پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بین الملل / کری : ایران می تواند در سطح پایین غنی سازی کند

کری : ایران می تواند در سطح پایین غنی سازی کند

وزیر خارجه آمریکا گفت با سرعت می‎توان درباره برنامه هسته‎ای ایران به توافق دست یافت که باعث خواهد شد روابط فیمابین بسیار بهبود یابد.

ایران می تواند در سطح پایین غنی سازی کند

ایران بها - ابراز خوشبینی کری نسبت به رسیدن سریع به توافق با ایران ایران می تواند در سطح پایین غنی سازی کند برنامه هسته‎ای ایران تلاش‌های دیپلماتیک به گزارش خبرگزاری مهر به کری گفت که افزایش تلاش‌های دیپلماتیک برای حل موضوع هسته‌یی ایران می‌تواند در چارچوب زمانی سه تا شش ماهه‌ای که حسن روحانی رییس جمهور ایران خواستار آن شده است به رسیدن به توافق منجر شود.

بسته به اینکه ایران چه قدر صادق باشد و شفاف‌سازی کند، می‌توان حتی زودتر از این مدت به یک توافق دست یافت.

ابراز خوشبینی کری نسبت به رسیدن سریع به توافق با ایران

ایران بها – وزیر امور خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: اگر برنامه هسته‌یی‌شان صلح‌آمیز باشد و ما بتوانیم این را ببینیم و کل جهان بتواند این را ببینند، روابط با ایران می‌تواند به نحو چشم‌گیری بهبود یابد و خیلی سریع تغییر کند.

کری گفت که ایران می‌تواند با باز کردن تاسیسات هسته‌یی‌اش به روی بازرسان و نگه‌داشتن سطح غنی‌سازی در سطوح پایین که به درد کاربردهای نظامی نمی‌خورد، صداقتش را اثبات کند. ما به اعمالی نیاز داریم که ثابت کند که ما و متحدانمان و دوستانمان در منطقه هرگز از جانب این برنامه تهدید نمی شویم.

همچنین ببینید

استقبال جهانی از اجرایی شدن برجام/ رویدادی تاریخی در دیپلماسی

شخصیت های سیاسی و مقامات کشورهای مختلف از اجرای برجام بعد از نشست مشترک ظریف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.