خانه / خودرو / قیمت رسمی خودرو با ۳٫۷ تا ۶٫۹ درصد افزایش + جدول قیمت

قیمت رسمی خودرو با ۳٫۷ تا ۶٫۹ درصد افزایش + جدول قیمت

رییس شورای رقابت با اشاره به نهایی شدن دستورالعمل قیمت خودرو در جلسه عصر چهارشنبه این شورا از افزایش ۳٫۷ تا ۶٫۹ درصدی قیمت خودرو خبر داد.
آفتاب: رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، تصریح کرد: در دستورالعمل نهایی شده این شورا، چند شاخص مد نظر قرار گرفته که طبق آن بنا شده تورم بخشی صنعت خودرو با ارز مبادله‌ای محاسبه شود و شاخص کیفیت نیز با درجه مثبت و منفی ۲٫۵ درصد محاسبه شود. همچنین عدد بهره‌وری به شکل ۲- محاسبه خواهد شد.
وی افزود: مرکز ملی رقابت در پایان یک سلسله کار کارشناسی عمیق در حوزه خودرو، به این دستورالعمل رسیده و بر مبنای آن خودروهای داخلی از ۳٫۷ تا ۶٫۹ افزایش قیمت خواهند داشت.
رییس شورای رقابت با بیان اینکه هدف از این افزایش قیمت کاهش نقش بازارهای واسطه در صنعت خودروست اظهار کرد: در طول سال‌های گذشته بازارهای واسطه و دلالی قیمت خودرو را برای مصرف کننده نهایی به شکل کاذب افزایش می‌دادند که سعی شد در این دستورالعمل طوری رفتار شود که با در نظر گرفتن شرایط خودروساز و مشتری، با حذف واسطه‌ها، قیمت نهایی به دست مشتری برسد. البته خودروسازان باید پنج شرط اصلی مد نظر مصوب شورای رقابت را اعمال کنند.
به گزارش ایسنا، طبق این فرمول عوامل قیمت خودرو در سال ۱۳۹۲، تورم این صنعت در سال ۱۳۹۲، درصد تغییر قیمت خودرو از محل تغییر کیفیت و جریمه بی کیفیتی و همچنین عامل بهره وری اصلی ترین شاخص هایی هستند که مورد محاسبه قرار گرفته است.
همچنین پنج شرط اعلامی از سوی شورای رقابت به شرح زیر است:
۱- میزان تولید خودرو در سطح قابل قبول ( مورد تأیید شورای رقابت) قرار گیرد.
۲- آپشن های نصب شده روی خودروها به هیچ وجه اجباری نباشد.
۳- طرح های فروش به نحوی که دریافت کننده خودرو، مصرف کننده نهایی آن باشد، اجرا شود.
۴- بازار حاشیه از میان برداشته شود.
۵- فرمت قراردادها طبق نظر شورای رقابت (به نحوی منصفانه) اصلاح شود.
قیمت رسمی خودروX جدول قیمت خودروX آخرین قیمت خودروX آخرین قیمت خودروهای داخلیX آخرین قیمت خودروهای خارجیX آخرین قیمت خودروهای وارداتیX آخرین قیمت خودرو وارداتیX آخرین قیمت خودرو خارجیX آخرین قیمت خودرو داخلیX آخرین قیمت خودرو داخلی در بازارX آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازارX آخرین قیمت خودروی داخلی

همچنین ببینید

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو/ پرداخت از ۵ تا ۵۰ میلیون با سود مشارکت ۲۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.