خانه / خبر / موافقت با طرح تقسیم تهران ؟

موافقت با طرح تقسیم تهران ؟

نماينده مردم شهريار، ملارد و شهر قدس در مجلس با مثبت خواندن تقسيم استان تهران به سه بخش مرکزي، شرقي و غربي، هدف اين طرح را رشد و توسعه متوازن اين استان خواند و گفت با تقسيم تهران ديگر نيازي به انتقال پايتخت نيست چراکه اين طرح هزينه کمتري براي دولت خواهد داشت.

باشگاه خبرنگاران جوان: نماينده مردم شهريار، ملارد و شهر قدس در مجلس با مثبت خواندن تقسيم استان تهران به سه بخش مرکزي، شرقي و غربي، هدف اين طرح را رشد و توسعه متوازن اين استان خواند و گفت با تقسيم تهران ديگر نيازي به انتقال پايتخت نيست چراکه اين طرح هزينه کمتري براي دولت خواهد داشت.

حسين گروسي نماينده مردم شهريار، ملارد و شهر قدس در مجلس درباره طرح تقسيم استان تهران به سه بخش شرقي، غربي و مركزي اظهار داشت: مديريت تهران با بيش از ۱۲ ميليون جمعيت كار بسيار مشكلي است و تا به امروز هم شاهد فراز و نشيب‌هاي بسياري در مديريت اين استان بوده‌ايم.

وي در ادامه افزود: خوشبختانه با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد موضوع تقسيم استان تهران به منظور رشد و توسعه متوازن اين استان به سه بخش شرقي، غربي و مركزي مجددا مطرح و رئيس‌جمهور، وزير كشور و استاندار تهران  نيز موافقت خود را با اين طرح اعلام داشتند.

نماينده شهريار، ملارد و شهر قدس با بيان اينكه در حال حاضر بيشترين توجه به تهران بزرگ شده و به شهرستان‌هاي اين استان توجهي نشده است، گفت: زماني كه از محدوده تهران بزرگ فاصله مي‌گيريد و وارد كوچه‌ها و خيابان‌هاي شهرستان‌هاي تهران مي‌شويد فكر مي‌كنيد هزار كيلومتر از تهران دور شديد كه اين دوگانگي در استان تهران پذيرفته نيست كه ما در تهران محله‌هايي را داشته باشيم كه محروميتش از استان‌هاي محروم نيز اسف‌بارتر باشد.

عضو كميسيون صنايع و معادن ادامه داد: در حال حاضر تهران بزرگ ۸ ميليون و ۵۰۰ هزار و شهرستان‌هاي تهران ۳ ميليون و ۷۰۰ هزار نفر جمعيت دارند كه با توجه به اين موضوع استان تهران قطعا اين قابليت را دارد كه يك مجموعه ادارات كل علاوه بر مرکز استان در غرب و شرق اين استان نيز ايجاد شود كه اين موضوع سبب خواهد شد مراجعات به تهران بزرگ كمتر شود.

گروسي تصريح كرد: اين اقدام ضمن جلوگيري از ترافيك‌هاي سنگين از مراجعات بيهوده،  آلودگي هوا، نابساماني‌هاي اجتماعي و … نيز جلوگيري خواهد كرد.

وي در ادامه اظهار داشت: در گام اول اجرايي كردن اين طرح لازم است ادارات كل علاوه بر تهران مركزي در دو بخش شرقي و غربي اين استان نيز ايجاد شود كه در حال حاضر نيروي انتظامي، سازمان دارايي و مخابرات و بسياري از ادارات اين كار را كرده‌اند كه اگر اين روند ادامه پيدا كند بزرگ‌ترين خدمت به تهران بزرگ خواهد بود چراكه در حال حاضر روزي هزاران نفر از آلودگي هوا در تهران بزرگ رنج مي‌كشند و شايد به دليل همين موضوع روزي چندين نفر منجر به فوت دركشور داشته باشيم.

نماينده شهريار، ملارد و شهر قدس با بيان اينكه شيوه‌اي كه در حال حاضر تهران اداره مي‌شود شيوه درستي نيست، اظهار داشت: در بحث تخصيص بودجه نيز در حال حاضر كمترين بودجه را استان تهران مي‌گيرد كه اگر اين اتفاق بيافتد بودجه تهران نيز افزايش پيدا خواهد كرد.

وي تصريح كرد: عقيده بنده اين است كه حتي كسي كه در دورترين شهر و شهرستان ساكن است دوست دارد پايتختش آباد باشد، بنابراين ما وظيفه داريم كه استان تهران را سر و سامان دهيم.

گروسي با بيان اينكه در تعيين مركزيت بخش غرب استان تهران حساسيتي نداريم، گفت: مهم اين است كه ساختار استان تهران اصلاح شود چراكه اگر اين كار نشود در آينده نمي‌توان تهران را به درستي اداره كرد، ضمن آنكه مركزيت بخش‌هاي غربي و شرقي استان تهران نيز بايد با كارشناسي وزارت كشور انجام گيرد.

اين نماينده در پايان با بيان اينكه اگر اين طرح اجرايي شود ديگر نيازي به انتقال پايتخت از تهران نداريم، اظهارداشت: اجراي اين طرح هزينه كمتري براي دولت خواهد داشت.

گفتني است چندي پيش نماينده مردم ورامين در مجلس از طرح تقسيم استان تهران به سه بخش مرکزي، شرقي و غربي در مجلس شوراي اسلامي خبر داده بود که استان شرق تهران به نام خرداد و با مرکزيت ورامين خواهد بود.

همچنین ببینید

خروج از ركود از رهگذر رونق بازار مسكن!؟

اين روزها مرتبا در مصاحبه هاي سياستگذاران بخش مسكن ميخوانيم و ميشنويم كه اگر بخش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.