پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / سیاست اقتصادی / معافیت مالیاتی حقوق کارکنان ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

معافیت مالیاتی حقوق کارکنان ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

ایسنا نوشت: با تصویب کلیات لایحه بودجه سال آینده، کارکنان با مجموع درآمد ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال از پرداخت مالیات حقوق معاف خواهند شد.

گرچه هنوز لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ نهایی نشده است، اما با تصویب کلیات لایحه در جلسه روز گذشته هیات دولت سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان دولت نیز تعیین شد.

بر این اساس مقرر شده که سقف معافیت مالیاتی تا ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در مجموع درآمد سالانه افزایش یابد. این در حالی است که در بودجه سال جاری سقف معافیت مالیاتی ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده بود.

این در حالی است که با مجموع درآمد ۱۵٫۵۶ میلیون تومانی در سال حقوق ماهانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی از پرداخت مالیات معاف می شود. در سال جاری حقوق یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی از معافیت مالیاتی برخوردار بود.

در سال جاری میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در بودجه ۱۴ درصد تعیین شد که البته برای سال آینده با اینکه هنوز رقم دقیق آن اعلام نشده، ولی طبق آنچه که نوبخت-رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی- اعلام کرده است بر اساس پیش بینی تورم ۱۲ تا ۱۳ درصدی سال آینده تعیین خواهد شد اما کمتر از ۱۰ درصد نیست.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: آگهی استخدام بازاریاب با پورسانت 10 میلیون تومان در ماه - ایران بها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *