پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران با اشاره به کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در ماه‌های اخیر، فزونی عرضه بر تقاضا را مهمترین دلیل تداوم کاهش قیمت‌ها عنوان کرد.

علیرضا توکلی درباره آخرین وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن گفت: گزارش‌های آماری از وضعیت قیمت اوراق تسهیلات مسکن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ حاکی از آن است که روند نزولی قیمت اوراق بر مبنای قیمت میانگین ماهانه در این ماه نیز ادامه داشته است.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران افزود: میانگین قیمت ماهانه این اوراق که در شهریور ماه ۱۳۹۳ به رقم بی سابقه ۹۵ هزار تومان رسیده بود، از مهرماه گذشته روند نزولی خود را به صورت مستمر ادامه داده است به گونه‌ای که میانگین قیمت معاملاتی این اوراق در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ به ۷۲ هزار تومان رسیده است.

توکلی تصریح کرد: اگر بخواهیم دلیل تداوم کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن را واکاوی کنیم باید فزونی عرضه نسبت به تقاضا را دلیل اصلی کاهش قیمت اوراق در ۸ ماه گذشته دانست.

به گفته وی، در هشت ماه گذشته، بیش از ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن توسط بانک مسکن در فرابورس عرضه شد که از این حجم، تنها ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط مردم مورد استفاده قرار گرفته و همین کاهش نسبی تقاضا در مقایسه با عرضه اوراق، سبب کاهش قیمت این اوراق شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، توکلی اضافه کرد: البته اوراق تسهیلاتی که طی این دوره توسط بانک مسکن در بازار عرضه شده اما توسط مردم استفاده نشده است، ممکن است در ماه‌های آینده توسط مردم مورد استفاده قرار گیرد، کما اینکه در سال گذشته برای مدتی تقاضا از عرضه پیشی گرفت و اوراق استفاده نشده ماه‌های قبلی، طی آن دوره توسط مردم مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین ببینید

تورم تک رقمی در کنار افزایش شدید قیمت مسکن!

رفته بودم از خودپردازی پول بگیرم فردی گفت نمی‌دانید امروز چه سودی کردم. هیجان‌زده بود. …

یک دیدگاه

  1. بازتاب ها: چه کسانی می توانند تسهیلات 25 میلیونی خودرو دریافت کنند؟ - ایران بها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.