگی انجام می دهد.

نوربخش حمایت از معلولان و توجه به نیازهای فرهنگی، اجتماعی آنان را از جمله برنامه های دولت عنوان کرد.

وی اظهارداشت: تمامی نابینایان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به طور رایگان مشترک روزنامه ایران سپید می شوند و هزینه اشتراک سالانه این روزنامه از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

نوربخش در ادامه به جایگاه سازمان تامین اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: این سازمان حدود ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه شده اصلی دارد که با جمع تعداد بیمه شدگان تبعی حدود ۳۷ میلیون نفر را شامل می شود.

وی افزود: حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر نیز مستمری بگیر سازمان تامین اجتماع بوده و در کل ۱۴ میلیون نفر از ۲۵ میلیون خانوار ایرانی تحت پوشش این سازمان هستند.

به گفته نوربخش متاسفانه سازمان تامین اجتماعی یکسری چالش های ذاتی دارد که به قانون های تاسیس سال ۵۴ مربوط می شود و به کرات هم نقض شده است.

وی افزود: امروز با توجه به این که ۳۸ سال از این قانون می گذرد تنها یک بار محاسبات بیمه ای سازمان انجام شده که موجب بی تعادلی بین منابع و مصارف شده است.

نوربخش با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای سازمان تامین اجتماعی در دولت پیشین گفت: بخشی از مشکلات سازمان به هشت سال گذشته برمی گردد که یکی از دلایل آن تحمیل وظایف حمایتی به این سازمان بیمه ای بود چنانچه در بودجه ۱۱ هزار میلیارد تومانی سازمان، سهم دولت هزار میلیارد تومان بود که در بودجه امسال سازمان نیز این سهم به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید و موجب شد وصولی ما به ۲۳ هزار میلیارد تومان برسد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان این که سرنوشت دو سال اخیر سازمان موضوعی است که چالش هایی را برای سازمان ایجاد و تشدید کرده است، تصریح کرد: بخشی از این چالش ها بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید رفع شد و بخش دیگری که آثار جدی در ساختار مالی سازمان ایجاد کرده بود باید به تدریج حل شود.

به اعتقاد نوربخش، این سازمان باید به ماموریت اصلی خود برگردد و از حاشیه ها به دور باشد چون یکی از پرحاشیه ترین سازمان ها در طول یک سال گذشته سازمان تامین اجتماعی بوده است.

وی یادآورشد: در هشت سال گذشته، هشت مدیرعامل برای این سازمان تعیین شد در حالی که دولت همان بود و این نشان دهنده این است که حاشیه بر آن تحمیل شده بود.

نوربخش اظهارداشت: اکنون باید در دولت تدبیر و امید به سمتی پیش رویم که سازمان کار حیاتی و سرنوشت ساز و حرفه ای خود را انجام دهد و در واقع قانونمداری و برنامه محوری بر آن حاکم شود و پاسخگو باشد.

وی به برنامه ها و فعالیت های سازمان بعد از دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: از ابتدای شروع کار دولت تدبیر و امید گروه های راهبردی ۱۰ گانه در سازمان تشکیل شد تا بتوانند جدا از حاشیه ها برنامه های راهبردی تدوین کنند.

نوربخش، اضافه کرد: نخستین برنامه سازمان بحث آی تی بود که با توجه به این که در سازمان تامین اجتماعی حجم وسیعی از دیتا تولید می شود و یک سازمان خدماتی است باید بخشی از خدمات آن نیز به صورت غیرحضوری ارائه شود. مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: دراین مدت کم شاهد فعالیت های جدی مثل راه اندازی دیتا سنتر سازمان بودیم.

به گفته نوربخش هم اینک برخی خدمات غیرحضوری مثل تحویل لیست پرداخت حق بیمه کارفرمایان که در ۶۰ شعبه انجام می شود، افزایش یافت.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.