پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / قیمت مسکن در تهران باز هم کاهش یافت!!

قیمت مسکن در تهران باز هم کاهش یافت!!

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه سودمعقولی در بخش مسکن باشد تا تولیدکنندگان وارد بازار شوند، گفت: قیمت اسمی مسکن در ۶ ماه گذشته حدود ۱۲ درصد در تهران کاهش داشته است.

قیمت مسکن در تهران باز هم کاهش یافت!!

علی چگینی  در خصوص رکود بازار مسکن و راهکارهای رونق بازار، گفت: در اقتصاد موضوع قیمت‌های نسبی مطرح است و وقتی سرمایه در بازار بورس، سکه، طلا و ارز بالا می‌رود نرخ تورم هم افزایش پیدا می‌کند، درواقع یک خیابان است که شاخص اقتصادی مانند ماشین ها در حال حرکت هستند.

وی با بیان اینکه در دو سه سال گذشته مسکن آرام حرکت می‌کرد اما این بازارها با سرعت در حال حرکت بودند، اظهار داشت: بطور طبیعی در بلند مدت سرعت‌ها مانند هم می‌شود و به دلیل اینکه افزایش قیمت مسکن به سقف قیمت‌ها رسید توان خرید کاهش پیدا کرد.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: در چنین بازاری علاقه خریداران به سرمایه گذاری هم کمتر می‌شود، زیرا انتظارات قیمتی اشباع شده است؛ بنابراین تولیدکنندگان هم از بازار مسکن خارج می‌شوند.

چگینی با تاکید بر اینکه در نهایت قیمت مسکن متوقف شد و شروع به کاهش قیمت‌ها کرد، گفت: به دلیل افزایش شدید در بازار قیمت‌ها و کاهش تقاضا، قیمت‌ها دوباره کاهش یافت بطوریکه قیمت اسمی مسکن در ۶ ماه گذشته حدود ۱۲ درصد در تهران کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بنابراین رکود فقط کاهش قیمت‌ها نیست بلکه کاهش معاملات و کسب و کار در این حوزه هم هست، گفت: در حال حاضر تعداد معاملات در حوزه مسکن کم شده و قیمت‌ها کاهش یافته است که به این حالت رکود می گویند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: در این شرایط عوامل و فعالان اقتصادی نمی‌توانند فعالیت کنند، زیرا وقتی معاملات در بازار بیشتر می‌شود، تولیدکنندگان بیشتر تولید می‌کنند و در واقع اگر سود را از هر بخش اقتصاد حذف کنیم، سرمایه گذار وارد نمی‌شود و تولیدی هم صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه با رکود هر بازاری آینده یک بخش اقتصادی در مخاطره قرار می گیرد، گفت: بنابراین باید سودمعقولی در بخش باشد تا تولیدکنندگان وارد بازار شوند.

همچنین ببینید

تورم تک رقمی در کنار افزایش شدید قیمت مسکن!

رفته بودم از خودپردازی پول بگیرم فردی گفت نمی‌دانید امروز چه سودی کردم. هیجان‌زده بود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.