پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / فاز ۲ هدفمندی و قیمت مسکن در سال ۹۳

فاز ۲ هدفمندی و قیمت مسکن در سال ۹۳

ایران بها – وزیر راه‌وشهرسازی با اعلام اینکه تجهیز مالی طرح مسکن مهر در سال۹۳ متوقف نمی‌شود، گفت: هدف دولت متوقف کردن چاپ پول بدون پشتوانه و کنترل نقدینگی است و این به معنی توقف تجهیز منابع مالی نیست.

فاز 2 هدفمندی و قیمت مسکن در سال 93, قیمت مسکن, کاهش قیمت مسکن, پیش بینی قیمت مسکن, پیش بینی قیمت مسکن در سال, تحلیل قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن در بهار 1393نظام مهندسی ساختمان توزیع‌کننده کار بین مهندسان نباشد، رقابت ایجاد کند

به گزارش روابط‌عمومی این وزارتخانه، عباس آخوندی در حاشیه مراسم روز مهندس با بیان اینکه سال آینده پول بدون پشتوانه به هیچ‌یک از بخش‌های اقتصادی کشور تعلق نخواهد گرفت، اظهار کرد: این به معنی توقف تجهیز منابع مالی طرح مسکن مهر نیست.  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر هدفمندی یارانه‌ها بر افزایش قیمت مسکن گفت: اقتصاد یک کل به هم پیوسته است و اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها نیز تاثیر خود را به صورت یکپارچه بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت؛ اما از آنجا که سیاست دولت کنترل حجم نقدینگی و چاپ نکردن پول بدون پشتوانه است، فکر نمی‌کنم با آثار تورمی جدیدی روبه‌رو شویم.

فاز ۲ هدفمندی و قیمت مسکن در سال ۹۳

وزیر راه و شهرسازی گفت: هدفمندی یارانه‌ها نوعی بازتوزیع بهینه منابع موجود برای افزایش کارآیی اقتصاد است. آخوندی در بخش دیگری از سخنانش به بازنگری طرح جامع مسکن نیز اشاره کرد و ادامه داد: با وجودی که برای به اتمام رسیدن طرح‌های موجود بخش مسکن به یک‌سال زمان نیاز داریم، مطالعات لازم برای بازنگری طرح جامع مسکن را با تعیین کارگروه‌های علمی شروع کرده‌ایم و امیدواریم به‌زودی شاهد دستاوردهای آن نیز باشیم.
توصیه‌هایی به نظام مهندسی
وزیر راه‌و‌شهرسازی خطاب به سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز اعلام کرد: امروزه از منظر اقتصاد سیاسی، مهندسی نوعی بازار است که خدمات آن همانند سایر رشته‌ها مانند بورس باید عرضه شود و بهره‌برداران نیز از میان خدمات ارائه شده حق انتخاب داشته باشند. نه اینکه نظام مهندسی ساختمان تنها نظام توزیع کار باشد. آخوندی با تاکید بر اینکه «مگر می‌توان گفت که مهندسان فقط مسوول یک ساختمان هستند و در قبال پیامدهای آن مسوولیتی ندارند»، افزود: متاسفانه ما مهندسان کمتر فکر می‌کنیم که آنچه به جامعه عرضه می‌داریم می‌تواند بهره‌برداران وفاداری را برای ما به ارمغان بیاورد.
تجهيز مالي مسكن‌مهر متوقف نمي‌شود
وزير راه‌وشهرسازي در ادامه با اعلام اينكه تجهيز مالي طرح مسكن مهر در سال ۹۳ متوقف نمي‌شود، گفت: هدف دولت متوقف كردن چاپ پول بدون پشتوانه و كنترل نقدينگي است و اين به معني توقف تجهيز منابع مالي نيست. وي با بيان اينكه سال آينده پول بدون پشتوانه به هيچ يك از بخش‌هاي اقتصادي كشور تعلق نخواهد گرفت، اظهار کرد: اين به معني توقف تجهيز منابع مالي طرح مسكن مهر نيست.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *