پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / قیمت مسکن ارزان می شود یا گران؟ سرگیجه بازار مسکن

قیمت مسکن ارزان می شود یا گران؟ سرگیجه بازار مسکن

ایران بها – برخی از بنگاهداران املاک در مناطق مختلف تهران، بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی را نابسامان توصیف می‌کنند و «عدم اطمینان به بازار مسکن از سوي خریداران» را منطقي مي‌دانند.

یکی از مشاوران املاک فعال در غرب تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: قیمت پیشنهادی فروش برخی از واحدهای مسکونی ۱۰ سال ساخت با نرخ فروش واحدهای مسکونی ۲ سال ساخت مشابه برابری می‌کند!
این دسته از فروشنده‌ها با اعتمادبه‌نفس کامل چنین قیمت‌هایی را عنوان می‌کنند و در حین اخطار مشاوران املاک در رابطه با ارزش واقعی واحدشان، از فایل کردن واحد خود در بنگاه مذکور منصرف می‌شوند و به بنگاه دیگری مراجعه می‌کنند یا اینکه گاهی هم ممکن است برای توجیه مشاوران، پورسانت و حق کمیسیون بیشتر وعده دهند و پذیرفتن این معامله در نهایت به عهده بنگاهدار است که بین وجدان و درآمد بیشتر کدام یک را انتخاب کند.
ستون امروز نبض بازار به معرفی مشخصات تعدادی از واحدهای مسکونی گران‌قیمت در شرق تهران پرداخته است:
یک واحد مسکونی نوساز ۱۰۷ متری در یکی از فرعی‌های خیابان تهران نو، متری ۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است، در صورتی که ارزش حقیقی این واحد بین ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تا ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان برآورد شده است.
همچنین در خیابان پیروزی یک واحد مسکونی به متراژ ۹۴متر مربع، نوساز با قیمت پیشنهادی فروش متری ۴ میلیون و ۲۰۰هزار تومان به بازار فروش عرضه شده است.
فروشنده اعلام کرده است که قیمت پارکینگ جداگانه محاسبه می‌شود. اما هر متر مربع واحدهاي مشابه در منطقه مذکور بین ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار تا ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.
از سوی دیگر ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت هر متر مربع واحدی ۹۳ متری نوساز در خیابان نیروی هوایی است، در صورتی که ارزش واقعی این واحد برای هر متر مربع بین ۳ میلیون و ۹۹۰هزار تا ۴ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان است.
با توجه به این قیمت‌های پیشنهادی فروش، طبق گزارش مرکز آمار در ۶ ماه پایانی سال ۹۲ حداقل قیمت فروش یک مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۱۳ متری یک میلیون و ۴۰هزار تومان و حداکثر قیمت فروش یک متر مربع واحد مسکونی ۸میلیون و ۶۶۶ هزار تومان بوده است.
همچنين ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان قیمت متوسط هر مترمربع واحد مسکونی معامله شده در منطقه ۱۳ در نیمه دوم سال گذشته است.

دنیای اقتصاد - آخرین اخبار اقتصادیX دنیای اقتصادX روزنامه دنیای اقتصادX منبع : روزنامه دنیای اقتصادX سایت دنیای اقتصادX رزنامه دنیای اقتصادX سایت روزنامه دنیای اقتصادX پیش بینی قیمت مسکنX پیش بینی قیمت مسکن در سالX پیش بینی قیمت مسکن در تهرانX پیش بینی قیمت مسکن در دولت روحانیX پیش بینی قیمت مسکن در آیندهX پیش بینی قیمت مسکن در سال 1393X پیش بینی قیمت مسکن در سال 93

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *