پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خودرو / قیمت در بازار خرید و فروش‌ نوروزی خودرو

قیمت در بازار خرید و فروش‌ نوروزی خودرو

ایران بها – با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و رونق خریدهای نوروزی مردم، بازار خودروهای دست دوم نیز روزهای پر جنب و جوشی را تجربه می کند و خرید و فروش‌های خودروهای نو و کارکرده در بازار رونق گرفته است.
بهمن هم از نیمه گذشت و تقریبا روزهای پایانی سال با سرعت زیادی می گذرند. در این میان آن چه که بازار این روزها را از سایر ایام سال متمایز می کند، جنب و جوش گسترده مردم برای خرید و فروش و نونوار کردن بخش های مختلف زندگی شان است. در این میان خودرو نیز در این جنب و جوش، سهم زیادی دارد و بسیاری از مردم اگر خودرو ندارند، خودرو می خرند و اگر هم دارند و توانایی مالی شان نیز به گونه ای باشد که آن را تبدیل به احسن کنند، حتما این کار را خواهند کرد.

ایران بها - قيمت در بازار خرید و فروش‌ نوروزی خودرو, قيمت خودرو شب عید, قيمت در بازار خرید و فروش‌ چند است بازار داغ خرید و فروش‌ نوروزي خودرو/قيمت​ها

بر همین اساس است که هم اکنون بازار آگهی های خودرو داغ است و مردم نیز مشتاقانه در این بازار به جست و جوی خودروی مورد نظر خود می پردازند. البته شاید از جمله دلایل اصلی این جنب و جوش را بتوان در گران بودن خودروهای نو دانست و البته برخی محدودیت های فروش اعمال شده از سوی خودروسازان بر روی خودروهای مورد علاقه مردم است.

به هرحال، اکنون همه تلاش دارند تا به نوعی تغییر و تحولی در خودروهای خود ایجاد کنند و اگر توانایی اش را داشته باشند، نوع بهترش را خریداری کنند یا حداقل در همان نوع خودرویی که دارند، نمونه ای با سال ساخت کمتر پیدا کنند. به هرحال همین رونق خرید و فروش سبب بالا رفتن قیمتها نیز شده است چراکه مطابق با اصل عرضه و تقاضا، هر گاه تقاضا برای یک کالا بالا رود، به تناسب اگر عرضه نباشد، قیمت حتما افزایش خواهد یافت و این واقعیت کنونی بازار خودرو است چراکه تولید اگرچه افزایش یافته است، اما هنوز پاسخگوی کل نیاز بازار نیست.

هم اکنون قیمت یک سمند ال ایکس نقره ای دوگانه سوز بدون تصادف ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمتگذاری شده است. یک خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ هم که مدل ۹۰ است و البته کارکرد بسیار پایینی دارد، به قیمت ۳۱ میلیون تومان از سوی فروشنده قیمتگذاری شده است.یک دستگاه پراید سال ۸۴ نیز دو گانه سوز با ۲۰۰ هزار کیلومتر کارکرد نیز ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمتگذاری شده است. همچنین قیمت رانا آخر سال ۹۱ نیز با ۲۲ هزار کیلومتر کارکرد ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از سوی فروشنده قیمتگذاری شده است.
پراید ۱۳۱ اس ایکس نیز که مدل آخر ۹۰ است و ۴۱ هزار کیلومتر کارکرد دارد، به قیمت ۱۶ میلیون و ۴۰۰ تومان قیمتگذاری شده است. همچنین قیمت یک دستگاه زانتیا مدل ۸۵ با کارکرد ۱۷۰ هزار کیلومتر نیز ۳۷ میلیون تومان قیمتگذاری شده است.

یک دستگاه رنو پی کی مدل ۸۳ با ۱۴۰ هزار کیلومتر کارکرد نیز به قیمت ۶ میلیون تومان به فروش می رسد. یک دستگاه هیوندایی آوانته مدل ۹۱ با ۳۷ هزار کیلومتر کارکرد نیز به قیمت ۶۷ میلیون تومان به فروش می رسد.بازار خودروهای گرانقیمت نیز به همین ترتیب است. هم اکنون قیمت یک دستگاه خودروی سانتافه بادمجانی ۲۰۰۸ که به گفته فروشنده صد هزار کیلومتر راه رفته است، ۹۸ میلیون تومان است. ضمن اینکه ماکسیما تولید ۸۳ نقره ای رنگ نیز که دارای مانتیتور، سنسور و دوربین دنده عقب بوده و ۱۳۴ هزار کیلومتر راه رفته است به قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت یک دستگاه ال ۹۰ مدل ۸۷ با ۱۰۱ هزار کیلومتر کارکرد نیز ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمتگذاری شده است. تیبا اس ایکس مدل آخر ۹۰ نیز ۴۲ هزار کیلومتر کارکرد ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.یک دستگاه ام وی ام ایکس ۳۳ نیز که مدل ۹۲ است و تنها ۴ هزار کیلومتر راه رفته ۵۷ میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین ببینید

فروش قسطی خودروسازان با سود مشارکت بالا

دنیای اقتصاد نوشت:ماه رمضان در حالی به نیمه دوم خود رسیده که بازار خودرو همچنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *