خانه / خبر / مبلغ وام خرید و ساخت مسکن افزایش می یابد ؟

مبلغ وام خرید و ساخت مسکن افزایش می یابد ؟

بانک مرکزی با اعلام اینکه اخيراً بانک مسکن مجموعه پيشنهاداتي برای افزايش سقف فردي تسهيلات خريد و ساخت مسکن به بانک مرکزي ارايه داده که این پیشنهادات پس از بحث و بررسي کارشناسي، در کميسيون اعتباري اين بانک به تصويب رسيده است، خبر داد: در حال حاضر این موضوع در نوبت طرح در جلسه شوراي پول و اعتبار قرار دارد.

مبلغ وام خريد و ساخت مسکن افزايش می یابد ؟

ایران بها - افزايش سقف مبلغ وام خريد و ساخت مسکن تصویب شد, مبلغ وام خريد و ساخت مسکن افزايش می یابد ؟, تسهيلات خريد و ساخت مسکن به بانک مرکزيبه گزارش خبرگزاری مهر، اخیرا” رسانه ها از قول وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کردند : بانک مسکن گروگان مسکن مهر است و ۳ برابر میزان وام دهی‌اش وام داده و ۱۰۰درصد ورشکسته شده است .

ایران بها – درهمین زمینه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد:

“اظهارات اخير وزير محترم راه و شهرسازي عمدتا متمرکز بر تبعات ناشي از اجراي طرح مسکن مهر بر متغيرهاي کلان اقتصادي کشور بوده و اين نکته در بخشهاي مختلف مصاحبه ايشان کاملاً نمايان است.

واقعيت امر آن است که طرح عظيم مسکن مهر در دولت گذشته بدون انديشيدن هيچ گونه راهکار مناسب تامين مالي به اجرا درآمد و در عمل بر دوش بانک مسکن قرار گرفت که از ابتدا منجر به اضافه برداشت قابل توجه اين بانک از منابع پر قدرت و تورم زاي بانک مرکزي گرديد و سهم اثرات آن در پايه پولي، نقدينگي و نيز تورم در کشور کاملا مشهود مي باشد. لذا کاملاً واضح است که تامين مالي طرح مسکن مهر از ابتدا از توان بانک مسکن خارج بوده و همين امر نيز دليل اضافه برداشت هاي مکرر بانک مذکور از منابع بانک مرکزي بوده است.ليکن اين امر را نبايد به هيچ وجه به ورشکستگي بانک مسکن تعبير نمود.

بانک مسکن يکي از بانکهاي تخصصي و مهم دولتي در ايران بوده که صد در صد سهام آن متعلق به دولت جمهوري اسلامي ايران است و از سابقه فعاليت طولاني و ثبات و استحکام مالي قابل قبولي برخوردار است.
تمرکز اين بانک به طور تخصصي بر حوزه مسکن و ويژگي تخصيص اعتبار به اين بخش باعث گرديده که تسهيلات اعطايي توسط بانک مذکور از پشتوانه مطلوبي برخوردار بوده و نسبت مطالبات معوق آن از سطح بسيار پايين و قابل قبولي برخوردار باشد.

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران همواره بر تلاشهاي بانک مسکن در زمينه تامين مالي بخش مسکن واقف بوده و همان گونه که در اطلاع رساني هاي قبلي اين بانک نيز اعلام گرديده، حسب تاکيدات رئيس جمهور محترم، بانک مرکزي به همراه وزارت راه و شهرسازي و بانک مسکن جلسات متعددي را جهت ساماندهي به تامين مالي طرح مسکن مهر برگزار و مصمم هستند تامين مالي طرح مسکن مهر را در آينده از طرق سالم و غيرتورمي انجام دهند.

در خاتمه به اطلاع مي رساند اخيراً بانک مسکن مجموعه پيشنهاداتي را در جهت افزايش سقف فردي تسهيلات خريد و ساخت مسکن به بانک مرکزي ارايه داده و پيشنهادات مذکور پس از بحث و بررسي کارشناسي، در کميسيون اعتباري اين بانک به تصويب رسيده و در نوبت طرح در جلسه شوراي محترم پول و اعتبار قرار دارد. در صورت تصويب پيشنهادات در شوراي محترم پول و اعتبار، نقش و توانايي بانک مسکن در تامين مالي ساخت و خريد مسکن هم وطنان عزيز به نحو مناسبي افزايش خواهد يافت.”

 

همچنین ببینید

دنیای اقتصاد: فروشنده‌هاملک خود را با قیمت مناسب روانه بازار کرده‌اند

?توصیه مشاوران املاک به خریداران ✅مطابق با آمار بانک مرکزی بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.