پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / مردم از خرید غیر‌ضروری پرهیز کنند

مردم از خرید غیر‌ضروری پرهیز کنند

ایرنا – رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ایران با تاکید بر اینکه مواد غذایی به وفور در بازار وجود دارد و هیچ کمبودی احساس نمی‌شود از مردم خواست از خریدهای غیرضروری خودداری کنند.

قاسمعلی حسنی با اشاره به رکود حاکم بر بازار مواد غذایی گفت: عده‌ای به‌دنبال افزایش قیمت برخی کالاهای غذایی در آستانه اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه هستند که این موضوع غیرمنطقی است. به گفته وی مردم باید از خرید غیرضروری پرهیز کنند و مطمئن باشند ثبات به بازار بازمی‌گردد. حسنی با بیان آنکه انبار بخش‌های دولتی و خصوصی از مواد غذایی تکمیل است، اظهار کرد: اکثر انبارها اکنون مایحتاج مردم به انواع مواد غذایی را حداقل برای ۶ ماه ذخیره کرده‌اند؛ بنابراین هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی ایران تصریح کرد: بازار مواد غذایی با وجود رکود، از یک آرامش نسبی برخوردار است.
حسنی با بیان آنکه سال گذشته ثبات و آرامش در بازار حاکم بود و این موضوع نیز به سال جاری هم سرایت کرده است، گفت: اکنون مردم تنها مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری کنند و این کار باید ادامه یابد تا ثبات به بازار بازگردد.
وی با اشاره به بخشنامه جدید معاونت توسعه داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس این بخشنامه هیچ واحدی حق افزایش قیمت‌ها را ندارد.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *