پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آخرین قیمت / وام مسکن برای زوج های جوان بیشتر افزایش یافت؟

وام مسکن برای زوج های جوان بیشتر افزایش یافت؟

ایران بها – شورای پول و اعتبار عصر دیروز مصوبه کمیسیون اعتباری بانک مرکزی درباره افزایش وام مسکن را به تصویب نهایی رساند. بانک مرکزی با اشاره به مصوبه نهایی اعلام کرد: سقف وام ساخت مسکن ۳۵ میلیون تومان و سقف وام تعمیرات نیز به ۱۰ میلیون تومان رسيده است. همچنین وام خرید به دو شکل پرداخت می‌شود که در مدل اول ۳۵ میلیون تومان تسهیلات به همه متقاضیان ارائه می‌شود و در مدل دوم برای زوج هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۱۷ دی ۹۲ باشد، به هریک از زوجین ۲۵ میلیون تومان وام خرید تعلق می‌گیرد.
شورای پول و اعتبار سقف جدید وام خرید و ساخت مسکن را تصویب و اعلام کرد
پرداخت وام خرید مسکن با دو مدل

وام ساخت ۳۵ میلیون تومان، وام تعمیرات ۱۰ میلیون، وام خرید ۳۵ و ۵۰ میلیون

شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن را به ۳۵ میلیون تومان افزایش داد.
به گزارش «دنیای اقتصاد» شورای پول و اعتبار در جلسه روز گذشته پس از بررسی نظرات کارشناسان مختلف سرانجام سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن را به مبلغ ۳۵ میلیون تومان افزایش داد. طبق مصوبه این شورا ارائه این تسهیلات صرفا از محل اوراق گواهی حق تقدم خواهد بود.
جلسه روز گذشته شورای پول و اعتبار یک خبر خوش نیز برای زوج‌های جوان داشت.
بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار و در راستای کمک به تامين مسکن زوج‌هاي جوان، هريک از زوجين که تاريخ عقد آنها از ۱۷ دی ماه سال جاری (روز گذشته) به بعد باشد می‌توانند از تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۲۵ میلیون تومان (جمعا ۵۰ میلیون تومان) بر روي يک واحد مسکوني بهره‌مند شوند.
البته براساس این تصمیم هر زوج برای دریافت جمعا ۵۰ میلیون تومان فقط به یک واحد مسکونی به عنوان وثیقه وام نیاز دارند.
البته بانک مسکن نیز موظف شده است متون قرارداد اعطاي اين تسهيلات را به‌گونه‌اي تنظيم کند که وصول مطالبات بانک در مراحل قضايي و اجرايي با مشکل مواجه نشده و در عمل موجبات افزايش مطالبات معوق بانک را فراهم نسازد.
بخش دیگری از مصوبات جلسه روز گذشته شورای پول و اعتبار به تسهیلات جعاله و تعمیر و تکمیل واحد مسکونی مربوط می‌شود.
بر این اساس اعطاي تسهيلات جعاله تعمير و تکميل واحد مسکوني از محل اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن تا سقف مبلغ ۱۰ ميليون تومان به ازاي هر واحد مسکوني مجاز است.
علاوه بر این، دوره بازپرداخت حداکثر تا ۱۲ سال تعيين و کمتر از آن با توافق بانک و مشتري ميسر خواهد بود.
همچنین شورای پول و اعتبار مصوب کرده است که از تاريخ ابلاغ اين مصوبه، جهت حصول اطمينان از تعادل منابع و مصارف، بانک مسکن موظف است هر سه ماه يک بار گزارش عملکرد منابع و مصارف حساب سپرده سرمايه‌گذاري ممتاز را تهيه و به بانک مرکزي ارائه کند.

ایران  بها - افزایش وام مسکن به 35 میلیون تومان تصویب شد, جزئیات مصوبه 50 میلیونی برای زوج‌های جوان, سقف فردي تسهيلات خريد و ساخت مسکن بانک مسکن, وام مسکن 35 میلیون تومان شد وام مسکن برای زوج های جوان بیشتر افزایش یافت؟

همچنین ببینید

تورم تک رقمی در کنار افزایش شدید قیمت مسکن!

رفته بودم از خودپردازی پول بگیرم فردی گفت نمی‌دانید امروز چه سودی کردم. هیجان‌زده بود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.