پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / قیمت مسکن کاهش می‌یابد!

قیمت مسکن کاهش می‌یابد!

سایت خبری تابناک در گزارشی به نقل از یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس نوشت: کاهش بهای مسکن به دلایلی از جمله کاهش تقاضا در این بازار برمی گردد، چراکه هر نوع تغییر و تحول در نرخ مسکن به شرایط عرضه و تقاضا بستگی دارد.  محمد حسین فرهنگی افزود: به‌دلیل سودآور بودن سرمایه‌گذاری در بخش مسکن به‌ویژه در تهران، بسیاری از افراد در چند سال گذشته وارد این بازار شدند و سرمایه‌های خود را به بخش مسکن تزریق کردند که این امر قیمت مسکن را افزایش داد. با ورود سرمایه‌ها به بخش مسکن، بهای این کالا به شدت افزایش یافت تا جایی که برخی حتی شانس اجاره نشینی را نیز از دست دادند.
فرهنگی اظهار کرد: با تداوم عرضه مسکن ارزان‌قیمت به نام مسکن مهر یا مسکن اجتماعی و… می‌توان امیدوار بود که نرخ مسکن کاهش بیشتری نیز بیاید.
تاثیر مسکن اجتماعی در کاهش قیمت مسکن

پیش بینی قیمت مسکنX پیش بینی قیمت مسکن در سالX پیش بینی قیمت مسکن بعد از انتخاباتX پیش بینی قیمت مسکن در سال 92X پیش بینی قیمت مسکن در تهرانX پیش بینی قیمت مسکن در دولت روحانیX پیش بینی قیمت مسکن در آیندهX پیش بینی قیمت مسکن در سال 1393X پیش بینی قیمت مسکن در سال 93همچنین احمد جباری، عضو کمیسیون عمران مجلس در این باره گفت: طرحی که وزیر راه‌وشهرسازی در خصوص مسکن اجتماعی در حال پیگیری آن است، می‌تواند در کاهش قیمت مسکن مفید باشد.

وی افزود: هم‌اکنون مسکن مهر در شهرستان‌ها نقش خوبی در کاهش قیمت‌ها داشته و در شهر‌های کوچک با شکستن قیمت زمین و موارد دیگر بسیار تاثیرگذار بود. اما در کلان‌شهر‌ها و شهر تهران به‌دلیل اینکه واحد‌های ساخته شده از شهر فاصله زیادی داشت، نتوانست زیاد تاثیرگذار باشد.
وی افزود: دولت باید به جای ساخت شهرهای جدید به اصلاح شهرهای موجود بپردازد و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری را در اولویت قرار دهد.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *