خانه / بازار / پیش بینی قیمت خودرو در ماههای آینده

پیش بینی قیمت خودرو در ماههای آینده

درصورت لغو تحریمهای خودرویی وضعیت خودروسازان چگونه خواهد شد؟ آیا بازار خودرو به همان اوضاع دو سال پیش خود باز خواهند گشت؛ اگرچه تا لغو کامل تحریمها زمان زیادی مانده اما مردم منتظرند تا ببیند با لغو تحریمهای خارجی حالا دیگر خودروسازان چه بهانه ای برای افزایش قیمت دارند ….

پیش بینی قیمت خودرو در ماههای آینده

ایران بها – عضو كميسيون اقتصادي مجلس درباره کاهش تحریمهای خارجی به خصوص در حوزه خودرو به خبرنگار تراز گفت: بدون شک با لغو تحریمهای خارجی علیه صنعت خودروسازی وضعیت بهتر از الان خواهد شد و زمینه بازگشت خودورسازهای بزرگ جهان نیز به ایران فراهم میشود. امید کریمیان در پاسخ به این سوال آیا قرار است خودروسازهای بزرگ جهان به ایران بیایند گفت: بنده هم چندی پیش خبر ورود چند خودروساز بزرگ خارجی را برای سرمایه گذاری و همکاری در ایران شنیده ام و فکر میکنم لغو قانونی تحریمهای خودرویی این بستر را بیش از بیش فراهم کند.

وی درباره تاثیر لغو تحریمهای خارجی در صنعت خودروسازی نیز گفت: مهم ترین اثر لغو این تحریمها کاهش هزینه تولید و افزایش تولید خودرو و به احتمال زیاد کاهش جزئی در قیمت خودرو خواهد بود. وی در ادامه درباره بازار خودرو در ایران و دلیل بی کیفیت بودن خودروهای داخلی با بیان اینکه كارخانجات خودروسازي ما هميشه نيازمند حمايت هستند و اين در حالي است كه دنيا، دنياي رقابتي است و كيفيت توليد، قيمت تمام شده ي آن و ديگر پارامترها، تعيين كننده ميزان سهم محصول از بازار است گفت: اگر محصولي با كيفيت بسيار پايين داشته باشيم و استانداردها در آن لحاظ نشده باشد هرچقدر هم تسهيلات بدهيم مشكلي حل نخواهد شد.

وی گفت: متاسفانه برخی خودروسازها معتقدند چون دولت به آن ها تسهیلات نمیدهد وضعیت تولید و گرانی به وجود آمده که اصلا اینگونه نیست. وی تصریح کرد: درست است تحریمهای خارجی نقش زیادی در وضعیت نابه سامان تولید خودرو داشته است اما باید توجه داشت خودروسازها در این مسیر اشتباهات زیادی داشته اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: دولت بايد نقش نظارتي داشته باشد و بگذارد تمام سهم اين كارخانجات از طريق بازار سرمايه واگذار شود كه از اين راه و با تامين سرمايه درگردش آنان و هم با بالا بردن بهره وري نيرو ها و همچنين با بالا بردن كيفيت محصول خود، بتواند توليد خود را افزايش دهند و به سمت محصولي رقابت پذير با توليدات ديگر كشورها گام بردارند.

همچنین ببینید

دخل وخرج خانوار سالیانه ۲۳.۴ میلیون تومان شد

گزارش جدید از دخل وخرج خانوار/ هزینه سالیانه ۲۳.۴ میلیون تومان شد – مرکز آمار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.