پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / کاهش قیمت کالاهای کامپیوتری

کاهش قیمت کالاهای کامپیوتری

رئیس اتحادیه صنف رایانه از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی کالاهای کامپیوتری طی یک هفته جاری خبر داد و گفت: توافقات ژنو و به تبع آن کاهش نرخ دلار، باعث کاهش قیمت برخی اقلام کامپیوتری از اوایل هفته جاری تاکنون شده اما با این حال هنوز هم بازار دیجیتال بی‌رونق است.

کاهش قیمت کالاهای کامپیوتری

سیدمهدی میرمهدی در گفتگو با مهر، با اشاره به تاثیر توافق هسته‌ای ایران در سوم آذرماه جاری بر بازار کالاهای کامپیوتری اظهار داشت: از اوایل هفته جاری تاکنون شاهد کاهش قیمت ۵، ۱۰ و ۱۵ درصدی در کالاهای کامپیوتری براساس مدل‌های آن بوده‌ایم و این درحالی است که با وجود شوک وارد شده به این بازار، همچنان بازار کامپیوتر رکود دارد.

وی با بیان اینکه بازار کامپیوتر با کمبود مشتری روبه رو است، ادامه داد: کاهش قیمت اقلام کامپیوتری و نبود مشتری، بازار بی‌رونقی را رقم زده است.

ایران بها – میرمهدی با اشاره به جو روانی حاکم بر بازار دیجیتال که اغلب کالاهای آن وارداتی است، افزود: قیمت‌ها همچنان رو به کاهش و در نوسان است که ثبات نرخ ارز می‌تواند به ثبات نرخ در این بازار بیانجامد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه توافق هسته‌ای ایران را زمینه‌ساز حرکت رو به جلو در این صنف عنوان کرد و گفت: امیدواریم که با ثبات نرخ ارز و ثبات وضعیت فعلی، تا ۳ ماه آینده و قبل از پایان سال بازار دیجیتال رونق مدنظر را به دست بیاورد.

وی حذف تحریم‌ها را در حوزه کالاهای دیجیتال بی‌تاثیر دانست و تاکید کرد: در حوزه کالاهای دیجیتال تحریم را احساس نکردیم و تمامی واردکنندگان قانونی، با دورزدن تحریم‌ها و حتی با وجود مشکل در نقل و انتقال پول، کالاهای کامپیوتری و دیجیتال را به روز وارد کشور می‌کردند و از این رو برداشتن تحریم‌ها تاثیر خاصی در این بازار نخواهد داشت و این بازار تنها با تغییر نرخ ارز، تغییر می‌کند.

همچنین ببینید

میزان حقوق و دستمزد کارکنان دولت در سال ۹۷ + جزئیات

عضو شورای عالی حقوق و دستمزد جزئیات بررسی تعیین میزان حقوق کارکنان دولت در سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.