خانه / خبر / گشایش‌های جدید ارزی ایران

گشایش‌های جدید ارزی ایران

گشایش‌های جدید ارزی ایران/ صادرات روزانه نفت به ۱٫۵ میلیون بشکه رسید – رئیس کل بانک مرکزی از گشایش‌های جدید ارزی در نتیجه افزایش صادرات نفت خبر داد و گفت: امسال صادرات نفت از ۱ میلیون به ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است و این رقم در بهبود رشد اقتصادی و رفع تنگناهای ارزی موثر است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله سیف پس از دیدار با علما و مراجع تقلید در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی و همچنین سیاست اقتصاد مقاومتی گفت: در سال ۹۳ برای خروج از رکود اقتصادی، توجه به تولید و اشتغال در دستور کار همکاران اقتصادی و شخص رئیس جمهور است.

وی افزود: در این سال تلاش می کنیم امکانات را با اولویت بیشتر به سمت تولید هدایت کنیم و این هدفی است که برای نظام بانکی کشور ترسیم شده است.

رئیس کل بانک مرکزی بااشاره به جهت گیری اقتصادی امسال پیش بینی کرد بااجرای طرح های حمایتی علاوه بر رشد اقتصادی و ایجاد زمینه های اشتغال، نرخ تورم نیز از ۳۰ درصد به ۲۵ درصد کاهش یابد.

سیف از گشایش های ارزی در نتیجه افزایش صادرات نفت خبر داد و گفت: امسال صادرات نفت  از ۱ میلیون به ۱ میلیون و پانصد هزار بشکه در روز رسیده است و این رقم در بهبود رشد اقتصادی و رفع تنگناهای ارزی موثر است.

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.