پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آخرین قیمت / واردات طلای چین مانع کاهش قیمت طلا خواهد شد ؟

واردات طلای چین مانع کاهش قیمت طلا خواهد شد ؟

تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که ادامه عطش سرمایه گذاران چینی برای خرید طلا مانع از کاهش قیمت این فلز گرانبها طی سال آینده خواهد شد.

واردات طلای چین مانع کاهش قیمت طلا خواهد شد ؟

واردات طلای چین مانع کاهش قیمت طلا خواهد شد ؟, واردات طلای چین, کاهش قیمت طلا, پیش بینی قیمت طلا در این هفته, پیش بینی قیمت طلا در ایران, پیش بینی قیمت طلا در سال 92, پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده, پیش بینی قیمت طلا در آینده, پیش بینی قیمت طلا در بازار ایران, پیش بینی قیمت طلا کیتکو, پیش بینی قیمت طلای جهانی, پیش بینی قیمت طلا در دی ماه 92به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی فوربس گرچه برخی از موسسات مالی و بانکی و کارشناسان اقتصادی پیش بینی خود نسبت به قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی را کاهش داده اند ولی دسته ای دیگر از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که رشد فزاینده تقاضا در بازار چین مانع از افت بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

ایران بها – بر اساس این گزارش چین در ماه اکتبر بیش از ۱۳۰ تن طلا وارد کرده است. میزان واردات طلای چین در ده ماه نخست ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۹۵۰ تن رسیده است. پیش بینی می شود واردات طلای چین دومین اقتصاد بزرگ جهان امسال به بیش از ۱۱۵۰ تن برسد و این کشور با پیشی گرفتن بر هند به بزرگترین بازار طلای جهان تبدیل شود.

تازه ترین گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا نیز نشان می دهد که چین با تولید ۴۰۰ تن طلا در سال همچنان بزرگترین تولید کننده این فلز زرد به شمار می رود. تازه ترین تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که نوع نگرش سرمایه گذاران غربی و آسیایی در خصوص تحولات بازار طلا و سرمایه گذاری در این بازار به طور کامل با یکدیگر متفاوت است.

بی شک تحولات بازار طلا نشان می دهد که کانون اصلی مبادلات و معاملات بزرگ در این بازار در حال انتقال از کشورهای غربی به کشورهای شرقی و آسیایی است. تازه ترین تحلیل موسسه مالی مک کینزی نیز نشان می دهد که علی رغم روند نزولی قیمت فلزات گرانبها از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون روند صعودی قیمت این کالاها بار دیگر آغاز خواهد شد.

بی شک افزایش چشمگیر تقاضای طلا در بازار چین تاثیر مستقیمی بر روند تحولات قیمت این فلز گرانبها خواهد داشت. برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که ادامه سیاست های انبساطی پولی در آمریکا موجب از دست رفتن جایگاه کنونی دلار به عنوان بزرگترین ذخایر ارزی جهان خواهد شد و این مساله نوید افزایش قیمت جهانی طلا را خواهد داد.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *