خانه / آمار / پیش‌بینی سقوط ارزش طلا در تابستان

پیش‌بینی سقوط ارزش طلا در تابستان

ایران بها – برخی از کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت طلا طی تابستان ۲۰۱۴ میلادی با کاهش روبرو خواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت اینوستینگ،‌برخی از تحلیلگران و کارشناسان بازار طلا،‌ بر این باورند که قیمت این فلز گرانبها در تابستان امسال با کاهش قابل توجهی روبه‌رو خواهد شد.

سایت اینوستینگ در گزارش خود نوشت: تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که یکی از مهمترین کاهش احتمالی قیمت طلا در تابستان پیش رو افت تقاضا از سوی سفته بازان و دلالان بین المللی بوده است.

بر اساس این گزارش نوسانات شدید قیمت طلا در هفته های گذشته موجب شده تا فعالیت سفته بازان و دلالان نیز تا حد زیادی کاهش پیدا کند و این مساله تاثیر زیادی بر افت احتمالی قیمت طلا در ماه های آینده خواهد داشت.

خبرگزاری تسنیمX پیش بینی قیمت طلا در این هفتهX پیش بینی قیمت طلا در ایرانX پیش بینی قیمت طلا در هفته آیندهX پیش بینی قیمت طلا در آیندهX پیش بینی قیمت طلا در بازار ایرانX پیش بینی قیمت طلا کیتکوX پیش بینی قیمت طلای جهانیX پیش بینی قیمت طلا در سال 2014X پیش بینی قیمت طلا در سالX پیش بینی قیمت طلاX پیش بینی قیمت طلا و دلارX پیش بینی قیمت طلا و دلار در ایرانX پیش بینی قیمت طلا در سال 93X پیش بینی قیمت طلا در ماههای آیندهX پیش بینی قیمت طلا در ماه آیندهX پیش بینی قیمت طلا و ارزX پیش بینی قیمت طلا و ارز در ایرانX پیش بینی قیمت طلا و ارز در آیندهX پیش بینی قیمت طلا ارزX پیش بینی قیمت طلا و سکه و ارزX ایران بها - پیش بینی قیمت طلا و ارزX پیش بینی قیمت طلا و سکهX پیش بینی قیمت طلا در سال جاری سال 93علت دیگر کاهش قیمت طلا در تابستان افت فصلی تقاضای فیزیکی طی ماه های می تا ژوئن است. معمولا طی این ماه ها تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای جهانی با کاهش روبرو می شود.

علت سوم کاهش قیمت طلا در تابستان نیز بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و افزایش ارزش دلار خواهد بود. به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۷۵ دلار خواهد بود و سطح مقاومتی این فلز زرد نیز ۱۳۳۰ دلار است.

همچنین ببینید

نرخ ارز به سمت بالا تک نرخی می شود؟

یک اقتصاددان معتقد است: در حال حاضر یکی از بخش‌های مهمی که در کشور باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.