پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / قیمت مسکن در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

قیمت مسکن در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

ایران بها – بررسی‌ها از تاثير اولين روز اجراي فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بازار معاملات مسكن نشان مي‌دهد: بازار با هیچ اثر منفی یا تعجب بر انگیزی روبه‌رو نشده است، اما از سوی دیگر شواهد دیگری در بازار مسکن بیانگر تحولاتی در رابطه با میزان عرضه و حجم خریداران است که البته این مساله مربوط به قبل از شروع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها است.
تعدادی از مشاوران املاک روز گذشته درباره تحولات اخیر بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: بازار معاملات مسکن از اواخر فروردین ماه چهره دیگری به خود گرفته است و با این حساب رکود سنگین چند ماه گذشته نسبت به چند وقت پیش کمتر احساس می‌شود.یکی از فعالان بازار مسکن در شرق تهران دراین باره گفت: نوسان قیمت‌های پیشنهادی فروش از اواخر فروردین ماه باعث شده است تا یکسری از متقاضیان بالاخره اقدام به خرید کنند.

این مشاور املاک تاکید کرد: در بین کلیه متقاضیان مسکن در حال حاضر آن دسته از خریدارانی که تصمیم به تبدیل به احسن كردن واحدشان را دارند در بازار حضور پررنگ‌تری دارند.

وی افزود: رونق کمرنگ بازار خرید و فروش این روزهای بازار مسکن مدیون تغییر قیمت‌های پیشنهادی فروش و در نتیجه بازگشت خریداران به محض مواجه شدن با این رویداد است.

البته وی معتقد است که رونق در بازار مسکن به معنای خرید تمام اقشار از بازار مسکن است نه فقط بخش کوچکی از متقاضیان.

علاوه براین بنگاهداری خاطرنشان کرد: زمانی که بازار خرید و فروش با متقاضی رو به رو می‌شود به طور یقین پای دلالان هم به بازار معاملات باز می‌شود و به همین خاطر بازار نرخ‌های پیشنهادی در چنین مواقعی با قیمت‌های بالا مواجه می‌شود.

این فعال بازار مسکن تاکید کرد: اکنون بازار مسکن به اصطلاح بازار مالک است درحالی که قبل از عید بازار مسکن، بازار مصرف‌کننده بود.

وی خریداران را به‌دلیل خرید گران‌قیمت از بازارمسکن تا حدودی مقصر اعلام کرد و گفت: قبل از سال جاری زمانی که قیمت‌ها کمی منصفانه و ارزنده بود و متقاضیان را تشویق به خرید می‌کردیم آنها اقدام به خرید نمی‌کردند اما حال که قیمت‌های پیشنهادی فروش با نوسان رو به رو شده‌اند آنها برای خرید به بازار معاملات بازگشته‌اند!

تحلیل قیمت مسکن در سال 93X قیمت مسکن در مرحله دومX پیش بینی قیمت مسکنX پیش بینی قیمت مسکن در سالX پیش بینی قیمت مسکن در تهرانX کاهش قیمت مسکن در سال آیندهX کاهش قیمت مسکن در امسالX تحلیل قیمت مسکنX تحلیل قیمت مسکن در آیندهX پیش بینی قیمت مسکن در آیندهX روند قیمت مسکن

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *