پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بانک و بیمه / کدام بانک بیشترین سود بانکی را میدهد؟

کدام بانک بیشترین سود بانکی را میدهد؟

رقابت بانك‌ها برای جذب نقدینگی- بیشترین سود بانکی– با وجود امتناع بانك مركزی از پذیرش هرگونه افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانكی تماس خبرنگار تسنیم با بانك‌های خصوصی و دولتی حكایت از افزایش مشهود نرخ سود سپرده در این بانك‌ها دارد به نحوی كه رقابت آنها از دو ماه گذشته بالا گرفته است.
از مدت‌ها قبل زمزمه افزایش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانكی شنیده می‌شد اما تاكید بانك مركزی و مردان اقتصادی كابینه حسن روحانی این ذهنیت را كاملا از بین برد و به مردم و بانكداران این اطمینان را داد كه تا اطلاع ثانوی تغییری در سیاست‌های پولی و بانكی به ویژهنرخ سود نخواهیم داشت.

مقایسه نرخ سود بانکها و بیشترین سود بانکی (۲۳درصد روزشمار)
چندماه ابتدایی آغاز به كار دولت روحانی با این ذهنیت سپری شد ولی مدت طولانی نگذشت كه در اقدامی هماهنگ بانكداران خصوصی و دولتی اجازه افزایش نرخ سودسپرده و تسهیلات را به صورت چراغ خاموش از شورای پول و اعتبار دریافت كردند. این موضوع ا لبته تا ابتدای هفته جاری خبری نشده بود و زمانی در جریان این امتیاز ویژه بانك مركزی و شورای پول و اعتبار به بانك‌ها قرار گرفتیم كه محمد حسن نژاد عضو ناظر شورای پول و اعتبار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از سیاست جدید توافقی بانك‌ها برای افزایش نرخ سود بانكی پرده برداشت.
خبرگزاری تسنیم، طی دو روز گذشته با انتشار دو گزارش از وضعیت دریافت و پرداخت تسهیلات در بانك‌های دولتی و خصوصی به بیان افزایش چراغ خاموش نرخ سود تسهیلات بانكی پرداخت هرچند این گزارش‌ها مورد تایید بانك مركزی و وزارت اقتصاد قرار نگرفت ولی برای ما مهم این است كه مردم و مخاطبان خبرگزاری در همان ساعات نخست انتشار خبر صحت افزایش نرخ سود بانكی را مورد تایید قرار دادند.
براساس گزارش تسنیم، بانك مركزی با صدور اطلاعیه اعلام كرده تغییر نرخ سود سپرده و تسهیلات بانكی توسط شورای پول و اعتبار صحت ندارد ولی این اطلاعیه زمانی منتشر شد كه عضو ناظر شورای پول و اعتبار گفته بود بانك‌ها اجازه دارند طبق مجوز شورای پول و اعتبار به صورت توافقی نرخ سود تسهیلات و سپرده‌هایشان را افزایش دهند.
بنابراین گزارش، بانك آینده؛ نرخ سود روزشمار را ۲۰٫۵ درصد اعلام كرده و به مشتریان می‌گوید برای سپرده ۳ ماهه سود ۲۱٫۵ درصد،‌ یكساله ۲۳ درصد پرداخت می‌كند. همچنین برای سپرده‌گذاری یكماه با مبلغ كمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سود ۲۰٫۵ درصد و برای ۲ ماهه با مبلغ كمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سود ۲۱ درصد در این بانك پرداخت می‌شود. البته برای سپرده‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در مدت یكماه سود ۲۲ درصد، ۲ ماهه سود ۲۲٫۵ درصد و ۳ ماهه ۲۳ درصد پرداخت می‌شود.
بانك دی؛ سود سپرده كوتاه مدت عادی را ۱۹ درصد اعلام میكند البته این بانك برای سپرده گذاران خود كه حداقل ۵۰ هزار تومان در این سپرده‌گذاری كرده‌باشند سود روزشمار ۱۹ درصد پرداخت می‌كند. همچنین در بانك دی سود سپرده ۳ ماهه ۲۰٫۵ درصد، است. البته اگر در این بانك ۵ میلیارد تومان حداقل در سپرده سرمایه‌گذاری ۳ ماهه داشته باشیم سود ۲۳ درصد دریافت خواهیم كرد.
متصدی صندوق این بانك می‌گوید: برای سپرده یكساله با كف ۱۰ میلیون تومان به بالا سود۲۱٫۵ درصد و بالای ۵ میلیارد تومان سود ۲۳٫۵ درصد پرداخت می‌شود.
بانك ملت؛ سود سپرده روزشمار خود را اگر كف سپرده ۲۰ میلیون تومان باشد ۲۲ درصد اعلام می‌كند البته این بانك به مشتریان می‌گوید برای سپرده بلندمدت با مبلغ حداقل ۵۰ میلیون تومان سود ۲۲ درصد پرداخت می‌شود.
بانك ملی؛ سود سپرده روز شمار را بدون تعیین كف و سقف مبلغ سپرده ۱۴ درصد اعلام می‌كند یكی از كارمندان این بانك به خبرنگار ما می‌گوید: برای سپرده ۱۰۰ میلیون تومان به بالا به مدت دو سال سود ۲۲ درصد تعیین شده كه این سپرده بعد از ۴ ماهه قابل برداشت بوده و مبلغ سود عینا پرداخت می‌شود.
وی اضافه می‌كند: در این سپرده‌گذاری مشتری اگر بخواهد بعد از ۴ ماه پول خود را از بانك برداشت كند می‌تواند سود ۲۲ درصد كه برای سرمایه‌گذاری دو ساله در نظر گرفته شده را دریافت كند. این امتیاز قبلا نبوده و ۲ ماه است كه به ما ابلاغ شده است.
همچنین در سایت رسمی بانك ملی طرح جدیدی بنام “۵+۵” قرار گرفته كه طبق اعلام این بانك “سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت ویژه ۲ ساله “۵+۵″، خدمت جدید این بانك است كه سود آن در پایان سررسید و با نرخ علی الحساب ۵۵ درصد محاسبه می‌شود. دراین نوع سپرده، سود متعلقه محاسبه ولی به صورت ماهانه پرداخت نمی‌شود بلكه مجدداً در چرخه سرمایه‌گذاری قرار گرفته و سود حاصله در پایان دوره ۲ ساله با بازده بیشتر به مشتری پرداخت می‌گردد.
در عین حال در صورت برداشت تمام یا قسمتی از مبلغ سپرده، سود متعلقه با توجه به مدت ماندگاری محاسبه خواهد شد. مشتریان محترم جهت بهره‌مندی از مزایای این سپرده، می‌توانند به شعب بانك ملی ایران در سراسر كشور مراجعه كنند”.
بانك صادرات؛برای سپرده كمتر از ۵ میلیون تومان سود ۷ درصد؛ بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان سود ۱۴ درصد، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان سود ۱۶ درصد، بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان سود ۱۸ درصد و بالای ۵۰ میلیون تومان سود ۲۰ درصد پرداخت می‌كند.
بانك سپه؛ كف مبلغ سپرده‌گذاری در این بانك كه مشمول سود ۱۶ درصد به صورت روزشمار خواهد شد را ۵ میلیون تومان در نظر گرفته است؛ یكی از كارمندان این بانك می‌گوید سود ۱۶ درصد برای سپرده كوتاه مدت نیز اعمال می‌شود. البته برای سپرده‌گذاری یكساله با مبلغ بیش از ۱۰ میلیون تومان سود ۲۰ درصد، مبلغ بیش از ۱۵ میلیون تومان سود ۲۱ درصد،‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیون تومان سود ۲۱٫۵ درصد و برای سپرده سرمایه‌گذاری پنج ساله سود ۲۲٫۷۵ درصد پرداخت می‌شود.
بانك سینا؛ سود سپرده روزشمار را ۷ درصد اعلام كرده و به مشتری می‌گوید برای سپرده دو ساله ماهیانه ۲۲ درصد پرداخت می‌شود البته این سود مشروط به این است كه مبلغ سپرده‌گذاری كمتر از ۵ میلیون تومان نباشد.
یكی از كارمندان این بانك خصوصی می‌گوید: برای سپرده‌گذاری در مدت یك تا شش ماهه حداقل ۲۰ درصد سود و شش ماه تا یكساله ۲۱ درصد سود پرداخت می‌شود.
بانك پارسیان؛ به مشتریانی كه ۵ میلیون تومان به صورت دوماهه در این بانك سپرده‌گذاری كرده باشند سود ۲۰ درصد پرداخت می‌كنند. همچنین مشتریانی كه بیش از ۵ میلیون تومان در این بانك به صورت ۴ ماهه سپرده‌گذاری كرده باشند ۲۱ درصد سود دریافت خواهند كرد.
یكی از كارمند این بانك خصوصی می‌گوید: سود سپرده روزشمار در حقیقت همان سپرده دوماهه است كه مشتری سپرده را در قالب سپرده سرمایه‌گذاری ۵ ساله نزد شعب افتتاح میكند ولی میتواند بعد از دوماه پول خود را برداشت كرده و سود ۲۰ درصد دریافت كند.بانك پاسارگاد؛‌كه طبق اعلام یكی از كارمندان آن از پنج شنبه هفته گذشته طرح ویژه‌ای را به مشتریان خود ارائه میدهد برای سپرده روزشمار و كوتاه مدت سود ۲۲ درصد پرداخت می‌كند در این طرح مشتری بعد از یك ماه می‌تواند پول خود را برداشت كند و سود ۲۲ درصد بگیرد.
بانک مهر اقتصاد؛‌ بررسی ها نشان میدهد که این بانک بیشترین و بهترین سود را به سپرده های کوتاه مدت روزشمار در بین شبکه بانکی پرداخت میکند. سپرده فجر مهر که تبلیغات زیادی از آن در میادین فوتبال و اینترنت و اخیرا سطح شهرها از آن مشاهده میشود. در این طرح سود علی الحساب ۲۳ درصد برای سپرده های کوتاه مدت پرداخت میشود، فقط به این شرط که تا ۳ ماه حداقل مبلغ ۱ میلیون تومان باید در حساب مسدود شود و قابل برداشت نیست و مابقی آن قابل افزایش و کاهش میباشد.

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *