خانه / آخرین قیمت / پیش‌بینی کاهش قیمت فلزات پایه

پیش‌بینی کاهش قیمت فلزات پایه

روز گذشته در پی کاهش نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به وضعیت خاورمیانه و عرضه نفت از سوی کشورهای این منطقه قیمت جهانی نفت با روند کاهشی روبه رو شد که به دنبال آن قیمت مس و نیکل نیز که به شدت متاثر از قیمت این طلای سیاه هستند، روند نزولی در پیش گرفتند.

کاهش ۱۶۵ دلاری نیکل در بورس لندن همزمان با افت نرخ ارز در بازار آزاد در روز گذشته موجب شد تا این فلز در بازار داخلی با کاهش یک هزار تومانی مواجه شود. فعالان آگاه معتقدند که افت قیمت نیکل تا پایان ماه جاری ادامه خواهد داشت؛ چرا که با توجه به کاهش نرخ ارز نسبت به چند ماه گذشته این فلز همچنان با قیمت واقعی فاصله زیادی دارد. البته این در شرایطی است که قیمت این فلز در بورس لندن نیز کاهشی باشد، در غیر‌این صورت با ثبات قیمت نیکل رو به رو خواهیم شد.
از طرفی افت ۴۶ دلاری قیمت مس در هر تن در بورس لندن نیز موجب شد تا این فلز در بازار غیر‌رسمی، افت ۳۰۰ تومانی در هر کیلو را تجربه کند. به گفته کارشناسان حوزه فلزات پایه این روند کاهشی برای مس تا هفته آینده ادامه خواهد داشت، به طوری که به گفته این فعالان آگاه اگر این روند نزولی این فلز تا روز جمعه ادامه پیدا کند، انتظار می‌رود که با توجه به پارامترهای موجود و همچنین کاهش تقاضا برای مس در هفته گذشته در بورس کالا، در معاملات روز یکشنبه بورس، این فلز با کاهش قیمت مواجه شود.
از سوی دیگر اخبار مثبتی مبنی‌بر مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ منتشر شد که طی آن برخی از کارشناسان امنیت ملی آمریکا تاکید کردند که دولت باراک اوباما در حال آماده‌سازی بسته پیشنهادی بزرگ‌تر و بهتری به ‌ایران است تا هر دو طرف از این مرحله عبور کنند. به این ترتیب انتشار این خبر موجب شد روز گذشته قیمت سایر فلزات پایه به جز قلع مجددا با کاهش ۱۰۰ تومانی در هر کیلو در بازار آزاد رو به رو شوند. به گفته فعالان اقتصادی با منتشر شدن این گزارش می‌توان اطمینان داد که بازارهای کالایی حداقل از لحاظ روانی تا تشکیل این مذاکرات جدید، حتی اگر قیمت‌ها کاهشی نیز نشود این فلز ثابت خواهد ماند. همچنین افزایش ۷۰ دلاری قیمت قلع روز گذشته در بورس جهانی لندن نیز نتوانست بازار این فلز را مثبت کند، چرا که با رکود مبادلات قلع بعید به نظر می‌رسد که با پارامترهای افزایشی بتوانند تا واقعی شدن قیمت این فلز در نرخ آن تاثیر بگذارند. از طرفی افزایش اندک نرخ آلومینیوم و روی در بورس جهانی نیز به دلیل کاهشی بودن نرخ ارز تاثیری بر روند معاملات بازار غیر‌رسمی این فلزات پایه نگذاشت، اما فعالان آگاه پیش‌بینی کرده‌اند که با توجه به افزایش تقاضا برای این فلزات از ماه گذشته تاکنون انتظار می‌رود که این محصولات در هفته آینده افزایش قیمت را تجربه کنند.

پیش‌بینی کاهش قیمت فلزات پایه  , بازار فلزات پایه, بورس فلزات لندن, بورس فلزات, قیمت آهن, قیمت آهن آلات, قیمت تیر آهن

همچنین ببینید

قیمت سکه و ارز روز سه‌شنبه منتشر شد

جدول قیمت سکه و ارز روز سه‌شنبه منتشر شد – به گزارش خبرنگار مهر، نرخ فروش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.