خانه / آخرین قیمت / کاهش قیمت تیرآهن ادامه دارد

کاهش قیمت تیرآهن ادامه دارد

رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با اشاره به اینکه طی ۵ ماه گذشته قیمت آهن بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است گفت: قیمت تیرآهن امروز به کیلویی ۱۷۰۰ تومان رسید.

آفتاب: محمد آزاد، به روند کاهشی قیمت آهن و فولاد در بازار طی هفته‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: در بازار خرید و فروش آهن متوقف شده است و برخی با امید به کاهش بیشتر قیمت‌ها اقدام به خرید نمی‌کنند. البته در این میان هستند افرادی که به دلیل تعهدات مالی کالاهای خود را زیر قیمت به فروش می‌رسانند که همین امر باعث می‌شود قیمت‌ها به صورت کاذب کاهش پیدا کند.

  تیرآهن کیلویی ۱۷۰۰ تومان شد

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت انواع آهن و میلگرد زیر قیمت بورس؛ در بازار مورد معامله قرار می‌گیرد، افزود: در بازار آهن همه نیازمند نقدینگی هستند اما روند نزولی قیمت‌ها باعث شده تا برخی تولیدکنندگان از ترس ضرر اقدام به معامله نمایند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد ضمن گلایه از اینکه همچنان سازمان بورس به اشخاص حقیقی ، شرکت‌ها و افرادی که معرفی نامه از اتحادیه‌های خود داشته باشند کالا عرضه می‌کند، تصریح کرد: در این میان واسطه‌گران با خرید مواد از بورس آن را با قیمت نامعقول به متقاضیان عرضه می کنند.

وی در ادامه به استقرار بازار هوشمند آهن آلات به عنوان ابزاری برای کاهش اقدامات واسطه گران در عرضه غیرمنطقی آهن و فولاد به متقاضیان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این بازار همه چیز در محیط تجارت الکترونیک صورت می‌گیرد که در راستای آن دیگر خریداران در معاملات خود نیازی به واسطه گران نخواهند داشت .

كاهش قيمت ادامه دارد

آزاد با بیان اینکه ظرف ۱۵ روز آینده بازار هوشمند آهن الات رونمایی خواهد شد، تصریح کرد: یکی از نکات مثبت بازار هوشمند آهن آلات  صدور فاکتور برای خریداران است به نحوی که با صدور فاکتور دیگر سازمان مالیاتی نمی‌تواند مالیاتهای غیرمنطقی را از واحدهای فروشنده این صنف دریافت کند.

به گزارش تسنيم، وی اضافه کرد: قیمت آهن و فولاد در هفته جاری دو درصد کاهش داشته است که در مجموع طی ۵ ماه گذشته بالای ۳۰ درصد کاهش قیمت در این بازار به وجود‌ آمده است. بر همین اساس امروز تیر آهن کیلویی ۱۷۰۰ تومان و میلگرد بین ۱۷۲۵ تا ۱۷۳۵ قیمت گذاری شده است.

همچنین ببینید

پیش بینی آخر سالی از بازار مسکن و خودرو

بازار ایران در دو سال اخیر، با آغاز مذاکرات هسته‌ای و آشکار شدن سیگنال‌های اولیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.