پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آخرین قیمت / لیست اجاره بها در پایتخت, کاهش قیمت اجاره بها نزدیک است؟

لیست اجاره بها در پایتخت, کاهش قیمت اجاره بها نزدیک است؟

با وجود کاهش قیمتها در بازار مسکن اما اجاره بها تغییری نداشته است و مالکان تمایلی به تعیین قیمت‌های پایین تر ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گزارشها از بازار اجاره حاکی از آن است که با وجود کاهش نرخ خرید و فروش در اغلب نقاط تهران، اجاره بها تغییر زیادی نداشته است و مالکان تمایلی به کاهش قیمتها ندارند؛ بنابراین نرخ های اجاره بها با نزدیک شدن به پایان فصل اجاره همچنان در اوج قرار دارد.

لیست اجاره بها در پایتخت, کاهش قیمت اجاره بها نزدیک است؟ - ایران بها , لیست اجاره بها, اجاره بها در مناطق مختلف تهران, اجاره بها در تهران, اجاره بهای اتاق در تهران, اجاره بها, اجاره بهای مسکن در تهران, اجاره بها مسکن, اجاره بها در کرج, اجاره بها در اصفهان, اجاره بها در تبریز, اجاره بها در شیراز براساس گزارش اتحادیه املاک کشوری، اجاره بها در ماه های ابتدایی امسال ۴۰ درصد افزایش داشته است که کاهش این رقم به زودی امکان پذیر نیست و حتی فعالان بازار مسکن معتقدند بیش از این رقم کاهش پیدا نمی کند، بنابراین نباید مستاجران برای یافتن خانه ارزان تر، منتظر بمانند.

ایران بها – بیشترین افزایش اجاره بها در ۶ ماهه امسال مربوط به آپارتمانهای نوساز زیر ۴۰ متر بوده است به طوریکه به نسبت متراژ، قیمت‌های سرسام آوری برای این واحدها تعیین می شود و اجاره بهای این آپارتمان ها بالاتر از ارزش واقعی آنها است.

اما به دلیل استقبال متقاضیان به خصوص مجردها از آپارتمان‌های کوچک هم میل سازندگان به ساخت آن افزایش پیدا کرده و هم مالکان نرخ های بیشتری برای اجاره بها تعیین می کنند. در واقع بازار آشفته مسکن تنها به سود مالکانی است که با تعیین اجاره بهای سنگین، سود زیادی را به دست می آورند.

ازسوی دیگر نوسان جدیدی در بازار ارز بوجود آمده است که در صورت تدوام آن، می تواند مانند سال گذشته دوباره نرخ ها را در بازار مسکن افزایش دهد و تاثیر مستقیمی را بر بازار اجاره بها بگذارد. بنابراین کنترل بازارهای سرمایه ای یکی از ابزارهای مهم برای پایین نگه داشتن اجاره بها و نرخ مسکن است.

اجاره بها آپارتمان‌های کوچک در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، در خیابان شریعتی بالاتر از پلیس یک واحد ۵۵ متری و یکخوابه و نوساز، بدون پارکینگ با ۲۵ میلیون تومان رهن و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان، اجاره داده می شود و واحدی دیگر با متراژ ۴۵ متر درنارمک، نوساز و یک خوابه با ۳۵ میلیون تومان رهن به اجاره می رسد.

آپارتمان دیگری با مساحت ۵۵ متر و یک خوابه با شرایط ۱۰ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان، اجاره داده می شود و در خیابان کمالی نقیبی برای آپارتمانی با همین متراژ ، ۵ میلیون تومان رهن و ۵۵۰ هزار تومان اجاره، تعیین شده است.

واحدی دیگر با همین مساحت در شهر آرا با ۶۰ میلیون تومان، رهن کامل داده می شود و در چیتگر شمالی برای یک واحد ۵۵ متری و نوساز با پارکینگ و انباری ۳۳ میلیون تومان رهن کامل تعیین شده است.

همچنین آپارتمانی در بلوار فردوس – شقایق جنوبی به مساحت ۵۵ متر با شرایط ۵ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، اجاره داده می شود و برای واحد دیگری در سعادت آباد با همین متراژ بدون پارکینگ ۱۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می شود.

یک واحد ۵۵ متری دیگر در خیابان کارون بالاتر از بهنود ۲۶ میلیون تومان رهن داده می شود و در سبلان جنوبی برای واحدی ۵۴ متری و نوساز با انباری ۱۰ میلیون تومان رهن و ۶۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

همچنین در شهران واحدی ۵۵ متری، ۴۳ میلیون تومان رهن داده می شود در شریعتی کلیم کاشانی واحدی ۵۳ متری و یک خوابه با انباری، ۲۵ میلیون تومان رهن و ۳۰۰ هزار تومان اجاره دریافت می شود.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *