خانه / بانک و بیمه / نقدینگی کم شود، سود بیشتری پرداخت می‌شود

نقدینگی کم شود، سود بیشتری پرداخت می‌شود

رییس کانون بانک‌های خصوصی از اجرای نرخ‌های جدید سود در بانک‌های خصوصی از روز چهارشنبه (فردا) خبر داد.

احمد طاهری بهبهانی با بیان اینکه به منظور ایجاد ثبات و نظم در بازار در جلسه اخیر مدیران عامل بان‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی درباره رعایت نرخ‌های جدید سود به سپرده‌های بانکی تصمیم‌گیری شد، گفت : بر اساس این تعهد که مدیران عامل بانک‌های خصوصی داده‌اند از فردا مقرر شده است برای سپرده‌های یک‌ماهه ۱۰ درصد،  ۳ ماهه ۱۲ درصد، ۶ ماهه ۱۶ درصد، ۹ ماهه ۱۸ درصد و برای سپرده‌های یکساله و بیشتر نیز ۲۲ درصد سود تعلق گیرد.

رییس کانون بانک‌های خصوصی تاکید کرد: این تفاهم‌نامه که بانک مرکزی نیز از آن مطلع شده و موافق آن است، تلاش می‌کند بانک‌ها را از حرکت به سمت پرداخت سودهای سپرده درازمدت بیش از پنج سال منع کند.

طاهری بهبهانی تصریح کرد: تاکنون بانک‌های خصوصی براساس تغییرات در بازار آزاد نیازهای تامین بودجه‌های جاری خود را تامین می‌کردند که این امر حتی منجر به رقابت میان بانک‌ها نیز شده بود.

وی افزود: هرچند هنوز برای تسهیلات سقفی درنظر گرفته نشده است اما انتظار می‌رود با اجرای پرداخت نرخ‌های جدید به سپرده‌های بانکی نرخ سود تسهیلات نیز به همان میزان کاهش یابد.

طاهری بهبهانی ابراز امیدواری کرد با عملی شدن تعهد بانک‌های خصوصی به اجرای پرداخت نرخ‌های جدید به سپرده‌ها، هزینه‌های اضافی و جاری بانک‌ها نیز جبران شود.

وی با بیان اینکه نرخ‌های جدید، مدت زمان خاصی ندارد و براساس شرایط بازار و در وضعی که نقدینگی دست مردم وجود داشته باشد، به همین شکل ادامه می‌یابد.

طاهری در مصاحبه با واحد مرکزی خبر اضافه کرد: اگر کمبود نقدینگی در بازار به بانک‌ها فشار بیاورد ممکن است بانک‌ها درصد بیشتری برای جذب سپرده‌ها پرداخت کنند.

رییس کانون بانک های خصوصی به نحوه پرداخت سپرده‌هایی که پیش از این به بانک‌ها سپرده شده است ، گفت : بر اساس نرخ قرارداد سپرده گذار با بانک و تا سررسید خودش ادامه می‌یابد.

طاهری ضمن ابراز خوش‌بینی از تعهد اخلاقی بانک‌ها برای اجرای این طرح از آمادگی مدیران عامل موسسات اعتباری هم برای اجرای نرخ‌های جدید سود سپرده‌ها خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد: نرخ‌های جدید سود بانکی باعث رونق بخش تولید کشور شود.

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.