پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / پیش بینی تورم بالای ۴۰ درصد برای دولت یازدهم

پیش بینی تورم بالای ۴۰ درصد برای دولت یازدهم

ایران بها – دولت اجرای فاز دو هدفمندی را به تعویق اندازد – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران به دولت یازدهم هشدار داد تا اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را به سال ۹۴ موکول کند، ضمن اینکه با توجه به شرایط فعلی و بالارفتن نرخ ارز، تورم ۴۰ درصدی در انتظار دولت خواهد بود.

پیش بینی تورم بالای ۴۰ درصد برای دولت یازدهم

ایران بها - تورمX تورم نقطه به نقطهX نرخ تورم نقطه به نقطهX نرخ تورم بانک مرکزیX تورم سال آیندهX پیش بینی تورم سال 93X پیش بینی تورم در سال 93X پیش بینی تورم در ایرانX پیش بینی تورمX پیش بینی تورم 93X پیش بینی تورم ایرانX پیش بینی تورم در سال 1393 اسدالله عسگراولادی در گفتگو با مهر، با اشاره به بالارفتن روزانه نرخ ارز در بازار اظهار داشت: همزمانی این رویداد با تصمیم دولت برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها به طور قطع، مشکلات اقتصادی و رکود را بیشتر خواهد کرد.

وی افزود: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها در شرایط فعلی تورم‌زا است و دولت باید اجرای آن را برای یکسال به تعویق اندازد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران تصریح کرد: چنانچه دولت به سبقه اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها همزمان با نوسانات ارز رجوع کند، به طور قطع به این باور خواهد رسید که اجرای قانون تورم بالای ۴۰ درصد را رقم خواهد زد.

عسگراولادی، رکود فعلی اقتصاد ایران را خطرناک دانست و بیان کرد: پرداخت یارانه نقدی به مردم نیز تورم‌زا است و دولت باید اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را به سال ۹۴ و شاید هم سال ۹۵ موکول کند.

به باور وی، تا دولت نتواند تورم و رکود تورمی را کنترل کند، هرچه قدر هم یارانه نقدی به دست مردم بدهد فشارهای وارد بر آنها را خنثی نخواهد کرد، چراکه رکود تورمی در اقتصاد کسادآور است.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *