پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / گزارش نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار

گزارش نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار

شورای پول و اعتبار در جلسه عصر امروز، ويرايش جديد دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانکي (ريالي) و ظهرنويسي آن را تصويب کرد، همچنین عملکرد ابزار تأمين مالي اوراق مشارکت در بازار پول، انتظام بخشي به نرخ سود سپرده در شبکه بانکی و تفاهم انجام شده و رصد و نظارت بر فعاليت مؤسسات مالي و اعتباري بدون مجوز بررسی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی اعلام کرد: یکهزار و یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شوراي پول و اعتبار عصر امروز در این بانک برگزار شد و طي اين جلسه، ويرايش جديد دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه بانکي (ريالي) و ظهرنويسي آن مطرح و مورد تصويب قرار گرفت.

از ويژگي‌هاي اين دستورالعمل اختصاص شناسه اختصاصي به هر ضمانت‌نامه و امکان اطلاع آني از اصيل بودن آن در سامانه نظارت سيستمي مي‌باشد که امکان نظارت قانونمند به صدور ضمانت‌نامه‌ها را در بانک‌ها و بانک مرکزي بيش از پيش امکان پذير مي‌نمايد.

يکي ديگر از مطالب مطرح شده در جلسه مذکور گزارش تهيه شده توسط بانک مرکزي در خصوص عملکرد ابزار تأمين مالي اوراق مشارکت در بازار پول و راهکارهاي برون رفت از مشکلات فعلي بود.

در ادامه، موضوع جلسه برگزار شده با حضور مديران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری‌ دولتی و غیردولتی در بانک مرکزي به منظور انتظام بخشي به نرخ سود سپرده در شبکه بانکی و تفاهم انجام شده به اطلاع شوراي پول و اعتبار رسيد.

شوراي پول و اعتبار ضمن تأييد تفاهم صورت‌گرفته و تاکید بر نظارت بر حسن اجرای آن در بانکها؛ رصد و نظارت بر فعاليت مؤسسات مالي و اعتباري بدون مجوز و انجام اقدامات احتياطي لازم از سوي بانک مرکزي را مورد تأکيد قرار داد.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.