خانه / بازار / فرابورس به خریداران وام مسکن هشدار داد

فرابورس به خریداران وام مسکن هشدار داد

ایران بها – روابط عمومی فرابورس درپی مصوبه جدید شورای پول واعتبار مبنی برافزایش سقف تسهیلات مسکن، نسبت به سوءاستفاده افراد سود جو هشدار داد.

به گزارش همشهری دراین اطلاعیه آمده است: درپی مصوبه جدید شورای پول و اعتبار مبنی برافزایش تسهیلات مسکن، معاملات اوراق امتیاز تسهیلات مسکن و مراجعه متقاضیان تشدید شده است. از سوی دیگر برخی افراد سود جو از ناآگاهی مردم سوء‌استفاده می‌کنند و با گرفتن مبالغ کلان، اوراق مسکن را برای آنها از فرابورس خریداری می‌کنند و مردم نیز که اطلاع کاملی از فرایند خرید این اوراق ندارند به‌جای مراجعه به کارگزاری‌های عضو فرابورس با مراجعه به این اشخاص و پرداخت چند صد هزار تومان کارمزد، اوراق تسهیلات مسکن را دریافت می‌کنند. فرابورس بارها از راه‌های مختلف و تبلیغات متنوع به مردم تأکید کرده است برای خرید این اوراق، به هیچ وجه به بنگاه‌ها مراجعه نکنند بلکه به شرکت‌های کارگزاری مراجعه کنند.

ایران بها - افزایش سقف تسهیلات مسکن, مصوبه جدید شورای پول و اعتبار مبنی برافزایش تسهیلات مسکن, اوراق تسهیلات مسکن در فرابورسطبق این اطلاعیه درصورتی که متقاضی کد سهامداری نداشته باشد در قدم اول باید با مراجعه به کارگزاری درخواست صدور کد بدهد که یکی‌دو روز هم برای این موضوع زمان می‌برد. در مجموع حدود ۵روز در سیستم فرابورس زمان لازم است تا یک فرد اوراق تسهیلات مسکن را دریافت کند. اما اینکه پس از آن چقدر زمان می‌خواهد تا فرد با ارائه اوراق به بانک مسکن تسهیلات دریافت کند مربوط به بانک است.

در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حق تقدم (اوراق تسهیلات مسکن) در فرابورس حدود ۳۸هزار تومان است. با هر برگ اوراق حق تقدم می‌توان ۵۰۰هزار تومان وام دریافت کرد و یک میلیون تومان وام حدود ۸۰هزار تومان هزینه دارد. به‌عبارت دیگر برای دریافت وام ۳۵میلیون تومان خرید یا ساخت مسکن متقاضی باید با مراجعه به فرابورس ۲میلیون و ۸۰۰هزار تومان پرداخت کند. البته با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار و متقاضیان واجد شرایط سایر حساب‌های تعهدی بانک مسکن نیز می‌توانند علاوه بر سقف وام قبلی با خرید از اوراق گواهی حق تقدم مابه‌التفاوت ۱۵میلیونی را نیز دریافت کنند. این متقاضیان واجد شرایط نیز باید یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان اوراق حق تقدم خریداری کنند تا بتوانند از مابه‌التفاوت ۱۵میلیون تومانی بهره‌مند شوند.

همچنین ببینید

خروج از ركود از رهگذر رونق بازار مسكن!؟

اين روزها مرتبا در مصاحبه هاي سياستگذاران بخش مسكن ميخوانيم و ميشنويم كه اگر بخش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.