پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / اقتصادی / بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

بیشترین سود بانکی, بالاترین نرخ سود سپرده بانکی

بیشترین نرخ سود و بالاترین سود بانکی سپرده روزشمار و بلند مدت را کدام بانک یا مؤسسه مالی اعتباری می‌دهد؟ پول هایمان را در کدام بانک بذاریم تا سود بیشتری دریافت کنیم؟ این سؤالی است که اکثریت مردم ایران درصدد یافتن پاسخ هستند. پس از اعلام نرخ سود سپرده‌هاي يكساله ۲۰درصد از سوي بانك مركزي، به بانك‌ها اجازه داده شد تا به سپرده‌هاي كمتر از يك‌سال تا حداكثر ۲۰ درصد سود بپردازند و در اين مسير باهم رقابت كنند. البته برخي از مديران بانك‌ها پس از اين تصميم بانک مركزی دور هم نشستند و صورتجلسه‌اي امضا كردند تا به سپرده‌هاي روزشمار يكماهه مردم بيش از ۱۰درصد سود ندهند.

دنیای اقتصاد - کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟
کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟
لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار، بالاترین سود سپرده را کدام بانک میدهد؟

کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟ – خبرنگار همشهري در ۲روز پياپي با مراجعه به برخي بانك‌ها اين سؤال را مطرح كرد كه درصورت سپرده‌گذاري به ميزان يك صد ميليون تومان، چه پيشنهاد جذابي براي سپرده‌گذاري داريد. پاسخ‌هاي داده شده را بخوانيد.

پس از کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی، دومین علامت از کاهش نرخ سود در بازار پول نمایان شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال جدید اکثر بانک ها نرخ سود سپرده‌ها را به صورت خودجوش تعدیل کرده‌اند. سه رفتار در بازار پول این کاهش خودخواسته نرخ را تایید می‌کند. رفتار نخست، در کاهش نرخ سود روزشمار بانک‌ها مشاهده می‌شود.

بهترین سرمایه گذاری با بیشترین سوددهی، پیش بینی اقتصاد ایران

پیش بینی نرخ سود بانکی در سال های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰

پیش بینی قیمت دلار و نرخ ارز در روزهای آینده

بروز رسانی ۲ اسفند ۱۳۹۶ (افزایش نرخ سود سپرده های بانکی در پی تلاطم اقتصادی و افزایش نرخ ارز و قیمت سکه و طلا باعث سیاست کاهش نرخ سود خواهد شد؟)

رقابت بانک‌ها با بازار طلا و ارز، سیاست کاهش نرخ سود شکست خورد؟

حالا مراجعه به شعب بانک‌ها نشان می‌دهد که ظاهرا دوران نرخ سود ۱۵ درصدی به پایان رسیده و بانک‌ها در رقابت با سایر بازارها برای سپرده‌های یکساله تا ۲۱ درصد هم سود پرداخت می‌کنند.

کاهش نرخ سود بانکی که با همکاری شبکه بانکی صورت گرفت خروج سپرده‌ها را از بانک‌ها و ورود آنها به بازارهای طلا و ارز و … را در پی داشت تا جایی که افزایش قیمت سکه و ارز در اواخر سال گذشته موجب شد تا بانک مرکزی با هدف مدیریت این بازارها مجوز انتشار گواهی سپرده ریالی با نرخ سود ۲۰ درصد را صادر کند.

حال در شرایطی که نرخ تورم فروردین ماه کمتر از ۱۰ درصد اعلام شده شاهدیم که برخی از بانک‌ها اقدام به افزایش نرخ سودها کرده و در مواردی سود ۲۱ درصد هم پرداخت می‌کنند.

در این زمینه هادی حق شناس در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین اظهار کرد: نرخ در بازار کالا و پول باید توسط عرضه و تقاضا یا محل تلاقی این دو مشخص ‌شود و اگر به هر دلیلی نرخ سود در بازار تعیین نشود و دستوری باشد شاید در کوتاه مدت دوام بیاورد اما در بلندمدت این‌طور نخواهد بود.

به عنوان مثال شاید دولت سال‌ها توانست در نرخ ۳۷۰۰ تومان برای دلار ثابت قدم باشد اما یک شوک خارجی، نرخ ارز را افزایش داد، نرخ‌ سود بانکی نیز به همین شکل است، زمانی که نرخ ارز، نرخ دستمزد و تورم افزایش یابد نمی‌توان انتظار داشت سود بانکی بی‌تغییر بماند./

بروز رسانی ۲ اسفند ۱۳۹۶ (افزایش سود سپرده ها در ماه های آینده نیز تداوم خواهد داشت؟ یا نرخ سود بانکی کاهش می یابد؟)

پس از افزایش نرخ سود بانکی در هفته گذشته جهت باز کردن سپرده با سود ۲۰ درصد و یا خرید اوراق با نرخ بازخرید ۱۴ درصد با پرداخت ماهیانه در بانک های مختلف صف تشکیل شد و همین موضوع باعث سقوط ۵۰۰ تومانی قیمت دلار فقط در طول یک هفته شد

یک نشانه بزرگ به مردم بود که از ورود به بازارهای پر ریسک همچون ارز و سکه خودداری کنند زیرا ممکن است همانطور که برخی از نوسان گیرها سود های بادآورده بدست می آوند، ممکن است برخی از مردم اندوخته و پس انداز خود را به راحتی در این نوسانات از دست بدهند

حال آنکه میتوانند به راحتی در بانک سپرده گذاری نموده و سود سپرده را بصورت ماهیانه دریافت کنند، افزایش سود موجب سقوط آزاد بازارهای رقیب شد و مردم نیز با استقبال از این طرح در بانک های مختلف برای بازکردن سپرده های یکساله صف تشکیل دادند.

 

اما نگرانی بسیاری از کارشناسان از سر رسید سپرده های ۱۵ درصد در شهریور امسال و یا اسفند سال آینده است که احتمالاً بانک مرکزی را مجبور به افزایش مجدد نرخ سود بانک ها خواهد نمود.

در غیر اینصورت حجم نقدینگی که ۲۰ درصد از امسال بزرگتر خواهد بود به سمت بازارهای مختلف هدایت خواهد شد.

که البته راهکار پیشنهادی برای بانک مرکزی تضمین سود سرمایه گذاری در بخش تولید همزمان با برنامه های آتی برای نرخ سود سپرده و اوراق مشارکت میباشد.

بروز رسانی ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ( افزایش نرخ سود بانکی بعد از بهم ریختن بازار سکه طلا و ارزهای مختلف کلید خورد)

پس از تعلل بسیار و تعجب آور بانک مرکزی ، قرار شد از شنبه نرخ سود بانکی با انتشار گواهی سپرده یکساله توسط تمامی بانک های دارای مجوز بانک مرکزی افزایش پیدا کند. نرخ سود از شنبه ۲۸ بهمن به روزشمار ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. نرخ بازخرید اوراق پیش از موعد ۱۴ درصد خواهد بود

فروش این اوراق در جهت جمع آوری نقدینگی موجود و خروج نقدینگی از بازارهای رقیب همچون دلار و طلا خواهد بود

پیش بینی میشود استقبال گشترده ای نسبت به افزایش نرخ سود بانکی صورت گیرد و علاوه بر کاهش محسوس قیمت دلار و سکه طلا

بازارهای بورس ، خودرو و خصوصاً مسکن تأثیر قابل توجهی از این موضوع بپذیرند

پیش بینی میشود بیشترین رشد در سال آینده مربوط به سپرده های بانکی با نرخ ۲۰ درصد باشد البته خروج آمریکا از برجام فشار بر بازارهای طلا و دلار را افزایش خواهد داد.

ظاهراً برخی از شعبات با دخالت خود شعبه برای سپرده های با مبالغ بالا امکان ارائه ۱ تا ۴ درصد سود بیشتر را نیز دارند

بطوری که بیشترین نرخ سود بانکی ارائه شده ۲۴ درصد باشد، احتمالاً این موضوع روی نقدینگی بازارها نیز تأثیر گذار خواهد بود.

مشکلی که هم از هم اکنون به چشم میخورد نحوه خروج این سپرده ها از بانک ها در سال آینده است بطوری که اگر دولت در سال آبنده هم تصمیم به افزایش مجدد نرخ سود نگیرد مشکلات مشابه امسال دور از ذهن نخواهد بود.

بروز رسانی ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ( بیشترین سود بانکی را کدام بانک میدهد؟ )

دور زدن نرخ سود بانکی! کدام بانک ها سودهای بالاتر و بیشتر از نرخ متعارف میدهند؟

⭕ مدت‌ها طول کشید تا تدابیر بانک مرکزی نتیجه دهد و سرانجام با بخشنامه بانک مرکزی نرخ بهره به ۱۸ درصد تنزل یافت. در این میان، به دلایل گوناگون، از جمله استیصال بنگاه‌های تولیدی، تقاضا برای تسهیلات کم نیست. به همین دلیل، برخی از بانک‌ها، به‌منظور بهره‌گیری از شرایط بازار، به ترفندهایی روی آورده‌اند که نرخ بهره دریافتی از متقاضیان را افزایش می‌دهد و تدابیر سیاست‌گذار پولی را نقش بر آب می‌کند.

⭕ در این میان، عملکرد یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور در «دور زدن» بخشنامه بانک مرکزی، به راستی خلاقانه و در عین حال تاسف‌انگیز است. بانکی که زیر نظر بانک مرکزی فعالیت می‌کند، نزدیک به ۲۰۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور است، به سهولت و آشکارا می‌تواند دستورالعمل بانک مرکزی را نقض کند و آب هم از آب تکان نخورد. شرح ماجرا را در سرمقاله امروز «دنیای اقتصاد» بخوانید./ روزنامه دنیای اقتصاد

بروز رسانی ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ( بیشترین سود بانکی را کدام بانک میدهد؟ )

بر اساس شنیده ها بالاترین سود بانکی که در بین بانک ها داده میشود حدود ۲۳ درصد است همچنان، البته برای مبالغ پایین و سپرده های جدید در بسیاری از بانک ها سودهای زیر ۲۰درصد در نظر گرفته میشود.

سپرده‌ها از کوتاه‌مدت به بلندمدت تغییر یافتند، نرخ سود علی‌الحساب ۱۵ درصد

? آمار شهریور بانک مرکزی، کوچ سپرده‌ها از کوتاه‌مدت به بلندمدت را تایید کرد. عمده این چرخش در بازه ۱۱ روزه تعیین‌شده ازسوی بانک مرکزی برای رعایت سقف نرخ سود علی‌الحساب ۱۵ درصد اتفاق افتاده است.

? این دوره تنفس موجب شده بسیاری از بانک‌ها و سپرده‌گذاران برای گریز از سقف تعیین‌شده اقدام به جابه‌جایی سپرده کوتاه‌مدت به بلندمدت البته با نرخ‌های سود بیش از ۱۵ درصد کنند.

? این کوچ نادر در سپرده بانکی دو اثر به‌دنبال خواهد داشت؛ اثر مثبت این است که به‌دلیل ماندگاری بیشتر سپرده‌های بلندمدت، خطر تحریک تورم کمتر شده است. اما روی دیگر ماجرا آن است که در حال حاضر، به بخش قابل‌توجهی از سپرده‌های بانکی، سود بیش از ۱۵ درصد تعلق می‌گیرد.

? حجم سپرده‌های بلندمدت در پایان نیم‌سال اول به ۶۵۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که می‌تواند ظرفیت بالقوه‌ای برای کم‌اثر کردن اهداف بخشنامه رعایت سقف ۱۵ درصدی باشد./ روزنامه دنیای اقتصاد

تأثیر نرخ سود در سپرده‌های بانکی بر میزان سپرده گذاری

?آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که رشد ماهانه مانده سپرده‌ها پس از ابلاغ دستورالعمل کمی کاهش یافته است، بر این اساس رشد ماهانه مانده سپرده‌ها در شهریورماه معادل ۱٫۹ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ۰٫۳ واحد درصد کاهش یافته است. همچنین نرخ رشد نقطه‌به‌نقطه سپرده‌ها نیز به ۲۱٫۹ درصد رسیده است.

?براساس این آمارها می‌توان عنوان کرد پس از ابلاغ دستورالعمل درخصوص رعایت نرخ سود تعیین شده، قدری از ورودی رشد سپرده‌های بانکی کاسته شده است. البته فرصت یک هفته‌ای بانک مرکزی، در اجرای این بخشنامه باعث شده که نقدینگی سرگردان نیز تبدیل به سپرده‌های بانکی شود و رشد مانده سپرده‌ها تغییر قابل‌توجهی نسبت به ماه‌های قبل نداشته باشد.۲۰۰ هزار میلیارد تومان !

این مبلغی است که بانکهای ایران باید بابت سپرده های بانکی، طی یکسال سود بدهند،

بروز رسانی ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ( بیشترین سود بانکی را کدام بانک میدهد؟ )

?دستورالعمل جدید بانک مرکزی در رابطه با سود بانکی?از روز شنبه تمام موسسات اعتباری و بانک‌ها موظف هستند نرخ سود سالانه را تا ۱۵درصد به طور علی‌الحساب و کوتاه مدت روزشمار تا ۱۰درصد تعیین کنند.
?بر این اساس نرخ‌های سود علی‌الحساب بوده و تسویه و تعیین سود قطعی در پایان سال مالی خواهد بود.
?نرخ سود بین بانکی از ۲۱ به ۱۸درصد رسید.

بروز رسانی ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ( بالاترین سود بانکی را کدام بانک میدهد؟ )

برنامه دولت برای سپرده‌های میلیونی بانکی/ سپرده‌ها زیر چرخ مالیات

دولت بار دیگر پرونده دریافت مالیات از سپرده‌های بالای بانکی را روی میز آورده و می‌گوید که قرار است از پول‌های تنبل، مالیات بگیرد. حال باید منتظر رفتار سپرده‌گذاران کلان بانکی بود.

جلسه ویژه بانک ها برای بررسی کاهش نرخ سود نتیجه نداشت

?مدیران بانک های دولتی به همراه مسئولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای بررسی کاهش نرخ سود بانکی گرد هم آمدند اما این نشست با وجود تمایل بانک ها برای کاهش نرخ، نتیجه ای نداشت

? در این نشست مقرر شد تا کمیته ای با حضور نمایندگانی از کمیسیون اقتصادی مجلس، بانک مرکزی و بانک ها تشکیل و گزارشی از وضعیت نظام بانکی و مشکلات آن تهیه کند تا در نشست بعدی قرائت شود

بروز رسانی ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ( بالاترین سود بانکی را کدام بانک میدهد؟ )

رییس شورای هماهنگی بانکهای دولتی:
بانک‌های دولتی تصمیم گرفته اند که همسو با سیاست های دولت، نرخ سود سپرده و تسهيلات را پایین بیاورند.

تغییر مدل پرداخت سود بانکی

خبرها از تفاهم اولیه سیاست‌گذار و مدیران بانکی برای تغییر مدل پرداخت سود بانکی حکایت دارد. براساس این تفاهم، بانک‌ها در پرداخت سود سپرده به چارچوب قانون بانکداری بدون ربا بازمی‌گردند. در این چارچوب، نرخ سود پرداختی به‌صورت علی‌الحساب پرداخت می‌شود و سود قطعی در پایان سال مالی محاسبه خواهد شد.

سیاست‌گذار و بانکداران در تفاهم جدید سقف نرخ سود علی‌الحساب جدید را تعیین کرده‌اند. گفته می‌شود سقف تعیین‌شده حداکثر ۱۵ درصد (نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار) است و بانک‌ها درصورتی مجاز به پرداخت سود بیشتر هستند که در پایان سال‌مالی و پس از محاسبه درآمد، امکان پرداخت سود بیشتر فراهم باشد.

کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد

بروز رسانی ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ (کدام بانک بیشترین سود بانکی روزشمار را میدهد؟)

در ۹۰ درصد بانک‌ها نرخ‌ دستوری رعایت نمی‌شود و فاصله نرخ‌ دستوری و نرخ‌های تعادلی در نیمه دوم سال گذشته نسبت به نیمه نخست افزایش یافته است.پس بازار ظرفیت کاهش نرخ سود بانکی را ندارد!
اگر بانک‌ها بخواهند در همین وضعیت فعلی بمانند باید هر ماه ۲۱۰ هزار میلیارد تومان سپرده تازه جذب کنند تا فقط سود سپرده‌‌گذاران را بدهند!

بروز رسانی ۱۲خرداد ۱۳۹۶ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

همانطور که پیش بینی میشد ریاست جمهوری آقای روحانی برای ۴ سال دیگر تمدید شد، بنابراین میتوان انتظار ثبات در بازارهای مالی را همچون گذشته داشت و در پی آن کاهش سود سپرده های بانکی دور از ذهن نیست، البته با توجه به شرایط مالی بانک ها کاهش یکباره و شوک گونه سود بانکی بعید بنظر میرسد.
توجه به این نکته که موسساتی از جمله آرمان ، کاسپین ، ثامن الحجج و … از بازپرداخت پول سپرده گذاران ناتوان هستند، کمی ریسک سپرده گذاری در موسسات مالی و اعتباری نسبت به گذشته افزایش یافته است.

سیف: سپرده‌گذاران بانکی نگران نباشند

فعالیت شبکه بانکی مجاز کشور با انضباط و سلامت ادامه دارد

رییس کل بانک مرکزی کشورمان در واکنش به برخی حاشیه‌های به وجود آمده روزهای اخیر برای فعالیت سیستم بانکی کشور با تاکید بر اینکه بانک مرکزی مستمرا و با حداکثر سرعت فرآیند ساماندهی و تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی اعتبار منحله فرشتگان را به پیش می‌برد، اظهار امیدواری کرد: ظرف چند ماه آینده مسائل با همراهی سپرده‌گذاران به طور کامل، حل و فصل شود.

بروز رسانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

? معاون نظارت بانک مرکزی: حداکثر سود بانکی ۱۵ درصد است
? بانک مرکزی هشدار داد؛ در موسسه آرمان سپرده‌گذاری نکنید

مدیرکل نظارت بانک مرکزی: مشکل سپرده‌گذاران کاسپین تا آخر خرداد حل می‌شود؛ البته موسسه آرمان نیز غیرمجاز است و مردم نباید در آن سپرده‌گذاری کنند. / اقتصاد آنلاین

? آقای رئیس میخواهد سود کاهش یابد حتی به قیمت از دست رفتن اعتبار بانک ها؟!

بانک‌ها و موسساتی  که سود بالاتری می‌دهند درحال ورشکستگی هستند

سیف،رئیس کل بانک مرکزی:
?مردم فریب نرخ‌های بالای سود برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری را نخورند
?بانک‌ها و موسساتی که سود بالاتری می‌دهند، نهادهای در حال ورشکستگی هستند که سود بیشتر می‌دهند تا زمان بخرند.

بروز رسانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

با نزدیک شدن به روزهای آخر سال و نیاز بانک ها به نقدینگی و در نظر گرفتن مشکلات فعلی سیستم بانکی نرخ سود بانکی در تمامی بانک ها اندکی افزایش یافت که این افزایش بیشتر در سپرده های ویژه و دارای مبالغ بالا محسوس میباشد، بطوری که رقابت برای افزایش سود در بانک ها باعث اعتراض بانک مرکزی شد.

البته ظاهراً سیاست کلی در جهت کاهش نرخ سود بانکی میباشد بطوری که پیش بینی میشود از ابتدای سال جدید مجدداً فشار بر بانکها برای کاهش مجدد نرخ سود بانکی افزایش یابد و به نوعی سال ۹۶، سال کاهش نرخ سود بانکی خواهد بود

البته با توجه به شرایط نقدینگی و عدم امکان نقد شوندگی منابع برای اکثر بانک ها در صورتی که شارژ مالی از طرف دولت صورت نگیرد سود بانکی تا حد خاصی کاهش خواهد یافت و بیشتر از آن امکانپذیر نخواهد بود زیرا ممکن است دلیل بحران سیستم بانکی شود.

در حال حاضر نرخ سود بین ۱۵ تا ۲۵ درصد برای سپرده های با مبالغ متفاوت، بر اساس دوره سپرده گذاری مختلف، حق برداشت، حق تغییر مقدار سپرده  و … تعیین میشود

تیتر برخی اخبار یکماه اخیر برای مطالعه انتخاب شده است

 • نرخ سود بین بانکی۲۵ درصد – یعنی نرخ تامین مالی بانک تا ۳۰درصد هم می رسد
 •  نظام بانکی کشور “زیان‌ده” است – رئیس کل بانک مرکزی ایران
  بانکداری  یک فعالیت اقتصادی است که باید توجیه اقتصادی داشته باشد، اما نظام بانکی کنونی کشور زیان ده شده و به همین دلیل نمی‌توان نرخ سود را از مقداری کمتر کرد.
  اگر بخواهیم بحران کنونی بانک‌ها را در دو کلمه خلاصه کنیم، عدم تعادل بین دارایی و بدهی و عدم تعادل بین درآمد و هزینه در بانک‌ها است.
 • رییس کمیسیون اقتصادی مجلس – قرار بود نرخ سود بانکی به ۱۶ درصد برسد. اما متاسفانه همچنان شاهد سود ۲۴ درصدی هستیم که این یکی از معضلات بازار سرمایه است که باید هر چه سریعتر روند آن اصلاح شود. – با سود ۲۴ درصدی هیچ سرمایه‌گذاری به بورس نمی‌رود
 • پرداخت سود ۲۵ درصدی در موسسه مجاز! – در شرایطی که بانک‌ها برای پرداخت سود بیش از ۱۵ درصد سپرده با برخوردهای انضباطی مواجه می‌شوند، در سویی دیگر موسسات مجاز در فضایی برابر و الزام به فعالیت در چارچوب مقررات بانک مرکزی، بیش از ۲۵ درصد یعنی تا ۱۰ درصد بالاتر از بانک‌ها به مشتریان خود سود می‌پردازند.
 • رئیس کل بانک مرکزی: تعداد بانک‌های زیان‌ده در کشور در حال افزایش است.
  زیا‌ن‌ده بودن بانک‌ها هشدار بزرگی برای سهامداران است.
  براساس آمار علاوه بر بانک‌های تجارت، ملت، صادرات،‌گردشگری، دی، سرمایه و ایران‌زمین، صورت‌های مالی ۹ ماهه ۹۵ بانک اقتصاد نوین با بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان زیان و صورت‌های مالی سه ماهه بانک پارسیان هم بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان زیان را ثبت کرده‌اند.

بروز رسانی ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

در چند روز اخیر اخبار بسیاری در مورد توافق بانک های خصوص و دولتی در مورد کاهش نرخ سود سپرده های بانکی منتشر شده است که اینبار ظاهراً شورای پول و اعتبار قصد مداخله و تأیین سقف سود اجباری برای بانک ها را ندارد ، بطوری که در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار اعضا وارد موضوع نرخ سود بانکی نشدند

با این همه پیش بینی این است که کاهش نرخ سود بانکی حتمی به نظر می رسد، با توجه به وضعیت بازارها از قبیل مسکن و بورس و نیز گردش نقدینگی و وضعیت خود بانک ها!

برخی اخبار منتشر شده در این مورد را در ادامه مطالعه فرمائید

 • بانک پاسارگاد از دیروز سود سپرده های یکساله خود را از ۱۸ به ۱۶ درصد کاهش داده است
 • توافق جمعی بانک‌ها برای کاهش نرخ سود
 • خبرهای رسیده از نظام بانکی بیانگر آن است که با توافق بانکی ها نرخ سود سپرده های یکساله از هفته آینده ۱۵ یا ۱۶ درصد خواهد شد.
 • موج کاهش نرخ سود به”اقتصاد نوین” هم رسید
 • نرخ سود سپرده و تسهیلات را در روزهای آتی کاهش می دهیم/کاهش نرخ سودنقض مصوبه شورای پول و اعتبار نیست و کسی نمی‌تواند با آن مخالفت کند.
 • توافق بانک‌ها بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد

رئیس کانون بانک‌های خصوصی گفت:

 • بانک‌ها داوطلبانه بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد از اول تیر توافق کردند.
 • سود تسهیلات هم با فاصله زمانی تعدیل می‌شود.
 • برای سپرده‌های کمتر از یک سال، بانک‌ها می‌توانند نرخ سودی کمتر از ۱۵ درصد را تعیین کنند.

بروز رسانی ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

اقدامي كه از يك سو شائبه رويكرد كارتلي بانك‌ها و مغاير با اصل رقابت را تقويت مي‌كند و از سوي ديگر، بانك‌هاي مدافع پرداخت سود روزشمار ۱۰درصدي كه البته عمدتا بانك‌هاي بزرگ دولتي هستند، پرداخت سود سپرده روزشمار نزديك ۲۰درصد را نرخ شكني قلمداد مي‌كنند و مدعي هستند اين نوع رقابت هزينه تمام‌شده پول در شبكه بانكي را افزايش مي‌دهد. اين در حالي است كه قانون رقابت تصريح دارد: هرگونه تباني از طريق قرارداد، توافق و يا تفاهم (اعم از كتبي، الكترونيكي، شفاهي يا عملي) به‌نحوي كه نتيجه آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است؛ ازجمله موارد ضدرقابتي مشخص كردن قيمت‌هاي خريد يا فروش كالا يا خدمت و نحوه تعيين آن در بازار به‌طور مستقيم يا غيرمستقيم است.

دنیای اقتصاد - کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل سود‌های روزشمار

توافق بانکها در سال ۹۴ برای سقف نرخ سود بانکی

 • پايبندي به توافق ۱۰درصدي

بانك سپه: اين بانك نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار را ۱۰درصد اعلام مي‌كند. پيشنهاد بانك سپه دريافت سود مطمئن و بدون دستكاري احتمالي براساس توافق بانكداران دولتي با يكديگر است، به‌گونه‌اي كه اگر سپرده‌گذار مبلغ سپرده را تا ۶‌ماه حفظ كند، ۱۸درصد سود دريافت خواهد كرد و درصورتي كه دوره ماندگاري سپرده بين ۹‌ماه تا يك سال باشد، نرخ سود سپرده ۲۰درصد به سپرده‌گذاران پرداخت مي‌شود. ميزان سپرده ريالي در بانك سپه تأثيري در نرخ سود نخواهد داشت و هيچ‌گونه تسهيلاتي هم بابت سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري كوتاه‌مدت، پرداخت نمي‌كند.

بانك انصار: اين بانك براي سود سپرده‌هاي روزشمار نرخ سود ۱۰درصد، سپرده‌هاي شش‌ماهه، نرخ سود ۱۸درصد، براي سپرده‌هاي يكساله نرخ سود ۲۰درصد درنظر گرفته كه بخشنامه بانك مركزي و توافق بانكداران هم همين را مي‌خواهد. بانك انصار طرح‌هاي قبلي خود براي جذب سپرده‌هاي مردم با نرخ سود بالاتر را كنار گذاشته و فعلا براساس نرخ سود توافق شده بين برخي بانك‌هاي دولتي و خصوصي عمل مي‌كند، هرچند ممكن است در آينده نرخ سود خود را تغيير دهد.

بانك ملي: بانك ملي ايران به‌عنوان بزرگ‌ترين بانك دولتي كشور، تنها براساس بخشنامه بانك مركزي سود به سپرده‌گذاران مي‌دهد و به اين ترتيب، اگر قصد سپرده‌گذاري در اين بانك را داريد، براي سپرده‌هاي روزشمار با هر مبلغ تنها ۱۰درصد، براي سپرده‌هاي شش‌ماهه ۱۸درصد و براي سپرده‌هاي يكساله هم ۲۰درصد به‌طور علي‌الحساب سود پرداخت مي‌شود. بانك ملي كه امضاي مديرعامل آن پاي توافق بانكداران براي نرخ نشكستن حك شده است، تاكنون تصميمي براي كنار زدن رقبا در مسابقه جذب سپرده‌گذاران نگرفته و شعب اين بانك همچنان بر نرخ سود سپرده‌هاي توافق شده اصرار دارند.

بانك ملت: اين بانك نيمه‌دولتي و نيمه‌خصوصي ايران فعلا مصمم است تا سپرده‌هاي كوتاه‌مدت يكماهه را با نرخ سود ۱۰درصد، ۶ تا ۹ماهه را با ۱۸ و ۹ تا يك‌سال را با نرخ سود ۲۰درصد جذب كند. ميزان مبلغ سپرده‌گذاري و يا افزايش و كاهش آن تأثيري در نرخ سود سپرده‌هاي بانك ملت ندارد و سود پيشنهادي به مشتريان اجراي توافق بانكداران است. بانك ملتي‌ها كه فعلا دست نگه‌داشته‌اند تا ببينند در آينده جريان نرخ سود سپرده‌هاي بانكي چه سمت و سويي پيدا خواهد كرد، ممكن است براي جلوگيري از خروج مشتريان‌شان نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار را در آينده افزايش دهند. فعلا كه خبري نيست.

 • سود بيشتر به شرط ماندگاري سپرده

بانك پارسيان: اين بانك نرخ سود سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري را براساس مبلغ تقسيم‌بندي كرده‌است، به‌گونه‌اي كه براي سپرده‌هاي تا ۱۰ميليون تومان، ۱۰درصد، از ۱۰تا ۱۰۰ميليون تومان ۱۸درصد، براي مبلغ بالاي ۱۰۰ميليون تومان ۲۰درصد به‌طور روزشمار سود پرداخت مي‌كند و براي مبالغ خاص نرخ سود سپرده‌ها براساس مذاكره تا ۲۲درصد خواهد بود. البته بانك پارسيان شرط معدل‌گيري براي پرداخت نرخ سود روزشمار با مبلغ بالاي ۱۰ميليون تومان هم درنظر مي‌گيرد و متناسب با ميانگين سپرده صورت گرفته در يك دوره زماني، نرخ سود متغير خواهد بود.

بانك سامان: اين بانك به مشتريان و سپرده‌گذاران جديد پيشنهاد مي‌كند كه به جاي جابه‌جايي پول خود، آن را در طرح سيميا سپرده‌گذاري كنند كه نرخ سود روزشمار آن ۲۰درصد خواهد بود. البته به شرطي كه دست‌كم ۱۰درصد از كل سپرده تا يك‌سال نزد بانك يادشده باقي بماند. بانك سامان پرداخت سود ۲۰درصد در قالب طرح سيميا را براي همه سپرده‌ها با هر مبلغي در دستور كار خود قرار داده و كاهش يا افزايش ميزان سپرده به شرط دست نخوردن ۱۰درصد از كل سپرده توافق شده، تأثيري در افزايش يا كاهش نرخ سود نخواهد داشت.

بانك كارآفرين: اين بانك نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار به شرط دست نزدن به اصل سپرده در يك‌ماه نخست را ۲۰درصد پيشنهاد مي‌كند. البته بانك كارآفرين پيشنهاد خريد اوراق سپرده گواهي با نرخ سود ۲۲درصد را هم مطرح مي‌كند، مشروط به اينكه مشتريان قبلي كه اوراق يادشده را دارند، قصد باز پس دادن آن را داشته باشند. در اين صورت مبلغ سپرده نزد بانك با نرخ سود ۲۰درصد باقي خواهد ماند و به محض آزادشدن اوراق گواهي سپرده به مشتريان اعلام خواهد شد تا سريع‌تر براي خريد اين اوراق با نرخ سود ۲۲درصد روزشمار اقدام كنند. بانك يادشده براي سپرده‌گذاران با مبلغ بالاي ۵۰ميليون پيشنهادي ديگري هم دارد به اين صورت كه ۸۰درصد سپرده انجام شده را به سپرده‌گذار با نرخ سود ۲۴درصد وام مي‌دهد.

اقتصاد نوين: نخستين بانك خصوصي ايران هم براي نگه‌داشتن مشتريان فعلي و جذب سپرده‌گذاران جديد اعلام مي‌كند براي سپرده‌هاي روزشمار ۲۰درصد سود پرداخت مي‌كند به شرطي كه سپرده‌گذاران ۲‌ماه نخست به پول‌شان دست نزنند. بانك اقتصاد نوين فعلا اوراق گواهي سپرده ارائه نمي‌كند و درصورتي كه سپرده‌گذاران پس از ۲‌ماه بخشي از سپرده خود را بردارند، بازهم نرخ سود ۲۰درصد را حفظ خواهد كرد. اين بانك تضمين مي‌دهد كه با تغيير نرخ سود در آينده، نرخ سود سپرده‌هاي موجود را تغيير نخواهد داد و همچنان بر عهد خويش با سپرده‌گذاران باقي مي‌ماند.

 • سود بيشتر بدون قيد و شرط

بانك آينده: جديدترين بانك خصوصي ايران كه موفق به دريافت مجوز رسمي فعاليت در اسفندماه سال گذشته شده است، براي سپرده‌هاي روزشمار خود نرخ سود ۱۹درصد در نظر گرفته و البته گزينه ديگري كه به مشتريان و سپرده‌گذاران پيشنهاد مي‌كند، خريد اوراق گواهي سپرده با نرخ سود ۲۰درصد يكساله است. اين بانك كه همواره يكي از پيشتازان جذب سپرده‌ها با نرخ سود بالاتر قبل از گرفتن مجوز رسمي فعاليت بوده، تاكنون چاشني ديگري به سود سپرده‌هايش نيفزوده اما به نظر مي‌رسد در آينده نزديك بانك آينده براي عقب نماندن از ديگران نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار را افزايش دهد.

بانك صادرات: اين بانك اصل ۴۴ ايران براي جذب مشتريان و سپرده‌گذاران جديد و عقب نماندن از كورس رقابت، نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار با ۱۹٫۷۵ درصد يعني ۲۵ صدم درصد پايين‌تر از نرخ سود سپرده‌هاي يكساله پيشنهاد كرده است. بانك صادرات البته پيشنهاد جذاب‌تري هم براي سپرده‌گذاران با مبلغ مناسب دارد، به نحوي كه مي‌توان اوراق گواهي سپرده اين بانك را با نرخ روزشمار ۲۲ درصد خريد. كاهش يا افزايش مبلغ سپرده بعد از يكماه تغييري در نرخ سود روزشمار ۱۹٫۷۵ درصدي اين بانك خصوصي – دولتي ايران نخواهد داشت و ميزان سپرده‌گذاري هم تاثيري در نرخ سود ندارد.

بانك شهر: اين بانك‌، نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار را ۱۰درصد، سپرده‌هاي ۶ تا ۹ ماه را ۱۸ درصد و سپرده‌هاي يكساله سود ۲۰ درصد مي‌دهد. البته بانك شهر براي سبقت از ديگر بانك‌ها طرح ويژه‌اي با عنوان طرح صندوق آرمان با نرخ سود روزشمار ۲۲درصدي دارد كه به نظر مي‌رسد در برخي از شعب براي سپرده‌هاي بالاي ۱۰ميليون تومان اين حساب افتتاح خواهد شد. البته سود ۲۲درصدي صندوق آرمان علي‌الحساب بوده و امكان پرداخت سود بالاي ۲۶ درصد در سررسيد به سپرده‌گذاران در اين طرح وجود دارد.

بانك تجارت: ديگر بانك اصل ۴۴ كشور، نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار با شرايط خاص مورد توافق بين رئيس شعبه و سپرده‌گذاران با مبلغ بالا ۲۰درصد اعلام كرده است. فرمول محاسبه نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار فرقي با ديگر بانك‌ها ندارد، جز اينكه اگر سپرده گذار به تعهد خود در خصوص شرايط توافق شده به صورت شفاهي عمل كند، مي‌تواند سود ۲۰ درصدي به صورت روزشمار دريافت كند. بانك تجارت با كاهش ميزان سپرده يا افزايش آن و همچنين مبلغ سپرده‌گذار تغييري در نرخ سود خود ايجاد نمي‌كند و نرخ سود سپرده‌ها با هر مبلغ را همچنان ۲۰ درصد حفظ خواهد كرد.

بانك پاسارگاد: اين بانك خصوصي كشور براي جذب سپرده‌هاي مردم به صورت روزشمار نرخ سود ۱۹٫۵ درصدي پيشنهاد كرده است و بر اين نظر پافشاري دارد كه فاصله نيم‌درصد نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار با نرخ سود يكساله باعث حفظ سپرده‌هاي فعلي و جذب احتمالي سپرده‌هاي جديد خواهد شد. نرخ سود يكساله بانك پاسارگاد علي‌الحساب ۲۰ درصد است و براي گرفتن سود ۱۹٫۵ درصدي لازم نيست كه درصدي از پول سپرده‌گذاران در بانك حفظ شود. بانك يادشده گزينه ديگر و طرح ويژه‌اي براي پرداخت سود بالاتر ندارد و به نظر مي‌رسد كه با همين نرخ سود به فعاليت خود ادامه دهد.

مهر اقتصاد : اين موسسه اعتباري در انتظار مجوز قانوني، با نصب بنري در شعب خود نرخ سود روزشمار سپرده‌ها را ۱۹درصد اعلام كرده و مراجعه به درون شعبه هم اين نرخ سود را تاييد مي‌كند. بانك مجوز نگرفته مهر اقتصاد براي سپرده‌هاي چهارماهه سود ۱۹٫۲ درصد و شش‌ماهه ۱۹٫۵ درصد، سپرده ۹ ماهه هم ۱۹٫۸ درصد در نظر گرفته است و محدودیت در دریافت و برداشت از حساب وجود دارد وليكن مشخص نيست كاهش مبلغ سپرده، تاثيري در نرخ سود خواهد داشت يا خير؟ موسسه اعتباري مهر اقتصاد نرخ سود يادشده را مطابق با آخرين اعلاميه بانك مركزي مي‌داند.

ثامن: موسسه‌ثامن با هدف جلب رضايت بانك مركزي سياست سال‌هاي قبل خود در پرداخت سود بالاتر به سپرده‌هاي خود را كنار گذاشته است، اما براي عقب نماندن از بانك‌هاي داراي مجوز، نرخ سود سپرده‌هاي روزشمار را با افتتاح حساب ويژه‌اي ۲۰درصد پيشنهاد مي‌كند. به گفته مدير يكي از شعب اين موسسه در انتظار گرفتن مجوز، احتمال انحلال را صفر مي‌داند و دليل تاخير در صدور مجوز را سختگيري بانك مركزي اعلام مي‌كند.

دنیای اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی
عالم اقتصاد – بیشترین نرخ سود سپرده بانکی

 

بروز رسانی در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۵ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

?رئیس کل بانک مرکزی گفت
نرخ سود بین‌بانکی به ۱۷ درصد رسید، نرخ سود بازهم کاهش می‌یابد

در صورت صحت این ادعا ممکن است بالاترین نرخ سود بانکی تا خردادماه به ۱۶ ویا حتی به ۱۵درصد کاهش پیدا کند. که تأثیر حتمی این کاهش نرخ بر تمامی قسمت های اقتصاد کشور مخصوصاً بازار مسکن کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

بروز رسانی در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

بر اساس توافق بانک های خصوصی و دولتی دارای مجوز از روز ۱ اسفند ۱۳۹۴ نرخ سود بانکی برای سپرده های یکساله به ۱۸ درصد و برای سپرده های کوتاه مدت نرخ سود، ۱۰درصد در نظر گرفته شد

ضمناً پس از این توافق بانک مرکزی از این تصمیم که اکثر نهادهای مالی منتظر آن بودند حمایت کرد و طی بخشنامه ای از بانک ها و موسسات مالی دارای مجوز و بدون مجوز خواست که این نرخ سود را رعایت کنند

ضمناً در مورد عدم رعایت نرخ سود از سوی موسسات بدون مجوز تهدید به برخورد قانونی با این موسسات نمود

البته پیش بینی عالم اقتصاد این است که تا انتهای اسفند ماه ۱۳۹۴ بدلیل نیاز بالای بازار به نقدینگی و گردش نقدینگی امکان گریز بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از این بخشنامه دور از انتظار نخواهد بود، البته مطمئنن نرخ سود به ۱۸ درصد کاهش یافته و نباید منتظر افزایش مجدد آن باشیم، حتی کاهش مجدد نرخ سود بانکی تا ۱۵ درصد در تابستان سال آینده دور از ذهن نیست

بروز رسانی در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۹۴ (کدام بانک بیشترین نرخ سود سپرده روزشمار را میدهد؟)

توافقات صورت گرفته بین بانک های خصوصی و دولتی به این صورت بوده که حداکثر نرخ سود سپرده های بانکی می بایست ۲۰ در صد سالیانه باشد البته در مورد نرخ های روز شمار و یا سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه و یا بازه های زمانی دیگر نرخ سود به خود بانک ها سپرده شده است.
البته تا مدتی این نرخ سود توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری رعایت نمیشد ولی ظاهراً با بخشنامه صادر شده برای بانک هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند، لازم الجراست که حداکثر سود در بازه های کمتر از یکسال ۲۰ در صد باشد و هیچ بانک و یا موسسه مالی و اعتباری مجاز حق باز کردن سپرده بالای یکسال را ندارد
البته به گوش می رسد بیشترین نرخ سود سپرده های بانکی روز شمار و بلند مدت قرار است مجدداً کاهش پیدا کند بطوری که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند بجز بانک مرکزی
استدلال موافقان کاهش نرخ سود بانکی خروج اقتصاد کشور از وضعیت رکود می باشد
و استدلال بانک مرکزی کنترل تورم در شرایط رکودی کشور می باشد تا از وارد شدن مجدد کشور به یک گرداب اقتصادی جلوگیری شود
البته خبرهای غیر موثقی از اینکه موسسات مالی غیر مجاز سودهایی حتی تا ۲۴% را نیز می دهند به گوش می رسد
چیزی که مسلم است استقبال چشمگیری از این سودها وجود نخواهد داشت البته باید در نظر داشت ارائه سودهای بالاتر از نرخ مصوب فعلی یعنی ۲۰ درصد باعث بهم خوردن توازن پولی و تعادل موجودی بانکها و موسسات مالی مجاز با موسسات مالی غیر مجاز خواهد داشت بطوری که سپرده های بیشتری جذب موسسات مالی غیر مجاز خواهد شد
عالم اقتصاد - بیشترین نرخ سود سپرده بانکی البته پیش بینی عالم اقتصاد با توجه به فشارهای شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی و رکود موجود در بازار مالی کشور و نیز با در نظر داشتن رفع تحریم های اقتصادی کشور احتمال کاهش سود به ۱۸ درصد برای سپرده های زیر یکسال بسیار محتمل است

لطفاً اطلاعات خود در مورد اینکه بانک ها و یا موسسات مالی و اعتباری چه مقدار سود روزشمار و یا بلند مدت می دهند را با سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

رانت ارزی باید از بین برود/ حداکثر قیمت دلار ۴۴۵۲تومان

رئیس جمهور شب گذشته در دیدار با فعالان اقتصادی، یک بار دیگر موضع دولت مبنی …

241 دیدگاه

 1. با سلام، كاهش نرخ بهره باعث هجوم نقدينگي به سوي خريد ارز و طلا مي‌شود زيرا در اين شرايط وخيم اقتصادي كسي حاضر نيست در بخش صنعت سرمايه‌گذاري كند. با بالا رفتن قيمت ارز زمينه براي افزايش صادرات مطلوب مي‌شود و تاجران هرچه دستشان برسد را صادر مي كنند. براي مثال با همين نرخ كنوني شما در بازار تره بار سير نمي بينيد و از قرار معلوم آنرا صادر كرده‌اند. از طرفي هجوم به خريد ارز و طلا باعث ركود بيشتر فعاليت هاي ديگر اقتصادي مي‌شود. دولت مي‌خواهد نرخ بهره بانكي را كم كند زيرا هزاران ميليارد ريال به بانكها بدهكار است ولي فكر نمي كند كه همين بانكها در حفظ تورم نقش بسزايي بازي مي‌كنند. تنها راه چاره‌ي بيماري اقتصادي ايران باز كردن درها بروي سرمايه هاي خارجي است و لازمه ي آن تعامل با جهان و به ويژه قدرت هاي اقتصادي مهم است.

  • بدون تردید کاهش و یا افزایش نرخ سود بانکی در بخش های مهم اقتصادی تأثیر گذار خواهد بود
   بطوری که ممکن است افزایش نرخ سود بانکی موجب جذب سرمایه ها از بازارهای گوناگون شود و در کوتاه مدت جلوی رشد تورم رابگیرد ، اما در صورتی که بانکها برنامه ای برای سرمایه های جذب شده نداشته باشند ، خود بانکها برای بازپرداخت وجوه و همچنین سود این پول ها مجبور به افزایش مجدد سود بانکی و یا ورود به بازارهای نامتعارف می شوند، ضمناً افزایش سود بانکی بطور مسلم در طولانی مدت باعث افزایش رکود در بازارهای مالی خواهد شد
   در صورتی هم که سود کاهش پیدا کند علاوه بر اینکه مردم سپرده های خود را از بانک طلب می کنند تا در بازارهای دیگر که احتمالاً سوددهی بیشتری دارند سرمایه گذاری کنند خود بانکها در بازپرداخت این پول ها به مشکل بر خواهند خورد
   حال اینکه مردم در بهترین حالت سراغ بازارهایی مانند سکه و طلا و ارز خواهند رفت
   باید یادآوری کرد شاید در کوتاه مدت کاهش نرخ سود بانکی باعث رشد اقتصادی مثبت و کاهش رکود شود اما مطمئنن باعث افزایش تورم و بهم ریختن بازارهای مالی مختلف مانند مسکن، ارز سکه و طلا خواهد شد
   در صورتی که زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری آماده شود می توان امید به از بین رفتن این زنجیره داشت (مانند فرصت طلایی که هم اکنون در صنعت خودروسازی کشور برای تبدیل شدن به یکی از غول های تولید خودرو در جهان وجود دارد)

  • همین رونق کمی هم که تو بازاره بخاطرسود سپرده های بانکیه

 2. در صورتی که زیرساخت های لازم جهت سرمایه گذاری آماده شود می توان امید:
  به از بین رفتن این زنجیره داشت (مانند فرصت طلایی که هم اکنون در صنعت خودروسازی کشور برای تبدیل شدن به یکی از غول های تولید خودرو در جهان وجود دارد)

 3. سلام ممنون از مقاله کاملتون

  • لطف دارید
   به زودی این مطلب بروز خواهد شد
   دلیل بروز نشدن این مطلب این بوده که بطور رسمی ابلاغی صورت نگرفته است ولی توافقات صورت گرفته بین بانک های خصوصی و دولتی به این صورت بوده که حداکثر نرخ سود می بایست ۲۰ در صد سالیانه باشد البته در مورد نرخ های روز شمار و یا سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه و یا بازه های زمانی دیگر نرخ سود به خود بانک ها سپرده شده است
   البته تا مدتی این نرخ سود توسط بانک ها و موسسات رعایت نمیشد ولی ظاهراً با بخشنامه صادر شده برای بانک هایی که مجوز بانک مرکزی را دارند
   لازم الجراست که حداکثر سود در بازه های کمتر از یکسال ۲۰ در صد باشد
   و هیچ بانکی و با موسسه مالی مجازی حق باز کردن سپرده بالای یکسال را ندارد
   البته هنوز به گوش می رسد حداکثر نرخ سود قرار است مجدداً کاهش پیدا کند بطوری که تمامی اعضای شورای پول و اعتبار موافق کاهش نرخ سود بانکی هستند بجز بانک مرکزی
   استدلال موافقان کاهش نرخ سود بانکی خروج اقتصاد از وضعیت رکود می باشد
   و استدلال بانک مرکزی کنترل تورم در شرایط رکودی کشور می باشد تا از وارد شدن مجدد کشور به یک گرداب جلوگیری کند
   البته خبرهای غیر موثقی از اینکه موسسات مالی غیر مجاز سودهایی حتی تا ۲۴% را نیز می دهند به گوش می رسد
   چیزی که مسلم است استقبال چشمگیری از این سودها وجود نخواهد داشت البته باید در نظر داشت ارائه سودهای بالاتر از نرخ مصوب فعلی یعنی ۲۰ درصد باعث بهم خوردن توازن پولی و تعادل موجودی بانکها و موسسات مالی مجاز با موسسات مالی غیر مجاز خواهد داشت بطوری که سپرده های بیشتری جذب موسسات مالی غیر مجاز خواهد شد
   البته پیش بینی عالم اقتصاد با توجه به فشارهای شورای پول و اعتبار به بانک مرکزی و نیز رکود موجود در بازار مالی کشور و با در نظر داشتن رفع تحریم های اقتصادی کشور احتمال کاهش سود به ۱۸ درصد برای سپرده های زیر یکسال بسیار محتمل است

 4. کاهش سود بانکی سبب می شود تا مردم سرمایه های خود را به سمت بورس هدایت کنند و در شرکتهای به اصطلاح خصوصی شده و فاسدی مثل همراه اول سرمایه گذاری کنند

 5. من شنیدم بانک شهر سود بانکی ۲۲ درصد میده
  البته ظاهراً مدت دار نیست و تا زمانی که بانک مرکزی ابلاغ کنه اعتبار داره
  حالا اگر بانک مرکزی بگه سود ۱۰ درصد احتمالاً اونها هم سودشون رو می کنن ۱۰ درصد

 6. سلام وقت بخیر
  مقاله ی بسیار جالبی بود امیدوارم اگر تغییراتی بوجود امد بروزرسانی کنید. نام چند بانک خصوصی در مقاله خالی است که اتفاقن سود با درصدهای بیشتر پیشنهاد میدهند با سپاس مجدد

 7. سلام وقت بخیر
  مقاله ی بسیار جالبی بود امیدوارم اگر تغییراتی بوجود امد بروزرسانی کنید. نام چند بانک خصوصی در مقاله خالی است که اتفاقن سود با درصدهای بیشتر پیشنهاد میدهند با سپاس مجدد

 8. lمن فکر میکردم ماهی ۲۰ درصد سود داره بانکها ولی به ۳۶۵ روز حساب میکنند بانکها که ماهی ۱۶/۵ درصد سود پولتان میدن

  • با سلام در جواب اقای تاجیک باید عرض کنم که بیست درصد که بانکها میگن در واقع اینجور نیست که بیان بیست درصد رو ضربدر پول کنن و مبلغ بدست بیاد .نحوه محاسبه به اینصورت میباشد که مبلغ ضربدر تعداد روزهای ماه( مثلا سی روز ) ضربدر سود تعیین شده (مثلا بیست) میشه تقسیم بر ۳۶۵۰۰
   این فرمول محاسبه سود هستش
   در واقع شما ده میلیون داشته باشید با سود بیست درصد تو مدت یکماه سی روزه که بعضی وقتا ممکنه بیست و نه روز یا سی و یک روز بشه اینجور محاسبه میشه
   ۱۰۰۰۰۰۰۰*۳۰*۲۰ تقسیم بر ۳۶۵۰۰

 9. آقای تاجیک ، بانک های خصوصی خیلی وقت هست که سود رو ۳۶۵ روز محاسبه میکنن و ماهیانه یا سه ماه یک بار … پرداخت میکنن
  خیلی وقته دیگه از روشی که مثلاً ۲۵ درصد حساب میکردن و بعد تقسیم بر ۱۲ ماه میکردن استفاده نمیشه
  ولی در مورد اینکه می گید سود ۲۰ درصد رو ۱۶٫۵ میدن دلیلش اینه که سود بانکی رو بر اساس درصد توافقی که الان از ۲۰ تا ۲۲ درصد برای سپرده های یکساله یا کمتر است محاسبه میکنن
  بعد تقسیم بر ۳۶۵ میکنن
  بعد ضرب در تعداد روزهای ماه میکنن مثلاً روزهای تابستان که ۳۱ روز است بیشترین سود بانکی را میگیرید ولی در زمستان که ماه ۳۰ روز است سود کمتری میدن در اسفند ماه که ۲۹ روز هست هم کمترین سود بانکی را میگیرید
  امیدوارم مفید بوده باشه

 10. منکه اینطوری سردرنیاوردم.یدفعه بگویی:فلان بانک سود روزشمارش بیشتره.فلان بانک ۶ماهه بیشتر سود میده…………………..وتا آخر…چرا مارو علاف ومجبور به خواندن مقالات میکنید.

 11. سلام. بچه ها تو رو خدا به من کمک کنید.من میخوام پس انداز ماهیانه ام رو که از حقوقم جمع میکنم توی یک حسابی واریز کنم که بصورت ماهیانه سود خوبی به حسابم اضافه کنه.در ضمن عابربانک هم داشته باشه که هر وقت لازم داشتم برداشت کنم.مثلا اگه برجی ۵۰۰ هزار تومن پس انداز جمع میکنم بابتش هر ماه ۲۰ هزار تومن به حسابم اضافه بشه… همچین چیزی داریم که برم حساب پس انداز سپرده سودآور روزشمار باشه؟لطفا یکی که آگاهی بالایی داره به ایمیلم نظرشو ارسال کنه :
  jiringi@rayana .-ir

 12. من بانکی رو سراغ دارم که اگه ۱۰۰۰۰۰۰تومن سپرده کنی و ماهی ۱۰۰۰۰۰تومن بهش اضافه کنی بعد از دو سال میتونی پولت رو برداری و ماهی ۸۰۰۰۰۰تومن بدون داشتن سپرده سود بگیری اگه میخای بدونی کدوم بانکه یه ایمیل بزن به این rsmanagerpb@ gmail _com

 13. یعنی اگه ۳۴۰۰۰۰۰۰۰تومن بزاری میتونی ماهی ۶میلیون تومن سود بگیری

 14. سلام….الان کدوم بانک بالاترین سود را می دهد! صندوق سر مایه گذاری کدوم بانک خوبه؟ ممنون

  • من یه پیشنهاد خوب برا سرمایه گزاری دارم
   بیمه عمر کار افرین شما ضمن سرمایه گذاری بیمه هم هستید
   مثلا اگه سالانه ۱ میلیون پس انداز کنید توی بیمه کار افرین بعد باز نشستگی حدود ۱.۵ میلیارد پاداش بازنشستگی میدن
   اگه می خوایی بیشتر اطلاعات داشته باشی
   ۰۹۳۷۳۲۸۹۰۲۰
   تلگرام
   @mr00911
   (نمایندگی ۲۵۴۳ کار افرین)

 15. دوستان صندوق آرمان شهر بانك شهر به سپرده هاي بالاي ده ميليون تومان ٢٢ درسد سود ميده ، من خودم الان يك ساله ٥٠ ميليون تومان صندوق ارمانشهر سرمايه گذاري كردم هرماه ٩٤٠ هزارتومن بهم سود ميدن ، ضامن اين صندوق خود بانك شهره ، و كاملأ هم مطمينه. كساني هم ميشناسم كه ٥٠٠ ميليون و ١ ميليارد تومن هم توي همين صندوق سپرده دارن و هر ماه سودشو بي قيدوشرط ميگيرن نكنه حايز اهميت اينه كه از سپردتون هر زمان كه بخواين هم ميتونيين بدون جريمه برداشت كنن و افزايش هم محدوديت نداره، به يكي از شعب بانك شهر مراجعه كنين و اطلاعات كاملتر رو در اختيارتون ميزارن.

  • سلام
   در جواب دوستمون عرض کنم که الان محدودیت ۱۰ میلیون دیگه نیس و هر رقمی بالای یک واحد میشه باز کرد اما اینکه مطمئنه چطور میگید نمیدونم چون مال شهرداری هست و الان اوضاع شهرداریها رو همه میدونن….قوانین رو اصلا رعایت نمیکنه مثلا الان با اینکه مجوز ۱۳۵ میلیون واحد رو داره بالای ۱۵۳ میلیون واحد فروخته وسط ماه پول برداری سود زیر ۱۸ میده و فقط اخر ماه سود ۲۲ رو رعایت میکنه و ارزش واحد رو چندین مورد بخصوص اوایل این ماه زیر ۱۰۰ هزار نشون داده (یعنی زیان) که من شخصا میترسم سندی بر اعلام مشکلات بعدی باشه

  • سود خرداد ۲۲ درصد اعمال شد
   ماهها ۳۱ روز هستن اینو از یاد نبرید
   پول ضرب در ۲۰ درصد تقسیم بر ۳۶۵ و ضرب در ۳۱ روز
   میاد مبلغی که این ماه گرفتید

 16. من تویکی از کانال ها خوندم
  توافق بانک‌ها بر کاهش نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد
  ظاهراً از شنبه ۲۹ خرداد اجرا میشه
  سود تسهیلاتی هم که بانک ها می دم ظاهراً قرار کم شه
  ولی نه به این زودی ها ظاهراً چند ماه بعد از کم شدن سود بانکی این اتفاق میفته
  برای سپرده‌های کمتر از یک سال هم بانک‌ها نرخ سود کمتر از ۱۵ درصد میدن
  در پناه حق

 17. سلام. من بانك شهر حساب آرمان شهر رو از پارسال باز كردم الان دو ماهه كه بدون اطلاع قبلي سود رو كم كردن و اصلا هم به حرفشون پاي بند نبودن و تازه وقتي اعتراض كرديم گفتن ميخواد بشه ۱۵ درصد

 18. سلام بابا بیخیال شما با این پول هایی که بانک میزارین اگه به خودتون زحمت بدین بهاش کار کنین که بیشتر پول در میارین همش سود سود

 19. واقعا كه.تو مملكت بيكاري فوران ميكنه.
  من و داداشم چند سال بیکاریم.
  پدرم مقداری سپرد بانکی داره که روز به روز نرخ بهرشو کم میکنن.
  خدا براشون نسازه.
  جیب خودشون پره و خبر ندارن از جیب نردم.
  تا کی ملت ساکت هستن نمیدونم….

 20. با سلام ب دوستان.بانکها میگین ۲۰ درصد یا ۱۹٫۵ یا کمی بیش باز آخر برج میبینی بادرصد ۱۶٫۵ حساب کردن .الان واسه خودم توخرداد همین طور حساب کردن.

 21. نرخ سود سپرده روز شمار یعنی همان سپرده کوتاه مدت!؟

  • خیر
   نرخ سود روز شمار یعنی به تعداد روزهایی که پول شما توی حساب باشه بهتون سود پرداخت میشه
   البته در بانک های ایران برای سپرده هایی که کمتر از یکماه در بانک باشند هیچ سودی تعلق نمیگیره ولی برای سپرده های بیشتر از یکماه سود به ازای روزها تعلق میگیره

   توجه داشته باشید نرخ سود روزشمار برای مبالغ بالا بسیار چشمگیر است مثلاً برای مبلغ یک میلیارد تومان با سود ۲۰ درصد روزانه حدود ۵۵۰ هزار تومان سود تعلق میگیره

 22. سلام لطفا اگر کسی در مورد خرید اوراق های بانک مسکن اطلاعاتی دار بزاره همین الان که سود بانک ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هست من از بانک مسکن سوال کردم حساب ممتاز تا مبلغ ۲۷ در صود سپرد در فاصله زمانی ۶ ماه حساب می کنند که اوراق شما رو خودشون میفروشن

  • بعید میدونم پرداخت چنین سودی واقعیت داشته باشه

   این سپرده ها معمولاً طوری کنترل می شوند که حدود یک درصد بیشتر از نرخ مصوب سوددهی داشته باشند نه بیشتر
   که البته همان یک درصد چشمگیر است

   تا جایی که بنده اطلاع دارم اوراق بورسی به سپرده ها تعلق میگیره
   بنابراین قیمت اوراق هم در بورس مشخص میشود که احتمالاً جهش ناگهانی نخواهد داشت

  • با سلام
   سود حساب ممتاز ۲۷ درصد به بالاست
   یعنی گاهی تا مرز ۳۰ درصد هم رسیده
   حساب ممتاز کارتی هستش یعنی واریز و برداشت مجازه
   مثل سپرده یکساله نیست که نتونید واریز کنید
   به دو صورت قابل افتتاح هست
   برای مبالغ ۲۴ میلیونی و ۷۲ میلیونی
   هر دو یک جور سود میده
   و اما سودش
   ۱۱ درصد سود که هر ماه واریز میشه فارغ از میزان مبلغتون
   یعنی این ۱۱ درصد به همه ممتازها واریز میشه
   ولی این حساب علاوه بر سود بعد ۶ ماه شرروع می کنه به اوراق وام دادن
   یعنی حسابی که ۲۴ میلیونی هستش نوعش و میانگین حساب هم در ۶ ماه ۲۴ میلیونه به اون حساب ۲۴ برگ اوراق وام تعلق می گیره
   مشتری می تونه اوراق رو نگه داره تا با اونا وام بگیره یا بده به بانک تا باش بفروشن
   گیزان قیمت دست بانکه و این نیست که خیلی بالا پایین بشه
   این اوراق در فرابورس فروخته میشن
   مثلا امروز قیمت هر اوراق ۸۳ هزار تومان بود
   پس مشتری چقدر سود از بابت این اوراق به حسابش واریز میشه؟
   ۲۴×۸۳۰۰۰=۱٫۹۹۲٫۰۰
   یک میلیون و نهصد و نود و دو هزار تومان
   این سود اوراقی است که سر ۶ ماه اومده
   بعد از ۶ ماه دیگه دوباره این روند تکرار میشه
   پس در یکسال مشتری دوبار مبلغ فوق رو دریافت کرده
   یعنی
   ۱٫۹۹۲٫۰۰۰×۲=۳٫۹۸۴٫۰۰ تومان
   محاسبه درصد سود اوراق
   ۳٫۹۸۴٫۰۰۰÷۲۴٫۰۰۰٫۰۰۰×۱۰۰=۱۶٫۶ درصد
   پس اوراق به تنهایی درصد بالا رو سود میده
   خود حساب هم که ۱۱ درصده
   پس ۱۱+۱۶٫۶=۲۷٫۶ درصد بازدهی کل حساب در یکسال
   حساب ممتاز پربازده ترین و منعطف ترین حساب شبکه بانکیه
   طرف حسابتون بانک دولتیه (بانک مسکن)
   ضمنا درصد بالا براساس قیمت ۸۳ هزار تومان محاسبه شده
   اگر اوراق ۸۵ یا ۹۰ بشه درصدش فرق میکنه و طبسعی است که بازدهی حساب بالاتر میره
   حساب ۷۲ میلیونی هم در ۶ ماه ۷۲ میلیون میانگین می خواد و ۷۲ برگ اوراق میده بهت
   درصدش و نحوه محاسبه اش به همین شکل است
   نکته اگر میلغتون بیشتر از انهاست بهتره چندین حساب ممتاز افتتاح کنید
   مثلا برای ۱۴۴ میلیون تومان دوتاحساب ۷۲ میلیونی بهتره
   چون هر حساب سقفی برای تعلق اوراق داره
   یعنی اگر ۱۴۴ میلیون رو در یک حساب بزارید بعد ۶ ماه ۷۲ برگ اوراق خواهید. داشت ولی اگر دوتا حساب ۷۲ میلیونی باز کنید به هر حساب جداگانه ۷۲ برگ تعلق می گیره
   با احترام

 23. سلام لطفا اگر کسی در مورد خرید اوراق های بانک مسکن اطلاعاتی دار بزاره همین الان که سود بانک ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد هست من از بانک مسکن سوال کردم حساب ممتاز تا مبلغ ۲۷ در سود سپرد در فاصله زمانی ۶ ماه حساب می کنند که اوراق شما رو خودشون میفروشن

 24. فعلا با بهره بانكى ١٥٪ بايد ساخت

 25. سلام میشه کمکم کنید .من نمیدونم سپرده کوتاه مدت سه ماهه بهتره یا یک ساله???این جور که من حساب کردم اگه من ۳ماهه رو تمدید کنم۲برابر سپرده ۱ساله سود میکنم.میخام بدونم درست فک میکنم یا نه???ممنون

  • نه درست فکر نمی کنی. میزان سود عموماً به صورت یک ساله بیان می شود. ۱۸% سود یک سپردۀ ۱۰۰ میلیون تومنیه ۳ ماهه یعنی اینکه ۴٫۵ میلیون برای کل سه ماه ، یا به عبارتی ۱٫۵ میلیون در یک ماه.

  • ای وای پوکیدم از خنده

   شما دخترا درست بشو نیستین

 26. کم کردن سود بانکی تنها تاثیرش تو اقتصاد کشور فقط و فقط افزایش کلاهبرداری دلالان و کلاهبرداران از پول بی زبون مردم بی تجربه ایه که پولشون رو از بانکها میکشن بیرون و بدون هیچ تجربه ای تو بازار سرمایه گذاری می کنند، با اندکی گذر زمان متوجه عرایض بنده خواهید شد…
  دولت اگر به فکر رونق اقتصادی باشه با همین سپرده مردم تو بانکها میتونه سرمایه گذاری مطمئن انجام بده جلو کلاهبرداری سودجویان رو بگیره، خانه از پایه خراب است رفیق…

  • نه آقا چه حرفیه!
   تنها اثرش اون نیست.
   پول کمتر به جیب بانک می ره. فکر مردم پویا تر می شه تا بدونن پولو نباید خوابوند تو بانک .وارد چرخه اقتصاد می کنن و الخ

 27. سلام دوستان سود سه ساله بلند مدت کدوم بانک بیشتره?

 28. همیشه تصمیمات دولت بازنشستگان رو نشونه میگیره یه بازنشسته باحقوق اندکی که میگیریم گذران زندگی نمیشه کرد که اندک سپردی که در بانک داریم مدارا میکریم حال با کم کردن سپرده بانکی بازم ما زیر فشار میرویم

 29. سلام خدمت دوستان.
  با توجه به کم شدن سود بانکی و پانزده درصدی بودن سود بودن بانک ها، بهتر از خارج از بانک سرمایه گزاری کنیم و به سود بهتری دست پیدا کنیم، من چند روز پیش در روزنامه ی همشهری خوندم که قراره که سود بانکی تک رقمی بشه و هم نرخ تورم(یعنی ۹٪ ) بشه.
  من به عنوان یک مشاور مالی، بیمه عمر و سرمایه گزاری رو بهتون پیشنهاد میکنم از این جهت این پیشنهاد رو بهتون میدم چون که سود بانکی در بهترین حالت ۱۵٪ است و تضمین شده واسه یک سال است،ولی در طرح بیمه عمر و سرمایه گزاری با پشتوانه و تضمین بیمه مرکزی نرخ ۱۸٪ برای پنج سال اول و ۱۵٪ برای پنج سال دوم و برای ما بقی سال های قرار داد سود تضمین شده به اندوختتون تعلق میگیره. به غیر از این سود، سود مشارکت نیز بهتون تعلق میگره که در نتیجه سودی که به شما تعلق میگیره بیشتر از ۱۸٪ میشه.
  در صورت نیاز به راهنمایی میتونید بامن تماس بگیرید.
  ۰۹۱۹۴۱۷۷۲۴۳

  • مشاور بیمه عمرپاسارگاد

   سلام دوست عزیز نه دولت روی بیمه هم حساس شده, ۲سال اول کرده حداکثر ۱۶درصد دوسال دوم حداکثر۱۳درصد وبعدازآن ۱۰درصد

 30. من میخام بدونم بانکها ک وام میگیری باسود ۴٫درصد بعدمیخای پس بدی همون ۴درصد میشه یک سوم پول ولی باسپرده گذاری توبانک باسود۲۰درصد سودسپرده میشه یک بیستم پول …کسی میدونه چرا؟کسی میدونه چطوری حساب میشه….؟؟؟؟؟؟؟

 31. واقعا که بهتره سود وام هارا کم کنید .نه سود سپرده های مردمه بیچار رو .یه ذره هم به فکر مردم باشید

 32. سود وام ها را کم کنید نه سود سپرده ها رو

 33. سلام
  این سپره ها چجوریه؟ ۱۸% ینی هر یه تومن ۱۸ هزارتومن؟

 34. میشه بگین کدوم بانک بیشترین سود رو میده؟

 35. سلام دوستان موسسه آرمان سود روز شمار۲۵درصد میده و سپرده یک ساله۳۲درصد.آیا میشه به این موسسه اعتماد کرد؟

  • موسسه آرمان در سال ۱۳۹۴ به موسسه اعتباری کاسپین تغییر نام یافته و از بانک مرکزی هم مجوز فعاتیت گرفت و باصطلاح مجاز شد. اما موسساتی که امروزه با نام آرمان فعالیت می کنند موسساتی هستند که قبل از تغییر نام با موسسه کاسپین فعلی فعالیت می کردند ولی در ادامه نتوانستند مجوز بانک مرکزی را دریافت کنند مانند جلین ، وحدت و چند نام دیگر. بطور خلاصه موسساتی که در حال حاضر با نام آرمان فعالیت می کنند کلا” غیر مجاز بوده و هیچیک توان پرداخت سپرده های مردم را ندارند. اخبار تکمیلی را می توانید از اینترنت دریافت کنید.

   • نه این بانک مجوز نداره ودر آستانه ورشکستگیه بازهم میتونین تحقیق کنین بهرحال هرمبلغی باشه شما زحمت کشیدید ودرست نیست کسی کوچکترین اطلاعی داشته باشه وبه همنوعش نده بالاخره موفق باشید

  • موسسه آرمان بهترین محل برای سپرده گذاریه شک نکن

 36. دوستان کسی میدونه الان سود یکساله کدوم بانک بیشترررره؟
  اینجا انگار هیچکس هیچی نمیدونه

 37. بیشترین سود و بهترین سرمایه گذاری روز شمار مربوط به بانک شهر هست

 38. سلام. بچه ها تو رو خدا به من کمک کنید.من میخوام پس انداز ماهیانه ام رو که از حقوقم جمع میکنم توی یک حسابی واریز کنم که بصورت ماهیانه سود خوبی به حسابم اضافه کنه.در ضمن عابربانک هم داشته باشه که هر وقت لازم داشتم برداشت کنم.مثلا اگه برجی ۵۰۰ هزار تومن پس انداز جمع میکنم بابتش هر ماه ۲۰ هزار تومن به حسابم اضافه بشه… همچین چیزی داریم که برم حساب پس انداز سپرده سودآور روزشمار باشه؟لطفا یکی که آگاهی بالایی داره به ایمیلم نظرشو ارسال کنه
  rozaakbarisms@yahoo.com

 39. من بانک مهر دارم ولی امنیت نداره بانک اون هم ۱۸ درصد

 40. سلام، وقت بخير، من ي حساب تنخواه دارم ك هر روز پر و خالي ميشه، ميخام بدونم سود روزشمار كدوم بانك واسه اين حساب بهتره؟؟؟؟ لطفا لطفا كمكم كنيدو ايميل بزنين، مرسي از لطفتون

  • افشین حسنی مقدم

   من میخواستم بگم بانک گردشگری هم کارت برای شما صادر میکنه هم به موجودی شما در هر روز چه گذشته وحال وآینده سود روزشمار میده واصلا شرط نذاشته که چقدرموجودی داشته باشی من از پارسال حساب دارم به من هجده درصد میده ولی الان ده درصد میده هرچی موجودیت بیشتر باشه سودت بیشتره وهرچی کمتر باشه سودت کمتره ولی ستاد پرداخت سود پرداخت میکنه درست سر ماه یعنی ساعت دوازده وچند دقیقه شب واریز میکنه ولی آدرس ایمیل شما نبود

  • سلام دوست عزیز
   یه نکته رو در نظر بگیرید که همه موسسات و بانک ها حداقل موجودی همون روز رو برای محاسبه سود ملاک قرار میدن، پس اگه موجودی حسابتون هر روز صفر ریال میشه، حتی اگه تو ساعت هایی از روز موجودیش ۱میلیارد ریال باشه، بانک مبلغ صفر ریال رو برای محاسبه سود اون روز ملاک قرار میده.
   با مد نظر قرار دادن این نکته بانک آینده سود روز شمارش ۲۲ درصده براب بالای یک میلیون تومن

 41. عزیزان فرمول محاسبه سود مثلا به نرخ بیست درصد
  مبلغ سپرده×۲۰( نرخ سود )×۳۰( تعداد روزهای ماه )تقسیم بر ۳۶۵۰۰( روزهای سال×۱۰۰ )جواب سود سپرده میشود با تشکر از همگی

 42. بانک شهر یک میلیون به ترتیب

  سپرده سرمایه­ گذاری کوتاه‌مدت ۳ماهه
  ۱۴ درصد
  سپرده سرمایه­ گذاری کوتاه‌مدت ۶ماهه
  ۱۶ درصد
  سپرده سرمایه ­گذاری کوتاه‌مدت ۹ماهه
  ۱۸ درصد
  سپرده سرمایه گذاری مدت‌دار یک ساله
  ۲۰ درصد

  میشه بگین چقدر هست ؟

  • افشین حسنی مقدم

   اگه اینطور که شما میگی درست باشه سود ۱۴درصد به ده میلیون تومان درهرماه ۱۱۵۰۰۰ تومان سود میده و به۱۶ درصد۱۳۱۰۰۰ تومان ماهانه میده وبه ۱۸ درصد ۱۴۷۹۰۰ تومان ماهانه میده وبه ۲۰ درصد۱۶۴۰۰۰ تومان ماهانه میده وسودهای بالا برای ماههای ۳۰ روزه است ولی ماههای ۳۱ روزه کمی بیشتره مثلا ۱۴ درصد۱۱۸۹۰۰ تومانه وبرای ۱۶ درصد ۱۳۵۸۹۰ تومانه وبرای ۱۸ درصد ۱۵۲۸۰۰ تومانه وبرای ۲۰ درصد ۱۶۹۸۰۰ تومانه این از مبلغ سودها ولی بعید میدونم اینجوری باشه اگه ازپارسال باشه وتاریخش هنوز منقضی نشده باشه تا پایان سررسیدش ۱۸ درصد میده بستگی به سود قبلیش داره که اگه بگذره بدون اطلاع شما تمدید میکنند وبه شما اطلاعی نمیدن مگه اینکه روز قبلش برین وبخواین تمدید نکنن تا یجای بهتری براش پیدا کنین ومحاسبه سود سپرده هم به این صورته که مبلغ سپرده رو ضرب در نرخ سود میکنین وبعد تقسیم بر ۳۶۵ میکنین وبرای ماههای ۳۰ روزه ضربدر ۳۰ وماههای۳۱ ضربدر۳۱ وماه ۲۹ روزه ضرب در ۲۹ کنین سود خودش بصورت دقیق بدست میاد

  • افشین حسنی مقدم

   ۱۴ درصد یکماهه برای یک میلیون ۱۱۵۰۶ تومان وبرای ماه ۳۱ روزه۱۱۸۹۰ تومان وسود ۱۶ درصدماهانه ۳۰ روزه ۱۳۱۵۰ تومان و۳۱ روزه ۱۳۵۸۹ تومان و۱۸ درصد ماههای ۳۰ روزه ۱۴۷۹۴ تومان و۳۱ روزه ۱۵۲۸۷ تومان وبرای ۲۰ درصد ماههای ۳۰ روزه۱۶۴۳۸ تومان وبرای ماههای ۳۱ روزه۱۶۹۸۶ تومانه حالاذاگه انصافا جدیدا شما پرسیدین یعنی مرداد و شهریور ومهر بوده به ما هم بگین چون من بعید میدونم نرخ جدید سود سپرده یکساله حتی از ۱۵ درصد بیشتر باشه برای کسی که میخواد جدید حساب باز کنه وحتی اشخاصی که قبلا حساب هم داشته باشند بخواهند برگه سپرده بتاریخ روز باز کنند ۱۵ درصد بلندمدت یعنی یکساله هست دیگه دو یا سه یا چهار یا پنج ساله در هیچ بانکی نداریم مگر مواردی خاصکه در بانک به شما میگن واوناهم برای آدمهای سرمایه داره که این پولارو ندید بگیرن یعنی فکر کنن ندارن واونهم باز ۱۵ یا نهایتا ۱۶ درصد محاسبه میشه البته باشرایطش میگم

 43. من که دیروز ۱۷ مهر همینجوری یه حساب باز کردم موسسه ثامن گفتن سودش ۱۰ درصده بعدش هم هر میلیونی ۸هزارتومن در هرماه سودشه مثلا بابت سپرده روز شمار ۱۰ میلیون ماهیانه ۸۰هزارتومن بهتون میده . واقعا که…

 44. سلام
  سود روزشمار بانک شهر ۲۰ درصده که بایستی در گنجینه آرمان شهر سپرده گذاری کنی و گواهی سپرده بگیری
  یعنی بابت هر یک میلیون تومان ماهیانه تقریباً ۱۶۵۰۰۰ تومان سود تعلق میگیره. من خودم حساب دارم.

 45. يعنى مبلغ ١٠ميليون با سود ٢٠درصد ماهى
  ٤ميليون و خورده اى سود بهش تعلق ميگيره يا من اشتباه حساب ميكنم؟

 46. ممنون از سایت خوبتون

 47. مردم ما چقدر گوسفند تشریف دارند
  هنوز سربزیر و در جستجوی علفهای تازه تر می چرند
  وای …

 48. الان یه بانک ارمان تو شهر ماهستش که ورشکست شده مردم در بانک جمع میشن همیشه که پولشون رو پس بگیرن ولی متاسفانه فقط ده درصد از پول افرادی که بالای صد میلیون پس انداز داشتن رو میدن سود دراز مدت یکساله این بانک سی درصد بوده ولی همه پشیمونن باید بانکی رو انتخواب کرد که معتبر باشه

 49. سلام
  درحال حاﺽر بانکهایی که مجوز بانک مرکزی دارند سپرده گواهی بالاترازیکساله ندارد،درﺽمن یکی مثل بانک ملت وسپه و…. سود یکسالشون ۱۸%هست ولی بانکهایی مثل ثامن وقوامین سپرده یکسالش سود ۲۰%هست واون موسساتیم که مجوز ندارند به نحوی برای مشتری جذب کردن هرجور بخوان عمل میکنن

 50. سلام.موسسه عسکریه سود روز شمار ۱۹%میده از بانک مرکزی هم مجوز داره بدون هیچ محدودیتی

 51. میبینم که همه نزولخوراجمع اند

 52. ببخشید من ۲۰میلیون پول دارم کدوم بانک معتبر بذارم که سودی خوبی بده. و میزان سودش چقدر میشه

 53. ببخشید من ۲۰میلیون پول دارم کدوم بانک معتبر بذارم که سودی خوبی بده. و میزان سودش چقدر میشه

 54. سلام چقدر دیر به روز میکنید فایلهاتون را، بنظرم مطالبتون خوبه اگر به موقع به روز بشود

 55. سلام بیا من بهت با سود ۳۰ درصد بهت میدم هر کی می خواد بیاد این شماره زنگ بزنه۰۹۰۱۰۷۸۸۸۱۳…بلند مدت.و ماهیانه سود ب حسابتون واریز میشه.پولتون رو هم همه جوره تضمین میکنیم

 56. سلام
  من حدود۳سال بانک مهراقتصاد سپرده دارم هر ماهم ۵۰۰میزارم به حسابم ولی به جای اینکه هرماه سودم بیشتر بشه دارن کم میکنن,خواستم ازتون راهنمایی بگیرم توروخدا کمک کنید,کدوم بانک پولمو بزارم سود خوبی میدن واسه۳۰میلیون?

  • بانک مهر تو دو مرحله سود رو کم کرد.اول فرودین ۹۵ بعد مهر ۹۵٫الان به حساب های بالای ۱۰ملیون ۱۵ رصد سود میده.یعنی حساب ۲۳ درصد من شده ۱۵ درصد.یک سوم سود ن از بین رفت.بهشونم گفتم میگن میتونیم.کار غیر اخلاقیه.حالا من از همین بانک وام هم گرفتم مگه میان بگن اقا بیا ما کارمزد وام رو کم میکنین! عمرا.تو شهر ۷۰ هزار نفری ما این بانک ارزش ملکش ۸ میلیارد و سرمایه بانکی ش۵۲ میلیارده.اینا رو ریس بانک به گفت.کارمندای بانک جزو مرفع ترین اقشار طبقه متوسطن.در کل بیجهت نیست که تو هر انقلابی اول مردم بانک هارو به آتیش میکشن.

  • گلم بزار بانک ایران زمین

  • با سلام و عرض ادب بانک سامان خوبه و امتیازه های زیادی هم داره از قبیل اگه سپرده داشته باشی بیمه ماشینت را تا ۴۰ درصد تخفیف میده و اگه مشتریان ویزه اش باشی کلی امکانات در اختیارت میذاره مثلا مسافرت میخوای بری ماشین یفرستن دنبالت میبره فرودگاه و تو vip رایگان هست و خارج از ایران و داخل ایران بری اشین بدون راننده در اختیارت میذاره هر ماشینی دلت بخواد و غیره …. وقت کردی بانک سامان سر بزن

  • بانک تجارت یه طرح داره مبلغ ۵۰ میلیون به بالا رو ۲۲ درصد سود میده. بانک شهر هم داره که از ۱۰ میلیون به بالا ۲۰ درصد سود میده. قوامین هم بالای ۵۰ میلیون ۲۰ درصد میده. بانک مهر اقتصاد بالای ۱۰ میلینون ۱۵ درصد میده و تا ۱۸ درصد هم میده.

 57. سلام.موسسه کاسيين اعلام کرد که: پيوستن موسسه فرشتگان به کاسپين به همين زوديها به پايان ميرسه….آيا واقعا بعد از پيوستن کامل فرشتگان به کاسپين ،مشکلات ما سيرده گذارها حل ميشه ؟ بعد از پيوستن، همه خدمات بانکي تو موسسه کاسپين به حالت عادي برميگرده ؟ يعني هرچقدر پول از موجودي حسابمون بخواهيم برداريم،بلافاصله به ما پرداخت ميشه؟(مثل بقيه بانکها و موسسات؟)

 58. سلام. توي کانال تلگرامي کاسپين نوشته شده بود که:موضوع پيوستن موسسه فرشتگان به کاسپين به همين زوديها به پايان ميرسه….سوال اينه که آيا واقعا بعد از پيوستن کامل فرشتگان به کاسپين ، همه مشکلات حل ميشه ؟ بعد از پيوستن کليه خدمات بانکي تو کاسپين به حالت عادي برميگرده ؟ يعني هرچقدر پول از موجودي حسابمون بخواهيم برداريم،بلافاصله پرداخت ميشه؟….

 59. سلام امروز رفتم موسسه فرشتگان میگه از سپرده ای که داری فقط روزی ۲ میلیون میتونم بهت بدم.نگرانم خیلی…نکنه یهو پولمو نده

 60. کدام بانک خصوصی سود خوبی میدهد؟

 61. من اكثره نظراتو خوندم تو يه سرى سايتها هم تحقيق كردم بنظرم ادم پوليو كه بهش نياز داره و سودش براش مهمه رو توى بانك نزاره بهتره اون پولى كه ميخوايم يه كنارى بزاريم كه فقط خرج نشه و براى اينده و چندين سال ناديده بگيريمش بزاريم بانك كه حالا يه سودى ام بياد روش ولى اگر واقعا سود پول برامون مهمه باهاش روى كارى سرمايه گذارى كنيم كلا سوده خالصه پس بهتره به اينكه كودوم بانك بيشترين سودم ميده فك نكنيم الان بانكى كه معتبر باشه مهمتره پولمونو نخورن مهمتره الانم كه ماشالله پره دزدى

  • موافقم آدم سرمایه گذاری کنه مثلا مغازه باز کنی چند نفرم توش کار کنن و یا چند تا ماشین بگیری بدی دست راننده البته همه اینا دردسر خاص خودشو داره. ولی به هر حال اینجا ایران است هر کاری ریسک بزرگی محسوب میشه چون امروز ۲ – ۲تا چهار تاست فردا شاید ۲- ۲تا چهار تا نباشه!

 62. سلام با اطمینان میگم فقط موسسه ملل همان عسگریه سابق سال دیگم بانک میشه سرمایه موسسه نزده بانک مرکزی ۸۰۰ میلیارده عضوه شتابه که خودش باز یه سبردی نزده بانک مرکزی میخواد الانم میتونی شماره حساب موسسه را بدی برات یارانه بریزن در صورتی که هنوز برخی از بانکهای خصوصی نمیتونن
  لطفا تحقیق کنید بد نظر بدید ممنون

 63. سلام کدام بانک ها بانک دولتی است

 64. الان من پولم رو زمستون سال قبل يكساله گذاشتم بانك ملي گفته ١٣٪‏ سود داره ولي شما ميگيد بانك ملي٢٠٪‏ واسه يكساله مي ده قضيه چيه؟

 65. به نظر من بانک قوامین بانک بسیار مطمئنه چون مال نیرو انتظامی است ورتبه بالا از لحاظ برند ودارایی من که راضیم خدا رو شکر امسال هم ۱۵ پله صعود کرد.

 66. موسسسه ملل یا همون عسگریه از ده ملیون تا صد ملیون رو روزشمار ۱۹ درصد سود میده.یعنی هر ده ملیون چیزی تو مایه های ۱۶۰ هزارتومن.

 67. موسسه نور بالای ده ملیون بیست درصد زیر ده ملیون ده درصد سود میده.

  • من همین چند روز پیش پرسیدم، گفتن ۱۵میلیون تومن ۱۵ درصد میدن… بعدشم گفت حالا برو با رئیس صحبت کن، شاید ۱۷ درصد بدن…!!

   مؤسسه های خصوصی پارتی داشته باشین خوبه…!!

 68. با این شرایط که سودهارو کم کردند دولتی و خصوصی مثل هم شدند .دیوانگیه که بخاطر ۲ درصد کمتر وبیشتر پولتونو بزارید خصوصی و ریسک کنید مخصوصا با اوضاع مملکت

 69. بانک ایران زمین بالای ۲۰۰ میلیون ۲۴ درصد

 70. بانک ملت ۲۰ میلیون بلوک میکنه با بقیه پولت میتونی هر کاری کنی سود روز شمار میده یعنی سر ماه میتونی سودتو بگیری و همین یک ماه پیش بخش نامه اومده ۵۰ میلیون بلوک میکنن به مدت یک سال بقیه پولتو میتونی کار کنی یع۷نی بالای ۵۰ میلیونت تو حسابت قابل برداشت هست و میتونی استفاده کنی اونش به خودت مونده و در کل به کل موجودی داخل کارتت ۱۸ درصد سود روز شمار تعلق میگیرد. ….. … .. دوستان اعتبار بانک هم مهم هست فقط سود مهم نیست. البته به نظر من..

 71. ۲۰ میلیون بلوک میکنه ۱۵ درصد سود روز شمار و ۵۰ میلیون بلوک میکنه ۱۸ درصد سود روز شمار بانک ملت … این واقعی و خودم دارم میگیرم .. این کامنت در ۱۳۹۵۱۲۱۰ ساعت ۱۶۳۸ درج شد…

 72. ۲۱ درصد هم سود بلند مدت میده سر سال پولتونو میده بانک ملت

 73. من سال قبل يك حساب باز كردم بالآي ١٠٠ مليون تو بانك قوامين،با سود ٢٠٪‏ و حق برداشت پول سپرده نداشتم.امسال باز براي تمديد رفتم باز با شرايط قبلي ٢٠ ٪‏ و تا ماه قبل ٢٠٪‏ ميريختن،امروز چك كردم براي اين ماه ١٥٪‏ ريختن،كسي همچين مشكلي پيدا كرده ؟

 74. البته بگم الان بالآي ٢٠٠ گذاشتم ،اميدوارم همان سودي كه گفتن بدن و بدون اطلاع مشتري كم نكنند.

 75. سود بانکی به درد نمیخوره، اگه آدم بره سکه بخره یا شمش بیشتر سود میکنه

 76. با سلام موسسه ثامن الامه من ۱۰ سال حساب داشتم و هیچ وقت مشکل نداشتم فکر کنم جدیدا ۲۲ درصد سوئ شش ماهه میده ولی چون روزشمار لازم دارم و خدمات بهتر بردم گداشتم قوامین روزشمار ۱۹ درصد اگر دوستان جای بهتری سراغ دارند لظف کنن بگن

 77. جدیدا بانک قوامین به مبلغ بالای ۵۰ تومن ۲۲ درصد سود میده

 78. من روزشمار ۲۰ درصد میگرفتم از قوامین حالا فردا میخوام برم قوامین با گذاشتن به بالای ۵۰ تومن ۲۲ درصدش کنم
  بانک خوبیه تا الان تو این دوسال که من حساب دارم به تعهداتش خوب عمل کرده

 79. من خيلي پرسيدم جو كردم و از خيلي ها كه اطلاعات داشتن پرسيدم
  بانك سرمايه سپرده ٣ ماه گذاشته هر ماه ٢٤/٥ درصد ميده يعني ١٠٠ ميليون من گذاشتم ٢ميليون ميدهيچ يانكي با اين مدت سپرده اين سودو نميده بيشتر ٦ ماهه يا يكساله تا ٢٣ درصده
  قوامين بالاي ٥٠ ميليون يكساله ٢٢شهر صندوق داره ٢٢درصد يكساله پارسيا بالاي ٢٠٠ ميليون ٦ماهه ٢٢درصد
  و اينكه بانك سرمايه سپرده كوتاه مدت روز شمارشم ٢٠/٥ درصد ميده
  و تازگي بدهيشو از بدهكارا كه واسش شايعه كرده بودن گرفته و ٦٠٠ درصد إفرايش سرمايه خواهد داشت و يكي از كمترين بانكهايي هست كه جزو تحريم هاي خارجي نيست و عضو سوييفته
  شك نكنيد بانك سرمايه بانك خوبيه و خدماته خوبي به مشتري ميده
  در ضمن براي عزيزاني كه نگراني واسه پولشون دارن مطمين باشيد هيچ وقت بانكه منحل نميزارم بشه اونو هميشه ادغام ميكنن با بانكه ديگه
  در ضمن حتما به مجوز بانك يا موسسه در سايت بانك مركزي دقت كنيد

 80. من ۲سال قوامین ۲۰۰ تومان گذاشتم سالی %۲۰ ،کسی الان جدیدا حساب باز کرده ؟ آیا بالای ۵۰ میلیون %۲۲ ؟ من عید باز باید یا تمدید کنم یا بانک دیگه ببرم،بالای ۱۰۰ تومان کجا سود خوب میده؟

 81. دوستان بالای ۵۰ میلیون کدام بانک سود خوب میده؟ ۱ ساله و روز شماره لطفا.

  • بانك آينده روز شمار ۲۲٫
   حداقل سپرده ۱ ميليون تومان

  • خدا وکیلی تو ۵۰ میلیون داری و دنبال سود ناچیز بانکی هستی؟!!!!!
   عزیز من حتی یه مغازه عطاری هم بزنی و یه نفر هم بزاری مدیرش، صافی برات ماهی کمه کمش۱ الی ۲ میلیون رو میده
   پول مثل آبه باید حرکت کنه تا بتونه زاینده قدرت باشه

 82. بانک سینا واسه پیشرفت خوبه البته بتونی باهاش کار کنی

 83. سلام بانك آينده ۲۲ درصد
  حداقل موجودي ۱ ميليون
  روز شمار

 84. با سلام برای مبلغ بالای ۱۰۰ میلیون تومان کدام بانک بهتر و قابل اطمینان تر است ؟

 85. بانک آينده ۲۳درصديکساله
  حدقل موجودي پنج ميليون تومان

 86. موسسه ثامن ۲۲ درصد ۳ماه برای ۱۰ میلیون میده ولی به خاطر مشکلات ثامن و بلوکه شدن سپرده ها زیاد قابل اعتماد نیست
  بانک شهر هم حساب ارمان داره ۲۲ درصد خوبیش اینکه هر وقت خواستی میتونی برداشت داشته باشی ولی باید حتما مراجعه حضوری داشته باشی
  کوثر هم ۱۹ درصد روزشمار میده

 87. بانک ایران زمین برای هشت تمن ۱۸ درصد میده.

 88. رئیس بانک مرکزی گفت گول درصد بالا نخورید
  موسسه و بانک هایی سود بالای میدن در استانه ورشکستگی هست برای خریدن زمان سود بالا میدن

  • اگه این اقا خبر داره بانک هایی که سود بالا میدن در استانه ورشکستگی هستن چرا جلوشونو نمیگیره پس چیکارس؟؟؟؟حقوق میگیره که چیکار کنه؟؟؟فقط حرف بزنه؟اگه هم نمیتونه چرا تو دل مردمو خالی میکنه؟؟

 89. نظرتون راجع به بانک سرمایه چیه؟ بانک مورد اعتمادی هست؟

 90. در خصوص بانک سرمایه و شایعاتی که این روزها به گوش میرسه باید عرض کنم اصلا جای نگرانی نیست. اسفند ماه که شایع شد این بانک داره ورشکسته میشه سپرده گذاران زیادی هجوم آوردن و پول خودشون رو بیرون کشیدن و جالبه که بانک هیچ مشکلی در پرداخت سپرده مردم پیدا نکرد ر الان هم بدون هیچ مشکلی پول شما رو پرداخت می کنه. اگر این بانک مشکلی داشت قطعا اعلام می کرد پول نداریم یا برید هفته بعد بیاید یا فعلا این مبلغ رو بگیرید و از این صحبتها! جالبه که تعداد زیادی از کسانی که پول خودشون رو برداشت کرده بودن مجددا به بانک برگشت دادن و فعلا بانک رویه عادی خودش رو در پیش داره و مشکلی نیست.

 91. دوستان من ۱۰۰ میلیون دارم تا یکسال هم شاید بیشتر نیازی ندارم کدوم بانک دولتی بزارم سودش بیشتره

  • بانک های دولتی بیشتر از ۲۰ درصد با این موجودی که شما دارید نمیدن. صندوق سرمایه گذاری موج بانک ملت و کاردان بانک تجارت فعلا روزشمار ۲۰ درصد پرداخت می کنند که اگر قصد سرمایه گذاری در بانک دولتی دارید اینها گزینه مناسبی هستند. در بانکهای خصوصی هم بانک شهر و بانک آینده رو پیشنهاد می کنم

 92. بانک سرمایه روزشمار چقدر الان سود میده کسی نمیدونه؟یکساله چطور؟

 93. سود روزشمار بانک سرمایه چقدره؟یکسالش چطور؟

 94. کدام موسسه مالی بهترین سود ارزی دلار آمریکا با سپردن ۱۰۰۰۰ دلار میدهد ؟

 95. واقعا بانک ملت و تجارت دارن ۲۰ درصد سود میدن ؟ روز شماره یا یکساله

 96. بخشید این درصد سود ها بنابر سرمایه ی اولیه هست که ما به بانک می دهیم هست یا اینکه مدت گذاشتن سرمایه ی ما در ان بانک ها ؟؟

 97. بانک قوامین سپرده کوتاه مدت یکساله بالای ۲۰ میلیون با سود ۲۰ درصد ارائه میده از دوستان کسی هست پولشو گذاشته تو بانک؟

 98. سلام به دوستان گرامی و اگاه
  اگر به دنبال یه بانک سیستماتیک و قوی هستید و میخوایید سود واقعی پولتون رو بگیرید برید بانک اینده حساب باز کنید به عنوان کسی این حرف رو میزنم که با اکثر بانکها در ارتباط هستم خدمات خوب و شایسته

 99. من خودم تو قوامین سپرده دارم روزشمار دو میلیون میمونه ته حساب ۱۷ درصد اگه پولت بیشتر از ۲۰ میلیون باشه ۱۸ درصد

 100. بهترین وبالاترین سود سپرده رو فعلا موسسه اعتباری نور داره میده و سودش بیشتر از بانک ها و موسسه های که دارن میان من خودم اونجا سپرده کردم هم مجوز بانک مرکزی رو داره و هم عضو شتاب هست و خیالت هم راحته که ریسکی نداره

 101. با سلام . من خیلی خیلی کم نظر میدم معمولا . مگر چی بشه که نظر بدم . پس از جستجوهای فراوان و تجربه عملی این نظر رو میزارم تا شاید سبب آگاهی افرادی بشم که دغدغه مثل من دارن . حساب روز شمار . اول رفتم بانک ملت . نمیدونید رییس بانک چیکار کرد . ولی موقع خروج ریس بانک بلند شد و نوکرم گفت و گفت که ۲۰ تومن بلوکه میشه و سود ۱۸ درصده . بانک شهر رفتم و گفت که سود حداقل ۲۰ تا ۲۳ درصده . حساب آرمان رو گفت . همه راضی . ولی هیچ کس نمیدونه که در واقع حساب روز شمار نیست بلکه شما اوراق صندوق توی بورس رو میخرید نه حسابی روز شمار داخل بانک . در جواب وقتی فهمیدن که من فهمیدم چه خبره گفتن ضامن نقد شوندگی بانک شهره . بله درسته ولی اوراقی که قیمتش توی بورس معلوم میشه و در اثر سقوت بورس الفاتحه . خلاصه دروغ . ممکنه کسی بگه که من سود فلان و فلان گرفتم و راست میگه . ولی نمیدونه خودش چیکار کرده . به بند ۵ امید نامه صندوق گنجینه آرمان مراجعه فرمایید . خلاصه مردم هنوز نمیدونن که حساب روز شمار یعنی چی . بانکی خوبه که حساب شما کارت داشته باشه . کارت شما به شبکه شتاب وصل باشه . سود حساب شما به صورت اتوماتیک به حساب اصلی واریز بشه و نه حساب دیگری . شما امکان برداشت و یا انتقال وجه رو به سایر بانکها از طریق خودپرداز ویا کشیدن کارت داشته باشید . وجه بلوکه شما حد اقل باشه مثلا یک میلیون . سهام طرحی نباشه که داخل بورسه . حد اقل ۲۰ درصد سود بده . و من به حساب روز شمار بانک آینده رسیدم با ۲۲ درصد روز شمار . لطفا از سلیقه ای برخورد کردن بپرهیزید و کمک هم کنیم و از تجارب هم استفاده کنیم و همه رو آگاه کنیم . شاید باور نکنید من حتی یادمم نبود همچین بانکی هست . من سهامدار این بانک نیستم و یه شهروند عادیم که میبینم میون این همه دروغ و گرگ خودمون هم به خودمون کمک نمی کنیم .

 102. بیشترین سود رو موسسه اعتباری نور داره میده از نظر مطمئن بودن هم داری مجوز بانک مرکزی میباشد وهمچنین عضوش شتاب هست و تضمین کننده سرمایه شماست من خودمم سپرده گذاشتم و خیلی راضی هستم

 103. سلام.
  من ۱۰ میلیون پول رو برای سپرده بلند مدت یک ساله میخوام سرمایه گذاری کنم. لطفا راهنماییم کنید کدوم بانک هم از نظر سود دهی و هم امنیتش بهتر هست؟ ممنونم.

 104. سلام من خودم بانک کوثر حساب دارم ۱۹درصد روز شمار میده وصله به شتاب یعنی تحت نظر بانک مرکزی

 105. اقتصاد بیمار ایران هیچ وقت درمان نمی شه مگه خصوصی سازی واقعا صورت بپذیرد

 106. من ۳۰ تومن تو بانک قوامین گذاشتم ۱۸ درصد میده

 107. تمام زندگیم رو فروختم کلی وام و قرض تا یک کارخونه زدم حالا ورشکست شدم مجبور شدم تجهیزات کارخونه ام رو بفروشم، میگن هدف کم کردن سود رونق تولیده در صورتی که زیرساخت های تولید فراهم نیست و خود دولت کلی سنگ اندازی میکنه بیمه و مالیات و مجوز و غیره! و تازه فهمیدم رونق تولید بهانه است و هدف کنترل نرخ تورمه! درست مثل وقتی که نمیشه گرانی گوشت رو کنترل کرد و اخبار اعلام میکنه فلان بیماری اومده گوشت نخرید!!!
  خدایا خودت به داد مردم مظلوم برس…

 108. اخبار جهانی ، بهترین و جامعترین سیستم جمع آوری خبر فارسی و
  قویترین موتور جستجوی خبر و جستجوگر
  هوشمند خبر
  اخبار جهان ، با ما از همه
  چیز باخبر شوید ، اخبار جهانی

 109. قابل توجه بانکهای کشور
  اگهی سپرده گذاری در بانکها
  اینجانب با مبلغ سنگنین قصد سپرده گذاری با بالاترین سود در شاخص ترین بانکهای کشور را دارم
  لطفا مبلغ بیشنهادی بانک مورد نظر را به شماره ۰۹۳۵۳۵۳۹۹۳۰ اس ام اس فرمائید

 110. سلام دوستان من ۲میلیون صد گذاشتم بانک شهر بنظرتون سودش ماهانه چقد میاد؟

 111. توصیه می کنم به دوستان قبل از سرمایه گذاری در یک بانک میزان کفایت سرمایه را که بانک مرکزی منتشر کرده مطالعه نمایند تا بعدا دچار بحران نشوند
  بطور مثال میزان کفایت سرمایه بانک آینده ۲٫۵۴ هستش که استاندارد اون باید حداقل ۸ باشه

 112. این سودها حرام است خودتون رو کلک نزنید مصداق رباست

  • معلومه شکمت سیره تا حالا مجبور نشدی از همین بانکها وام بگیری بعد با سود ۳۰۰ درصد برگردونی بهشون!! اگه ۱۵ درصد رباست پس ۳۰۰ درصد که وباست !!!!

 113. سلام به دوستان گرامی
  اگر قرار باشه بانکی ورشکسته بشه خصوصی دولتی نداره مثل یونان مثل دومینو همه با هم میرن اما این شایعات از کجا میاد وقتی بانکی داره پول شمارو میگیره ۲۰ درصد سود میده بعد همون پول رو با درصد بالاتری به دیگیری میده چرا باید ورشکسته بشه اینا کار دلال های ملک هست میخوان ملت پول رو بکشن بیرون بازار سیاه مسکن و سکه رو داغ کنن

 114. سلام لطفا دقیق مشخص کنید چه بانک یا موسسه ای بیشترین سود بانکی را میپردازد

 115. من بانک آینده گذاشتم روز شمار ۲۲ درصد

 116. الان بانک سرمایه حساب کوتاه مدت عادی یا همون روز شمار رو با نرخ سود سالانه ۲۲٫۵% میده که البته باید حداقل موجودی حساب ۲میلیون تومان باشه و یعنی برای گرفتن این سود باید موجودی حساب ۲میلیون تومان به بالا باشه
  بانک آینده هم برای حساب کوتاه مدت عادی یا همون روزشمار نرخ سود سالانه ۲۲% میده که اون هم باید حداقل موجودی حساب ۱میلیون تومان باشه و یعنی برای گرفتن این سود باید موجودی حساب ۱میلیون تومان به بالا باشه
  بانک آینده یه حساب دیگه هم داره به نام سپرده ی آینده ساز که یه چی تو مایه های حساب بلندمدت یک ساله هستش. البته با این تفاوت که قابلیت واریز و برداشت داره. به کارت متصل نیست ولی با حضور توی شعبه ی بانک آینده و با دفترچه هم میشه به حساب پول واریز کرد و هم از حساب پول برداشت کرد. نرخ سود سالانه ی حساب آینده ساز بانک آینده ۲۳% هستش.
  یاعلی

 117. خدا وکیلی شماها ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون دارین و دنبال سود ناچیز و احمقانه بانکی هستین؟!!!!!
  عزیزان من حتی یه مغازه عطاری هم بزنین و یه نفر هم بزارین مدیرش، صافی براتون ماهی کمه کمش۱ الی ۲ میلیون رو میده

  * <> *

  • بله شاید ماهی ۱ الی ۲ تومن دربیاری ولی سر سال چند برابرش رو به اسم مالیات ازت میگیرن اونوقت شما هم میای اینجا دنبال بانک میگیری مابقی پولتو بخوابونی سود احمقانه بگیری!!

  • من از همون کارای احمقانه شما انجام دادم که به این روز افتادم
   اجاره معازه تویه شهرستان بی صحابی العان کم کمش ۷۰۰تومنه بعد بری اونجا عطر بفروشی

  • نه بابا اینو خودت گفتی یا از کسی کمک گرفتی برو مغازه بزن ببینم تا سر ماه دووم میاری تازه اگه ماهی به زور ۵۰۰ تومن برات بمونه اول برو تجربه کن بعد از این حرفهای قشنگ بزن

 118. سلام هر کسی میتونه با نظراتش راهنمایی کنه ممنون میشم.
  من نه میلیون از وام ازدواجمو تو بانک اقتصاد نوین پس انداز کردم گفتن شش ماهه نیست و روزشماره با سود متغیر نوزده الی بیست و یک درصد که بهم گفتن ماهانه تقریبا صدو پنجاه هزار تومن میشه.
  میخوام بدونم اصل پول من همیشه هست میشم????چون من رو این اساس پس انداز کردم شش ماه دیگه میخوام جهیزیه مو بخرم.
  خودشون بهم گفتن هرروزی پولمو بخوام میدن فقط یه روز قبلش باید به بانک اطلاع بدم.
  الان با نظرات خیلی استرس گرفتم
  اگه کسی اطلاعی داره بگه مرسی.

 119. کامنتم کو??دیروز اینجا کامنت گذاشتم

 120. سلام دوستان .با توجه به دستورالعمل بانک مرکزی که از ۱۱شهریور تمامی بانکها مجبور به کاهش سود بانکی هستن .اگه کسی موسسه یا بانکی میشناسه که سود روز شمار خوب میده خبرم کنه واسه سپردمو اونجا ببرم ممنون میشم

 121. دوستان چرا انقدر به فکر سود پول هستید.بیایید ی کار درست رابندازیم.اگه کسی میتونه تو حیطه زبان انگلیسی سرمایه گذاری کنه حدودا بیست میلیون اطلاع بده…۰۹۳۰۸۳۸۲۲۱۹

 122. سلام من ۱۹ میلیون بانک ایران زمین پولم رو روزشمار خوابوندم امروز برام ۱۴۵ هزار واریز سود اومده !!!!!! توروخدا بانک با سودبالا و مطمئن معرفی کنید
  باید با سودش قسطشو بدم الان بیکارم

 123. من قرارداد یکساله بانک شهر ۲۲ درصد داشتم هفتم شهریورحساب باز کردم ۲۵ روزه ۱۵ درصد برام ریختن دوزدی تو روز روشن رفتم بانک گفت مشخصات بنویس تا برات پیگیری کنیم از قم

 124. من موندم چرا همه به جای اینکه دنبال مطمئن ترین بانک بگردن دنبال بیشترین سود میگردن؟!!!بابا اینایی که الان جلوی بانک مرکزی جمع میشن و پولشونو میخوان هم گول سود زیاد موسسه کاسپین و غیره رو خوردن که الان اصل پولشونم پریده!!! یکم فکر کنید تا کارتون به تظاهرات جلوی بانک مرکزی نکشه!!!

 125. من قوامین نوشتم
  ۲۲ درصد میداد الانم فکر کنم ۱۸ درصد میده
  ضمناً آینده هم ۱۸ درصد روز شمار میده
  بانک شهر ۲۰ درصد میده
  حساب جدید افتتاح میکنه
  صندوق زرین
  برید حالشو ببرید

  • خب کدوم بهتره.دوستان روز شمار میتونیم همون سودشک یابازم هروقت خواستین پول بذاریم واوتوقت سود اونم جساب میکنن؟

 126. اینایی که میگن دلار بخریم طلا بخریم و …
  خب این همه نوسان همش میشه ضرر
  کلی ریسک داره
  دلار در سال ۹۶ از فروردین تا اوایل مهر فقط ۱۵۰ تومن رشد داشت ، شما پولت رو تو بانک میذاشتی سود خیلی بیش‌تری گیرت میومد
  چه کاریه خرید دلار و طلا آخه
  من پیشنهاد میدم پولتون رو بذارید تو یه بانک معتبر با خیال راحت بدون استرس

 1. بازتاب ها: تغییر نرخ سود منتفی شد؟ - عالم اقتصاد

 2. بازتاب ها: سود فروش پول ٣/٥ برابر سود صنعت - عالم اقتصاد

 3. بازتاب ها: لیست نرخ جدید سود سپرده تمام بانکها در سال 95 | عکس جدید 94

 4. بازتاب ها: تعیین نرخ سود بانکی از شورای پول و اعتبار خارج می شود؟ - عالم اقتصاد

 5. بازتاب ها: کاهش نرخ سود سپرده ها به نفع بانک هاست - عالم اقتصاد

 6. بازتاب ها: نرخ سود بانکی افزایش یافت؟ سود بانکی ۳۰درصد؟ - عالم اقتصاد

 7. بازتاب ها: پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده - عالم اقتصاد

 8. بازتاب ها: نرخ سود بانکی - سایت قیمت

 9. بازتاب ها: بیشترین سود بانک اینده در سال 96 کدام بانک است ؟ - درس جدید

 10. بازتاب ها: پرداخت سود ۲۳ درصدی به سپرده ها در بانک ملت - دهکده آنلاین

 11. بازتاب ها: پیش بینی نرخ سود بانکی در سال های 1396 تا 1400 - عالم اقتصاد

 12. بازتاب ها: سود روزشمار بانک آینده 96 - تفریحی 96

 13. بازتاب ها: سپرده گذاران نگران پول هایشان نباشند - عالم اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *