پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / چه کسانی یارانه نمی گیرند ؟ نحوه تعیین خانوارهای یارانه بگیر

چه کسانی یارانه نمی گیرند ؟ نحوه تعیین خانوارهای یارانه بگیر

ایران بها – طبق شنیده های خبرنگار ما در مجلس تیم اقتصادی دولت در جلسه مشترک با نمایندگان پیشنهاد کرده که خانوارهای دارای ۱۲ میلیون در سال از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کردند.
طبق شنیده های خبرنگار ما در مجلس تیم اقتصادی دولت در جلسه مشترک با نمایندگان پیشنهاد کرده که خانوارهای دارای ۱۲ میلیون در سال از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کردند.

شب گذشته اسحاق جهانیگری معاون اول رئیس جمهور با جمعی از نمایندگان اقتصادی مجلس درخصوص نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در مرحله دوم جلسه ای تشکیل داد.

طبق شنیده های خبرنگار مهر در این جلسه تعداد مشمولان دریافت یارانه‌های نقدی بررسی شدند که چه دهک هایی از جامعه می توانند یارانه نقدی را دریافت کنند.

پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان مطرح شده، اما هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

شنیده ها حاکی از آن است که دولت پیشنهاد داده است که خانوارهایی که دارای ۱۲ میلیون درآمد در سال و به عبارت دیگر ماهانه یک میلیون درآمد دارند، باید از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما پیشنهاد نمایندگان مجلس این بوده که سرانه درآمدی هر فرد مشخص شده و بر اساس تعداد اعضای خانوارها تصمیم گیری شود. بر این مبنا مثلا اگر سرانه درآمدی هر فرد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شود، بر اساس تعداد خانوارها درآمد استاندارد تعیین می شود.

نمایندگان معتقدند که افراد مشمول و غیرمشمول دریافت یارانه نقدی باید به طور دقیق مشخص شود.

بر اساس شنیده ها دولت قصد دارد در نیمه دوم اسفند ماه اطلاعات افراد برای دریافت یارانه های نقدی را جمع‌آوری کند بنابراین باید ظرف هفته جاری شاخص درآمدی خانوارها برای دریافت یارانه نقدی تعیین شود. دولت هنوز در خصوص زمان دقیق اجرای هدفمندی یارانه ها به نتیجه نرسیده است، اما به احتمال زیاد از ابتدای فروردین ماه قیمت بنزین افزایش می یابد.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.