پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / قمیت آپارتمان بالای ۱۰۰ متر در تهرانپارس چند؟

قمیت آپارتمان بالای ۱۰۰ متر در تهرانپارس چند؟

قیمت آپارتمان نوساز بالای ۱۰۰ متر در محله تهرانپارس اختلاف قابل توجهی با واحدهای کم‌متراژ این محله دارد.

قیمت هر متر مربع خانه‌ی نوساز بالای ۱۰۰ متر در محله تهرانپارس واقع در منطقه ۸ تهران بین حدود ۵ تا ۹ میلیون تومان است. این در شرایطی است که سقف قیمت واحدهای کم‌متراژ حدود ۶ میلیون تومان است که نشان می‌دهد هر چه متراژ واحدهای مسکونی بیشتر باشد متوسط قیمت هر متر مربع آن نیز بیشتر است.

جدول زیر مظنه قیمت آپارتمان در محله تهرانپارس را نشان می‌دهد

قمیت خانه مسکن آپارتمان ملک در تهرانپارس
قمیت خانه مسکن آپارتمان ملک در تهرانپارس

این گزارش از بین ۲۶۳ مورد واحد مسکونی که برای فروش به دفاتر املاک سپرده شده‌اند تهیه شده و بیش از ۶۵ درصد جامعه آماری این گزارش را واحدهای بیش از ۱۰۰ متر تشکیل داده‌اند.

در شرایطی که بازار مسکن تهران بخصوص در بخش خانه‌های بالای ۱۰۰ متر از نبود مشتری رنج می‌برد، به نظر می‌رسد سازندگان حاضر نیستند قیمت‌ها را پایین بیاورند؛ چرا که قیمت مسکن در طول ۲٫۵ سال گذشته در شرایط رکود تورمی، ثابت مانده و با لحاظ متوسط تورم ۲۰ درصد با ۵۰ درصد کاهش قیمت نسبت به تورم عمومی مواجه بوده است.

در این خصوص بانک مرکزی در گزارشی که ۶ دی ماه منتشر شد عنوان کرد که قیمت هر متر خانه در آذرماه با افزایش حدود ۰٫۶ درصدی نسبت به آبان‌ماه و کاهش ۱٫۲ درصدی نسبت به آذر پارسال همراه بوده است. با این حال تاکید شده که اکنون بهترین فرصت برای خرید خانه است.

پیش از این نیز بانک مرکزی در گزارشی بیان کرد که قیمت مسکن به کف رسید و خریداران وارد شوند که واکنش‌هایی را از سوی برخی کارشناسان در پی داشت.

محمد عدالت‌خواه گفت: دولت اجازه بدهد بازار تعیین کند قیمت خانه به کف رسیده یا خیر. این راه حل درستی نیست که به بازار جو بدهیم بلکه قیمت مسکن، سود سازندگان و ارزش زمین باید منطقی شود. در آن صورت می‌توانیم بگوییم قیمت مسکن واقعی شده است.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *