پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / پیش بینی آینده قیمت طلا در سال ۹۳

پیش بینی آینده قیمت طلا در سال ۹۳

ایران بها -​ با توجه به رشد شاخص بورس در سال گذشته که رشد بی ‏نظیری را تجربه کرده است، بسیاری از سرمایه ‏ها بدین سو سوق داده شده ‏اند.

پیش بینی قیمت طلا طی ماه های آینده به شدت دشوار شده است. از سوی تحولات بین المللی موجب شده تا روند قیمت گذاری ها سیرمتفاوت از گذشته پیدا کند و از سوی دیگر به نظر می رسد بازارها روند حرکتی خود را برای کارشناسان مشخص نمی کنند. رئیس اتحادیه کشوری طلا نیز اعتقاد دارد پیش بینی وضعیت آینده بازارها با توجه به شرایط موجود در بازار دشوار است. کشتی آرایی می گوید:« در طی ۱۱ ماه گذشته قیمت طلا در ایران نیز به تبع قیمت جهانی آن با ۳۸ درصد کاهش روبرو بود. اما می‏بینیم که در اسفندماه این میزان کاهش، متاثر از بازارهای جهانی کم‏ کم روند افزایشی را در پیش گرفت. اما با تمامی این احوال و افزایش قیمت‏ ها، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بهای طلا دیگر روند صعودی که در سال ۲۰۱۱ اتفاق افتاد را تجربه نخواهد کرد.»

ایران بها - پیش بینی قیمت سکه و طلا, پیش بینی قیمت سکه و طلا در روزهای آینده, پیش بینی قیمت سکه و طلا در ایران, پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده, پیش بینی قیمت سکه و طلا در آینده, پیش بینی قیمت طلا در این هفته, پیش بینی قیمت طلا در بازار ایران, پیش بینی قیمت طلا کیتکو, پیش بینی قیمت طلای جهانی, پیش بینی تحلیلگران, پیش بینی قیمت اونس طلادر حال حاضر قیمت طلا تحت تاثیر کاهش خرید چین از بازارهای جهانی و همچنین بالاگرفتن منازعات میان روسیه و امریکا در بازار جهانی بالا رفته است. البته پیش از این قیمت طلا نزول ۴۰ دلاری را تجربه کرده بود. به همین جهت بخش مهمی از تحلیلگران در مورد آینده قیمت گذاری این فلز ارزشمند ناامید شده بودند. کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا در مورد پیش بینی آینده قیمت ها نیز می گوید:« اگر وضعیت سیاسی و اقتصادی جهان و ایران همچنان در وضعیت کنونی به سر ببرد، نوسان زیادی در قیمت طلا نخواهیم داشت اما اگر اتفاقات غیرمنتظره‌ای را در حوزه سیاسی و اقتصادی شاهد باشیم، قطعا بر روی بازار طلا تاثیرگذار خواهد بود. اما آنچه که در سال ۹۳ بسیار حائز اهمیت است، بحث قیمت ارز خواهد بود که یکی از ارکان تعیین‏ کننده در قیمت طلاست. با توجه به اینکه یکی از محورهای اقتصادی دولت آقای روحانی، تثبیت نرخ ارز اعلام شده و بارها مورد تاکید قرار گرفته می‏توان انتظار داشت که به ثباتی در بازار طلا نیز دست یابیم. »

با این حال طی سال ۹۳ همچنان سرمایه گذاران خرد نمی توانند به بازار طلا اعتماد کنند چراکه دامنه نوسان قیمت این فلز ارزشمند از میزان علاقه مندی به ریسک سرمایه گذاران خرد بیشتر شده است. کشتی آ‌رایی هم همین اعتقاد را دارد:« با توجه به رشد شاخص بورس در سال گذشته که رشد بی ‏نظیری را تجربه کرده است، بسیاری از سرمایه ‏ها بدین سو سوق داده شده ‏اند. در کل می‏ توان انتظار داشت که سرمایه‏ گذاری‏های مردم به سوی بانک یا بورس متمایل گردد و به دلیل تجربه تلخ گذشته شاهد بازگشت سرمایه به بازار طلا و ارز نباشیم.» با این حال به نظر می رسد وضعیت سرمایه گذاری در بازار طلا بیش از آنکه به بازارهای دیگر گره خورده باشد، به میزان سودهی بورس و رشد قیمت ها در بازار مسکن وابسته شده باشد.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *