خانه / خبر / نرخ تورم مرداد ۳۵٫۱ درصد اعلام شد – گزارش تازه مرکز آمار

نرخ تورم مرداد ۳۵٫۱ درصد اعلام شد – گزارش تازه مرکز آمار

مرکز آمار ایران، نرخ تورم در دوازده ماهه منتهی به مردادماه امسال را ۳۵٫۱ درصد و نرخ تورم نقطه به نقطه ( ماهانه) را ۳۸٫۴ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، گزارش تازه مرکز آمار ایران از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهاي شهري کشور در مرداد امسال براساس سال پایه جدید (۱۳۹۰) منتشر شد.

ایران بها - , نرخ تورم, نرخ تورم 92, نرخ تورم بانک مرکزی, نرخ تورم سال 92, نرخ تورم ایران, نرخ تورم در سال 92, نرخ تورم در کشورهای جهان, نرخ تورم مرداد, گزارش تازه مرکز آمار براساس این گزارش، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در مردادماه سال ۱۳۹۲ عدد ۱۶۸٫۱ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۸٫۴ درصد است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به مردادماه سال ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۵٫۱ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیرماه ۱۳۹۲ (۳۳٫۹) افزایش یافته است.

ایران بها – در همین حال، شاخص گروه عمده “خوراکی ها، آشامیدن ها و دخانیات” در این ماه به رقم ۲۱۰٫۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۱ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی “خوراکی ها” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰٫۸ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۵۱٫۷ درصد است. شاخص گروه عمده “خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۲٫۷ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۳٫۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیرماه ۱۳۹۲ (۵۲٫۷) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده “کالاهای غیرخوراکی و خدمات” در مردادماه ۹۲ به رقم ۱۵۳٫۷ رسید که ۱٫۷ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده “کالاهای غیرخوراکی و خدمات” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۲٫۶ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مردادماه سال ۱۳۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۲۸٫۳ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیرماه ۱۳۹۲ (۲۷٫۱) افزایش یافته است.

این در حالی است که بانک مرکزی چندی پیش با اعلام تغییر شاخص كل بهاي كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران در تیرماه سال جاری، نرخ تورم این ماه را ۳۷٫۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز ۴۴ درصد اعلام کرده بود.

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.