پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / تحلیل اقتصادی / کاهش قیمت سکه در بازار حباب سکه را به صفر رساند

کاهش قیمت سکه در بازار حباب سکه را به صفر رساند

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به ۴ عامل کاهش قیمت سکه در بازار، گفت: قیمت نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی با ارزش ذاتی آن برابر شده اما در سکه طرح جدید با توجه به ارزش ضرب آن، از قیمت ذاتی آن هم مقداری کمتر شده است.

کاهش قیمت سکه در بازار

کاهش قیمت سکه در بازار حباب سکه را به صفر رساند – ایران بها, طلا بخريم يا بفروشيم, طلا بخريم يا دلار, طلا بخريم يا نخريم, طلا بخريم يا نه؟, طلا بخریم یا بفروشیم, طلا بخریم یا نخریم, طلا بخریم یا نخریم ؟ پیش بینی روند کاهشی قیمت طلا – ایران بها, طلا بخریم یا نه, منبع : سایت طلا, پیش بینی قیمت طلا در آینده, پیش بینی قیمت طلا در ایران, پیش بینی قیمت طلا در این هفته, پیش بینی قیمت طلا در بازار ایران, پیش بینی قیمت طلا در سال 92, پیش بینی قیمت طلا در شهریور 92, پیش بینی قیمت طلا در هفته آینده, پیش بینی قیمت طلا کیتکو, پیش بینی قیمت طلای جهانی,  حباب سکه چیست, حباب سکه طلا, حباب سکه امروز, حباب سکه و طلا, حباب سکه محاسبه, حباب سکه ترکید, حباب سکه چقدر است, حباب فعلی سکهمحمد کشتی آرای با اشاره به کاهش قیمت سکه در بازار داخلی، اظهارداشت: هفته گذشته هم این اتفاق رخ داد قیمت جهانی دیروز ۱۳۲۶ بود و امروز حدود ۱۰ دلار قیمت آن کاهش یافته و علاوه بر آن قیمت ارز هم کاهش یافت.

وی افزود: بنابراین این دو عامل موجب شد که قیمت سکه در حالی که دیروز حدود یک میلیون و ۱۵ هزار تومان بود، امروز به ۹۸۰ هزار تومان نزدیک شد و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به کمتر از ۱۰۰ هزار تومان رسید.

حباب سکه به صفر رسید

ایران بها – رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر تصریح کرد: سومین عاملی که کاهش قیمت‌ها را در پی داشته این است که در زمانی که قیمت‌ها روند نزولی به خود می‌گیرد بسیاری از متقاضیان، سکه خریداری نمی‌کنند و همین مساله موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

وی تصریح کرد: در چند روز اخیر جو روانی به وجود آمده موجب کاهش قیمت‌ها شده و همین مساله موجب پرهیز بسیاری افراد از خرید سکه شده است.

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه هم‌اکنون دقیقا به سطح قیمت طلای موجود در آن رسیده است، افزود: بنابراین نه تنها قیمت سکه طرح جدید حباب ندارد بلکه با توجه به ارزش ضرب آن، از قیمت واقعی هم مقداری کمتر شده است؛ نیم سکه در حال حاضر به اندازه قیمت واقعی رسیده و ربع سکه و سکه گرمی هم به دلیل کاهش قیمت به حداقل ارزش واقعی و ذاتی خود رسیده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کاهش احتمال وقوع جنگ در منطقه هم بر ایجاد کاهش قیمت‌ها در بازار تاثیرگذار بوده است، گفت: توافقی که بین روسیه و آمریکا در قبال سوریه اتخاذ شد، نگرانی‌ها از بروز جنگ رو به حداقل رساند و بنابراین این مساله تاثیر خود را بر کاهش قیمت‌های و جهانی طلا گذاشته است.

به گفته وی قیمت جهانی اونس در چند روز اخیر حدود ۹ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر خاطرنشان کرد: وقتی مساله جنگ در منطقه مطرح شد، ارزش دلار در جهان کاهش یافت و همین پدیده موجب افزایش قیمت اونس جهانی شد و در مقطع کنونی هم توافق روسیه و آمریکا افزایش ارزش دلار را در پی داشته و بهای اونس هم به این واسطه کاهش یافت.

منبع : سایت طلا

همچنین ببینید

نرخ ارز به سمت بالا تک نرخی می شود؟

یک اقتصاددان معتقد است: در حال حاضر یکی از بخش‌های مهمی که در کشور باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.