پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۲

پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۲

معاون وزیر راه و شهرسازی از کاهش حدود ۱۰ درصدی قیمت‌ها در بازار مسکن و ثبات بازار در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: در دو دهه گذشته به طور متوسط سالیانه افزایش قیمت مسکن ۲۳ درصد، قیمت زمین ۲۵ درصد، اجاره ۲۳ درصد و شاخص کل یا تورم عمومی حدودا ۲۰ درصد بوده است.

پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۲

عالم اقتصاد - ثبات بازار در ماه‌های آینده, پیش بینی قیمت مسکن در سال 92, پیش بینی آینده بازار مسکن, میانگین کاهش قیمت مسکن در تهران, پیش بینی بازار اجاره بها, پیش بینی کاهش اجاره بها, پیش بینی آینده مسکن, پیش بینی آینده مسکن در دولت جدید, پیش بینی آینده مسکن در ایران, پیش بینی قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن, تحلیل قیمت مسکن تهران, تحلیل قیمت مسکن در سال 92, قیمت مسکن در سال 92به گزارش مهر، ابوالفضل صومعلو در خصوص وضعیت کنونی بازار مسکن و سیر نزولی قیمتها در این بازار اظهار داشت: نیمه نخست سال جاری تحولات قابل توجهی در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور اتفاق افتاد به طوری‌که تداوم تورم بالا، مردم و اقشار ضعیف را تحت فشار قرار دارد و از سوی دیگر، انتخابات نور امیدی را در دلها بوجود آورد.

وی افزود: بازار مسکن هم پس از تحولات سال گذشته از یک ثبات نسبی برخوردار شد؛ هر چند در این میان برخی از افراد غیر اقتصادی بالا بودن قیمت و اجاره مسکن را بزرگنمایی می کنند اما صاحبنظران اقتصادی اعلام کرده اند که قیمت مسکن در حد تورم یک روند طبیعی و حتی اجتناب ناپذیر را داشته است.

عالم اقتصاد – معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه براساس مبانی اقتصادی تنها در شرایطی می توان از قیمت حقیقی مسکن صحبت کرد که نرخ افزایش قیمت مسکن بیشتر از تورم عمومی باشد، بیان کرد: به طور طبیعی در شرایط تورمی قیمت اسمی دارایی ها برای جبران کاهش عرضه پول افزایش می یابد و نمی توان اتنظار داشت که علی‌رغم کاهش ارزش پول قیمت و اجاره مسکن ثابت بماند.

صومعلو در خصوص میانگین قیمت یک متر مربع مسکن در سطح مراکز استان‌های کشور، گفت: در مجموع فروردین ماه امسال در کشورمان ۱۱ هزار و و ۲۵۵ مبایعه نامه وارد سامانه شده که قیمت متوسط هر مترمربع مسکن حدود ۲ میلیون و ۷۱ هزار تومان بوده است.

جزئیات کامل کاهش قیمت مسکن و اجاره‌بها در سال ۹۲

وی افزود: در اردیبهشت هم ۳۱ هزار مبایعه نامه با قیمت میانگین هر مترمربع ۲٫۵ میلیون تومان و درخرداد ماه ۲۶ هزار مبایعه نامه با میانگین قیمت هرمترمربع ۲٫۶ میلیون تومان و در تیرماه ۱۹ هزار مبایعه نامه با نرخ میانگین ۲٫۴ میلیون تومان به ثبت رسیده است که روند کاهشی قیمتها را می توان مشاهده کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در مردادماه هم سیر نزولی قیمتها ادامه داشته است، گفت: در شهریور تعداد مبایعه نامه به ۱۷ هزار ۹۶۷ رسید و قیمتها به طور میانگین حدود ۲ میلیون و ۴۳۳ تومان بوده است.

عالم اقتصاد , اخبار , اتفاق , اخبار اقتصاد و بازار , اخبار ارز , اخبار بانک خبر , بورس , اخبار خودرو اخبار , دیجیتال , اخبار سکه و طلا , اخبار مسکن , اخبار نفت , اخبار بین الملل, اخبار جالب, اخبار جذاب و خواندنی , اخبار سیاسی , اخبار دولت , اخبار سیاسی , اخبار سیاست خارجی , سیاست داخلی , اخبار مجلس , اخبار نظامی , اخبار فرهنگی , اخبار اجتماع اخبار , رسانه و مطبوعات اخبار , سینما و تلویزیون , اخبار ورزشی , اخبار ویژه , تازه ترين اخبار ورزشي , آخرین حوادث تهران , خبر های سایت حوادث خبری , اخبار سياسي و اقتصادي ايران , آخرین اخبار ایران , آسياي مرکزي و خبر جهان , اخبار کشور , سايت تحلیل خبر دنیای اقتصاد , کليپ فارسي , اخبار ايران , آخرين نتايج , اخبار فوري , فوتبال ايران و جهان , گزارش تصويری Economy World, Economy World Agency , Persian Clip , economyworld.ir , Persian news , economy world.irثبات بازار در ماه‌های آینده

صومعلو خاطر نشان کرد: این روند نشان می دهد بازار با ثباتی را در این ماه‌ها داشتیم و پیش بینی می کنیم که در نیمه دوم امسال با حاکمیت نسبی آرامش در فضای اقتصادی و سیاسی کشور، جذب نقدینگی توسط بازارهای تولید محور همچون بورس و مسکن افزایش یابد و خرید و فروش رونق بیشتری پیدا کند.

کاهش قیمت منتفی است؟

وی تصریح کرد: براساس پیش بینی ما، در نیمه دوم تعداد معاملات افزایش می یابد اما انتظار تغییرات معنادار قیمتی در بازار مسکن وجود نداشته و ثبات نسبی در این بازار حاکم خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آمار نرخ رشد متوسط مسکن و زمین در دو دهه گذشته، گفت: در دو دهه گذشته قیمت مسکن ۲۳ درصد، قیمت زمین ۲۵ درصد، اجاره ۲۳ درصد و شاخص کل یا تورم عمومی حدودا ۲۰ درصد بوده است.

میانگین کاهش قیمت مسکن در کل کشور

صومعلو با تاکید بر اینکه براساس آمار میانگین کشوری هر مترمربع حدود ۲۰۰ هزار تومان کاهش نشان می دهد، گفت: اما در برخی از مناطق این کاهش قیمت بیشتر است؛ مانند منطقه یک تهران که میانگین کاهش قیمتها بیش از این بوده است.

وی با اشاره به آمار قیمتها در شهر تهران، اظهار داشت: در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در فروردین امسال سه هزار و ۷۰۱ واحد معامله شده که میانگین آن حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در اردیبهشت تعداد مبایعه نامه ۱۳ هزار عدد بوده است که افزایش چند برابری را نشان می دهد و هر مترمربع آپارتمان بطه ور متوسط با نرخ ۳ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان به فروش رفته، همچنین در خرداد ۱۰ هزار و ۶۶۸ واحد معامله شد که به طور میانگین با نرخ ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شده است.

عالم اقتصاد - ثبات بازار در ماه‌های آینده, پیش بینی قیمت مسکن در سال 92, پیش بینی آینده بازار مسکن, میانگین کاهش قیمت مسکن در تهران, پیش بینی بازار اجاره بها, پیش بینی کاهش اجاره بها, پیش بینی آینده مسکن, پیش بینی آینده مسکن در دولت جدید, پیش بینی آینده مسکن در ایران, پیش بینی قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن, تحلیل قیمت مسکن تهران, تحلیل قیمت مسکن در سال 92, قیمت مسکن در سال 92صومعلو تصریح کرد: در تیرماه امسال با کاهش قیمت مواجه می شویم به طوری‌که قیمتها به رقم ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ۷ هزار و ۲۳۱ مبایعه نامه می رسد و در مردادماه با تعداد ۵ هزار و ۹۰۰ واحد با رقم ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در هرمترمربع و در شهریور تعداد مبایعه نامه به ۶ هزار و ۷۰۸ عدد با نرخ متوسط هر مترمربع ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می رسد.

وی افزود: در ۱۰ روز اول مهر ماه نیز حدود ۲ هزار معامله انجام شده که قیمت هر مترمربع مسکن به طور متوسط از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

میانگین کاهش قیمت مسکن در تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در برخی از مناطق قیمتها خیلی کاهش داشته است، گفت: میانگین کاهش قیمت در شهر تهران حدود ۳۸۰ هزار تومان بوده است، در واقع در شهریور امسال تعداد معاملات بسیار کم و قیمتها با کاهش مواجه شد.

صومعلو با بیان اینکه در اردیبهشت امسال گفته بودم که مردم برای خرید عجله نکنند، زیرا پیش بینی داشتیم که به سه دلیل قیمتها در سال ۹۲ تکان نمی خورد، افزود: دلیل اول این بود که مسکن مهر بیشتری وارد بازار می شود و مستاجران زیادی صاحبخانه می شوند. دوم اینکه شهرداری در سالهای ۹۱ و ۹۲ در حد ۵۰۰ هزار واحد پروانه صادر کرده که با میانگین اتمام دو ساله این واحدها تعداد زیادی آپارتمان وارد بازار می‌شود و سوم اینکه انتخابات ریاست جمهوری نور امیدی در دلها بوجود آورد و ما یک حماسه سیاسی داشتیم، بنابراین حباب قیمتی را از بین می رفت.

وی تصریح کرد: هر زمان که قیمت مسکن با قیمت تمام شده یکسان باشد، حبابی در قیمت مسکن نیست؛ بنابراین معتقدم که در سال ۹۲ نیز حباب قیمت نداشتیم، زیرا افزایشی که در قیمت مسکن داشتیم، برابر با افزایش قیمت تمام شده ساخت مسکن بود.

گفته بودم مردم در خرید مسکن عجله نکنند

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه به این سه دلیل اعلام کرده بودم که مردم در خرید عجله نکنند، بیان کرد: همه می دانند که ما می توانیم کاهش قیمت ها را پیش بینی کنیم اما افزایش قیمتی را نه.

عالم اقتصاد - ثبات بازار در ماه‌های آینده, پیش بینی قیمت مسکن در سال 92, پیش بینی آینده بازار مسکن, میانگین کاهش قیمت مسکن در تهران, پیش بینی بازار اجاره بها, پیش بینی کاهش اجاره بها, پیش بینی آینده مسکن, پیش بینی آینده مسکن در دولت جدید, پیش بینی آینده مسکن در ایران, پیش بینی قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن, تحلیل قیمت مسکن تهران, تحلیل قیمت مسکن در سال 92, قیمت مسکن در سال 92صومعلو در پاسخ به این پرسش که آیا به نظر شما قیمت های کنونی بازار مسکن منطقی است، بیان کرد: قیمت مسکن به نسبت کاهش ارزش دارایی های کشور افزایش پیدا کرده است بنابراین نرخ تقریبی رشد دارایی ها در یکسال گذشته این طور بوده که ارز ۵۱ درصد، بورس ۱۲۴ درصد، طلا ۴۱ درصد و مسکن ۵۱ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر راه شهرسازی خاطر نشان کرد: یعنی مسکن نسبت به سایر دارایی ها افزایش زیادی نداشته است؛ به همین جهت می گوییم که مسکن پیچیدگی خاص خود را دارد، زیرا اگر کاهش ارزش پولی کشور را در نظر بگیریم، می گوییم که مسکن از تورم عمومی کشور بالاتر نرفته و در واقع این کاهش ارزش پول ما است که قیمت مسکن را تکان داد. معتقدیم سیاست عرضه مسکن توانست در مقابل افزایش بیش از میزان تورم ایستادگی کند.

 

کلمات کلیدی: تحلیل قیمت مسکن, تحلیل قیمت مسکن تهران, تحلیل قیمت مسکن در آینده, تحلیل قیمت مسکن در سال ۹۲, ثبات بازار در ماه‌های آینده, قیمت مسکن در سال ۹۲, میانگین کاهش قیمت مسکن در تهران, پیش بینی آینده بازار مسکن, پیش بینی آینده مسکن, پیش بینی آینده مسکن در ایران, پیش بینی آینده مسکن در دولت جدید, پیش بینی بازار اجاره بها, پیش بینی قیمت مسکن در آینده, پیش بینی کاهش اجاره بها احتمال کاهش قیمت مسکن, تحليل قيمت مسكن, تحلیل قیمت مسکن, تحلیل قیمت مسکن تهران, تحلیل قیمت مسکن در سال ۹۲, كاهش قيمت مسكن, منبع : خبرگزاری ایسنا, پيش بيني قيمت مسكن تهران, پيش بيني قيمت مسكن در تهران, پيش بيني قيمت مسكن در سال ۱۳۹۲, پيش بيني قيمت مسكن در سال ۹۲, پيش بيني قيمت مسكن در سال آينده, پيش بيني قيمت مسكن در ماههاي آينده, کاهش قیمت مسکن, کاهش قیمت مسکن در امسال, کاهش قیمت مسکن در تهران, کاهش قیمت مسکن در تهران ؟ از پیش بینی تا تحلیل, کاهش قیمت مسکن در تهران ؟ امسال یا سال آینده – عالم اقتصاد, کاهش قیمت مسکن در سال ۹۲, کاهش قیمت مسکن در سال آینده, کاهش قیمت مسکن سال

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *